Top 10 imuniteto stiprinimo priemonių 

Atstatyti Covid-19 ir gripo komplikacijų pažeistas organizmo sistemas „Atostogų parke“ siūloma natūraliomis priemonėmis. Aibė reabilitacinių priemonių leis ne tik sustiprinti organizmą, bet ir įgyti atsparumą ligoms. „Vandens procedūros, Kneipo takelis, haloterapija, įvairios inhaliacijos, specialus gydomasis masažas, kvėpavimo mankštos, įvairios vonios, geoterminis baseinas, sapropelio aplikacijos, įvyniojimai efektyviai stiprina organizmą dar nesusirgus, o taip pat padeda atsistatyti po persirgtų ligų,“- vardija „Atostogų parke“ įsikūrusio medicinos centro „Natura Termo SPA“ medicinos vadovas gydytojas Nerijus Kemeklis. 

Kretingos rajono gyventojai į „Atostogų parko“ baseinus ir pirtis kviečiami atvykti su 50% nuolaida. Tereikia pateikti gyvenamąją vietą patvirtinantį dokumentą. Tai gali būti registrų centro išrašas apie deklaruotą gyvenamąją vietą, asmens dokumentas (pasas arba tapatybės kortelė), automobilio registracijos liudijimas, kuriame nurodyta jo išdavimo vieta. 

„Pastaruoju metu vyraujanti nauja Covid-19 Omikron viruso atmaina būna sunkiau aptinkama įprastais greitojo testavimo metodais. Dažniausiai viruso nerandama 1-3 susirgimo parą. Simptomai būdingi viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomams: vyrauja gerklės skausmas, sloga, karščiavimas, kartais galvos, raumenų skausmai. Pastaruoju metu rečiau nustatomi ankstesnėms atmainoms būdingi specifiniai skonio, uoslės sutrikimai. Kaip ir anksčiau, Covid virusas ypatingas tuo, kad organizme sukelia uždegiminę reakciją, kuri gali pažeisti įvairias sistemas, dažniausiai kvėpavimo, širdies, nervų. Covid infekcija ypač pavojinga rizikos grupės pacientams lėtinėmis ligomis sergantiems vyresnio amžiaus žmonėms“,- pasakojo N. Kemeklis. 

Džiugu, kad klientų/pacientų po persirgtos Covid infekcijos skaičius mažėja, nes ligos eiga pastaruoju metu lengvesnė, mažiau komplikacijų. „Vis tik šiuo sezonu padaugėjo susirgimų gripu, kuris dažnai komplikuojasi plaučių uždegimu,“- pastebi tendencijas gydytojas. 

Atstatykite organizmą po persirgtų ligų ir stiprinkite imunitetą kartu su „Atostogų parku“ ir jame įsikūrusiu medicinos centru „Natura Termo SPA“! Pateikiame mūsų klientų labiausiai įvertintų procedūrų TOP 10. 

1. Mankštos vandenyje su kineziterapeutu. Mankštos vandenyje keturis kartus saugesnės nei sausumoje, o jame atliekamų judesių amplitudė – platesnė. Mankštinantis vandenyje saugiai stiprinami raumenys, gerėja kraujotaka, limfotaka. Gerai tekanti limfa pašalina organizme susikaupusias kenksingas medžiagas, o švarus organizmas atsparesnis virusams. 

2. Geoterminio mineralinio vandens procedūra „Mineralų jūra“. 

„Atostogų parke“ esantis geoterminis mineralinis baseinas yra aukščiausios mineralizacijos Lietuvoje. Plūduriuojant šiame mineralais praturtintame vandenyje žmogaus organizmas prisipildys tiek mineralų, kiek jam tuo metu būtina. Gyvybiškai svarbiais mineralais praturtintas organizmas yra sveikesnis, atsparesnis virusams ir mikrobams, todėl įgyja stipresnį imunitetą, o taip pat greičiau sveikstama po persirgtų ligų.

3. Haloterapija. 30 min. atsipalaidavimo druskų kambaryje, kuriame sienos, lubos ir net grindys išklotos druskos sluoksniais, metu į kvėpavimo takus patenka druskos mikrodalelės. Druska pasižymi priešuždegiminiu, bronchus atpalaiduojančiu, gleives skystinančiu, uždegimą mažinančiu, poveikiu, bei saugo kvėpavimo takus nuo infekcijų. 

4. Inhaliacijos. Bičių pikio ar mineralinio vandens inhaliacijų gydomasis principas panašus kaip haloterapijos. Inhaliuojant bičių pikio ar mineralinio vandens mikrodalelės patenka į kvėpavimo takus ir efektyviai kovoja su mikrobais bei virusais. Derinant haloterapiją ir inhaliacijas galima pasiekti efektyvesnį rezultatą. 

5. Gydomosios vonios. Gydomosios vaistažolių vonios atpalaiduoja įtampą, nuramina nervų sistemą, kvėpavimo takai prisipildo nuostabių kadagių, beržo lapų, pušų, dilgėlių aromatų, kurie pasižymi sveikatinančiomis savybėmis. Nesvarbu, kokią vonią bepasirinktumėte, organizmas ir kvėpavimo takai Jums už tai padėkos! 

6. Sapropelio aplikacijos, įvyniojimai. Iš Riauškos ežero dugno išgaunamas gydomasis sapropelis pasižymi šildančiomis ir organizmą mikroelementais praturtinančiomis savybėmis. Nesvarbu, ar pasirinksite sapropelio aplikaciją, ar viso kūno įvyniojimą sapropeliu, jame esantys lipidai, pasižymintys antibakterinėmis, antigrybelinėmis, priešuždegiminėmis savybėmis, padės lengviau susidoroti su virusų sukeltomis komplikacijomis. 

7. Plaukiojimas baseine, masažinės srovės, kaskados. Plaukiojant stiprinami raumenys, masažuojant kūną kaskadomis ar vandens srovėmis tekančiu vandeniu gerėja kraujotaka, limfotaka. Plaukimo metu taip pat suaktyvinamas kvėpavimas. Organizmas geriau aprūpinamas deguonimi, stiprinamas po persirgtų ligų, didėja jo atsparumas virusams. 

8. Kneipo takelis. Žengiant basomis kojomis per skirtingos temperatūros baseinėlius gerinama kraujotaka, stiprinamas imunitetas. Baseinėlių dugnas išklotas akmenėliais, kurie masažuoja pėdas. Taip stimuliuojami refleksogeniniai taškai atsakingi už svarbiausių žmogaus organų veiklą. 

9. Gydomasis masažas. Gydomųjų masažų metu vibraciniais judesiais suaktyvinama bronchuose užsistovėjusio sekreto pašalinimas, skatinamas atsikosėjimas, gerėja kvėpavimas, kraujotaka, o tuo pačiu ir sveikstama. Sveikimui naudingi ir kiti gydomieji masažai, kurie gerina kraujotaką ir limfotaką. 

10. Gydomoji kvėpavimo mankšta. Šios mankštos metu suaktyvinama kvėpavimo sistemų veikla, skatinamas sekreto pasišalinimas, atsikosėjimas, gerėja audinių aprūpinimas deguonimi, o tuo pačiu ir sveikstama. 

lt_LTLT