SPA centro specialistai mokėsi masažo karštaisiais akmenimis

Paskutinės balandžio mėnesio dienos „Atostogų parko“ SPA masažo meistrams buvo pilnos naujų atradimų – jie mokėsi autorinio Rūtos Startkauskienės „RS“ holistinio karštųjų akmenų masažo metodikos. Apie šią išskirtinę masažo metodiką kalbame su Holistinio masažo meistre, mokyklos „Holistinis Aš“ įkūrėja Rūta Stratkauskiene.

Rūta, trumpai tariant, kas yra „RS“ holistinis karštųjų akmenų masažas, kuriuo jau greitai galės mėgautis ir „Atostogų parko“ SPA centro klientai?

Terminas „holistinis“ reiškia visa apimantis, o raidės „RS“ žymi, kad tai yra mano – Rūtos Stratkauskienės – autorinė masažo metodika. Ši metodika apima visą žmogaus kūną, veikia įvairius pojūčius ir beveik visas žmogaus organizmo sistemas, tad poveikis yra gilus ir visa apimantis. Masažo metu žmogaus kūną maloniai šildo šilti akmenys, o rankomis ir skirtingo dydžio akmenimis atliekamas nuoseklus viso kūno masažas.

Ką turėtų tikėtis patirti žmogus šio masažo metu?

Visų pirma – atsipalaidavimą. Šį masažą ypatingai rekomenduoju aktyvaus būdo ir daug streso patiriantiems žmonėms, nes akmenų skleidžiama šiluma ir ritmingai atliekami įvairūs masažo judesiai nuramina ir kūną, ir protą. Per dvi valandas trunkantį masažo seansą žmonės dažnai patiria kažką panašaus į meditaciją – pailsi nuo savo minčių srauto. Nieko nuostabaus, nes ši masažo metodika sukurta tam, kad žmogus panirtų į savo pojūčius: masažuojamas visas kūnas nuo viršugalvio iki kojų pirštukų. Masažo metu derinamos įvairaus stiprumo ir intensyvumo masažo technikos: glostymas, maigymas, vibracija, artikuliacinis sąnarių masažas, trynimas, limfodrenažas, giliųjų audinių masažas, ir net pasyvūs judesiai.

Bet kuris profesionaliai atliekamas masažas organizmui naudingas. Kaip žmogaus organizmą veikia ši masažo metodika?

Po „RS“ holistinio masažo karštaisiais akmenimis gerėja visų žmogaus organizmo sistemų darbas: atsiranda judesių laisvumas, gerėja kraujotaka, limfotaka, organizmas geriau šalina toksinus, dingsta raumenų įtampa arba pernelyg didelis jų atsipalaidavimas, dailėja kūno linijos, kūno oda tampa stangresnė ir pailsi protas. Masažo metu diagnozuojamos didžiausios raumenų įtampos, nugaros problemos. Jeigu vieno masažo seanso neužtenka joms išspręsti, tuomet su klientu jau galima sudaryti tik šiai problemai spręsti skirtų masažo seansų planą. Šios metodikos tikslas – atstatyti visą žmogaus organizmą į normalaus tonuso būklę.

Kam labiausiai rekomenduotumėte pasimėgauti „RS“ holistiniu karštųjų akmenų masažu?

Kaip minėjau, jis ypatingai tinka aktyviems ir daug streso patiriantiems žmonėms, nes apima daug pojūčių. Taip pat šis masažas tinka siekiantiems pokyčių, pavyzdžiui, norintiems numesti svorio, nes turi puikų detoksikacinį poveikį, stangrina kūną, suaktyvina limfotaką – riebalinis audinys nyksta greičiau. Sėdimą darbą dirbantys dažnai skundžiasi tam tikros zonos raumenų sustingimu, įtampa: kaklo, pečių, nugaros ar kojų. Masažo seanso metu šios įtampos pašalinamos arba reikšmingai sumažėja, tad žmogus iškart pasijaučia geriau, į gyvenimą grįžta jau be maudžiančių raumenų skausmų.

Kaip ši metodika buvo sukurta?

Galima sakyti, kad jos kūrimas užtruko 24-erius metus (šypsosi). Tiek trunka mano masažo specialistės praktika, kurios metu įgytas žinias, geriausiai veikiančias technikas pritaikiau šios metodikos kūrime. Kiekvienas judesys, atliekamas „RS“ holistinio karštųjų akmenų masažo metu, turi savo paskirtį. Pavyzdžiui, kai kurie klientai nustemba, kad atliekant šį masažą galva nėra įstatoma į galvai skirtą ertmę masažiniame stale. Tai atliekama tikslingai – taip yra pasyviai tempiami kaklo raumenys ir išvengiama veido limfotakos užspaudimo ar net galimų kaukolės mikrotraumų. Viskas šioje metodikoje turi savo paskirtį.

Papasakokite trumpai apie save ir bendradarbiavimą su „Atostogų parko“ SPA specialistais.

Daugiau nei 25-erius metus dirbu masažo specialiste, esu įkūrusi Holistinio masažo mokyklą „Holistinis Aš“, nuolat dėstau apie masažo paslaptis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltarusijoje, Ukrainoje ir Rusijoje. Savo buvusiems ir esamiems mokiniams keliu ypatingus reikalavimus, tikrinu, kaip jie taiko įgytas žinias praktikoje net po kursų baigimo. „Atostogų parke“ dirba nemažai mano buvusių mokinių, tad jiems perimti naują „RS“ holistinio karštųjų akmenų masažo techniką buvo pakankamai paprasta.

lt_LTLT