Pirmos pakopos pirtininkų kursus baigė dar viena dalyvių laida

„Šiuolaikiniame beprotiškai skubančiame pasaulyje mane labiausiai jaudina žmogaus sveikata. Todėl esminis siekis buvo kuo daugiau sužinoti apie sveikatą sveikatinantis pirtyje. Tiek meistrui, atliekančiam pirties ritualus, tiek žmogui, kuriam atliekama procedūra,“- atviravo po pirmos pakopos pirtininkų kursų pirties technologu tapęs Lukas Bitinas.

Pasisėmė žinių

Šiuos „Atostogų parko“ organizuotus pirtininkų kursus spalio 24-26 dienomis baigė aštuoni dalyviai, kurie gautas žinias pritaikys atlikdami pirtininkų programas aukšto lygio SPA centrų pirtyse visoje Lietuvoje. Taip gydymo ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ aktyviai prisideda prie pirties kultūros platinimo Lietuvoje.

„Suteiktas didžiulis žinių bagažas nustebino – apie organizme vykstančius procesus, pirmąją pagalbą, atliekamų procedūrų eiliškumas, technika, žinios apie karščio ir šalčio poveikį. Jau mokymų metu sukosi mintys, kaip būtų galima pagerinti savo paties atliekamų pirties programų kokybę. Pirtis mane sužavėjo seniai, prieš daugmaž penkerius metus. Tą laiką aš vis gilinau žinias. Bet atvažiavęs pas meistrą suvokiau, kad nieko nemokėjau. Pats per pirtį pajaučiau, kiek žmogui gali duoti naudos detoksikacija, atsipalaidavimas, streso nuėmimas. Šie dalykai man be galo svarbūs ir žinoma, pritaikysiu juos savo veikloje. Taip pat sužavėjo lektoriaus gebėjimas valdyti situaciją pirtyje, į mokymus atvykę žmonės, energija, pristatyti ritualai,“- negailėjo liaupsių mokymams ir meistrui Vladui Jokubauskui L.Bitinas.

Kai kuriuos niuansus išmano geriau nei kai kurie gydytojai

Baigę mokymus dalyviai įgyja pirties SPA technologo specializaciją ir tarptautinius europinio standarto „Baltic Steam Bath – SPA School“ sertifikatus. „Pirties technologas lygiai taip pat kaip kineziterapeutas ar gydytojas, dirba su žmogaus sveikata, todėl turi suprasti jo anatomiją, fiziologiją, organizme vykstančius procesus. Gydytojais per tris dienas mokymų dalyviai netampa, tačiau daugiau už gydytojus jie tikrai sužino“,- intrigavo Europos sportinio vanojimo ir pasaulio saunos čempionas, vedęs mokymus pirtininkams Vladas Jokubauskas. „Šie pirmos pakopos mokymai buvo pirties ABC. Be jų dar yra antra, trečia, ketvirta pakopos. Pradedantieji, pažengę ir profesionalūs pirtininkai šioje programoje mokosi vanojimo technikos, eiliškumo, ergonomijos. Supažindiname su individualiomis, taip pat su kolektyvinių vanojimų programomis,“- pasakojo V. Jokubauskas.

Kuria naujas tradicijas

Pirtis Lietuvoje turi gilias tradicijas ir yra itin mėgstama. Esame išsaugoję daug tradicijų, perėmę ir atgaivinę senolių sukauptas žinias. Žmonės pirties kultūrą buvo primiršę ir dabar atranda ją iš naujo. Mūsų senoliai į pirtį eidavo praustis, o mes – atsipalaiduoti, pamiršti stresą ir įtampą.

Dabar grįžtant prie tradicijų, kuriami nauji ritualai. Šiuolaikiniai lietuviai pirtyje ypatingai mėgsta vantas, įvairias žoleles ir pirties SPA procedūras. Visų Lietuvos pirtininkų uždavinys yra toks pat – grąžinti žmones į pirtį sveikatintis.„Atostogų parko“ Vandens ir pirčių erdvėje esančioje tradicinėje lietuviškoje pirtyje „Perenė“ profesionalūs pirtininkai kasdien veda unikalias pirties programas „Žalieji aromatai“, „Sūrus garas“, „Išsivanok žemaitiškai“, „Vėliava“ ir pirties programas tik nuogiesiems: „Bobų vasara“, „Jūratė ir Kastytis“. Šios programos nemokamos visiems Vandens ir pirčių erdvės lankytojams.
Profesionalaus vanojimo seansus ir edukacijas čia galima užsisakyti ir individualiai ar privačiai draugų kompanijai specialiai tam skirtose lauko pirtyse.

lt_LTLT