Sveikatos formulė rudenį – kokia ji? 

Ruduo žavus savo jaukumu. Tačiau plintantys peršalimo ligų virusai, parsinešti vaikų iš darželių ar mokyklų, neretam aptemdo džiaugsmą gražiais orais, atitraukia nuo kasdienių darbų ir pakoreguoja rutiną. Kad organizmas taptų atsparesnis ligoms ar jau persirgus peršalimo ligomis, būtinas pastiprinimas iš šalies. 

Sportas vandenyje, pirtys, haloterapija, gydomosios mineralinio geoterminio vandens procedūros „Mineralų jūra“, Kneipo takelis, masažai, deguonies kokteiliai – tai malonios organizmo imuniteto stiprinimo priemonės, kurias verta prisiminti artėjant darganų ir ligų sezonui.

Kaip kovoti su rudens iššūkiais organizmui, pataria Medicinos centro „Natura Termo SPA“, įsikūrusio poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“, medicinos vadovas gydytojas Nerijus Kemeklis.

Sportas stiprina organizmą

Sportas vandenyje ypatingai naudingas sveikatos stiprinimui. 

„Sportuojant, atliekant pratimus, plaukiant ar tiesiog judant vandenyje ne tik stiprinami nugaros bei kiti raumenys, bet gerėja kraujotaka, širdies darbas, tuo pačiu ir kvėpavimo bei smegenų veikla ir visa tai turi teigiamos įtakos mūsų apsauginiam mechanizmui – imunitetui. Sportas vandenyje yra tinkama imuniteto stiprinimo priemonė tiek dideliam, tiek mažam. Baseinuose judėti gali tiek mažas vaikas, tiek senjoras“, – pasakojo jis.

Poilsio ir sveikatingumo komplekse „Atostogų parkas“ vėsiuoju metų laiku veikia net 13 skirtingų temperatūrų ir paskirties baseinų. Treniruočių baseine keturis kartus dienoje vyksta mankštos vandenyje su šias treniruotes vedančiais treneriais. Taip pat čia rasite sumontuotus povandeninius dviračius bei suspausto oro geizerius iš dugno, 3 skirtingų aukščių, intensyvumo ir diametro masažinius purkštukus sienoje, 2 skirtingas krentančio vandens kaskadas lubose.

„Atostogų parke“ prasiplaukti ir sustiprinti raumenis galite 25 m. ilgio, 4 plaukimo takelių plaukimo baseine. 

Imuniteto stiprinimui įrengtas Kneipo takelis. Jo dugnas išklotas akmenukais, kuriais masažuojamos pėdos ir stimuliuojami jose esantys refleksogeniniai taškai. Skirtingos baseinėlių talpos pripildytos skirtingos temperatūros vandeniu. Brendant per tokius baseinėlius aktyvėja kraujotaka.  

Atsipalaiduoti ir nuraminti mintis galite net 4 čia veikiančiuose masažiniuose baseinuose: 3 jų rasite – viduje, 1 – lauke.

Kovoja su uždegimais

Žiemą vis dažniau norisi pasilepinti šildančiais malonumais. „Atostogų parko“ pirtininkas Žydrūnas Grigaitis sakė, kad nėra tos ligos, kurios pirtelė neišgydytų. Pirtyje lankytis patariama vidutiniškai du-tris kartus per savaitę, o privaloma – mažiausiai vieną kartą per savaitę.

„Odos poros užsikemša nuo odos riebalų. O pirtyje tiek periantis vanta, tiek atliekant masažą jos išvalomos ir atsiveria. Pirtyje žmogaus kūno temperatūra sukeliama puse laipsnio.

To pakanka, kad žmogaus kūnas imtų prakaituoti, atsivertų prakaito liaukos, o per jas efektyviai būtų pašalinami toksinai.

Pakėlus kūno temperatūrą puse laipsnio mūsų organizmo gynybinės ląstelės virsta kareivėliais, kurie, aptikę organizme uždegimą, ima kovoti su jį sukėlusiomis priežastimis ir gydo uždegimą“, – pasakojo profesionalus pirtininkas.

„Atostogų parke“ rasite net 7 skirtingas pirtis, kurios sustiprins kūną, nuramins mintis. Pirtyje „Perenė“ kas valandą vyksta unikalios žemaitiškos pirties programos. 

Pirčių ritualų metu naudojamos keturios terapijos: kvapų (aromaterapija), garsų (garas, vantų šnarėjimas), vibracijos (vanojimas) ir šilumos (termoterapija). Žmogaus pyktis, stresas ir nerimas pirtyje sudega.

Padeda kvėpavimo takams

Imunitetą galima stiprinti ir apsilankant druskų kambaryje. Malonioje aplinkoje, kur sienos, lubos, grindys padengtos specialia druska, į kvėpavimo takus patenka druskos mikrodalelės. „Tokioje aplinkoje valosi bronchai, gerėja jų bei nosies gleivinės sekrecija,“- pasakojo gyd. Nerijus Kemeklis. 

Organizmui stiprinti galima rinktis ir gydomąsias mineralinio vandens, bičių pikio inhaliacijas. Jos gerina kvėpavimo takų darbą, tad į kvėpavimo takus patekęs virusas bus greitai pašalintas ar sunaikintas.

Šias ir kitas organizmo stiprinimo priemones rasite tarp Palangos ir Kretingos įsikūrusiame poilsio ir sveikatingumo komplekse „Atostogų parkas“. Apsilankymus į komplekse esančius baseinus ir pirtis nuo šiol galite įsigyti kaip niekada mažomis kainomis. 

  • Šeimos arba Kliento nuolaidų kortelė. Tai nuolaidos kortelės, pritaikytos individualiems Jūsų poreikiams. Su ja apsilankymams baseinuose ir pirtyse, sveikatinimo paslaugoms, pietums restorane suteikiamos nuolaidos iki 50 %. 
  • Vandens ir pirčių erdvės abonementai. Tai tarsi įsipareigojimas rūpintis savimi ir artimaisiais ištisus metus, juk meilė sau prasideda nuo rūpinimosi savimi, savo kūnu. Įsigijus suaugusiojo abonementą, vaikui iki 16 m. apsilankymas Vandens ir pirčių erdvėje – NEMOKAMAS. Lankykitės su vaiku tiek kartų per mėnesį, kiek norisi, nes apsilankymų skaičius NERIBOJAMAS. Tokio abonemento kaina – nuo 44 Eur/mėn įsigyjant metinę narystę. 
lt_LTLT