Nauja Šv. Kūčių vakarienės tradicija pritraukė pusšimtį žmonių

Šv. Kūčių vakaras ir Vakarų Lietuvoje pradėtas minėti naujai. Šiemet „Atostogų parke“ atgaivintos senosios pasiruošimo Šv. Kūčioms tradicijos, o šventiniame vakare gausiame svečių būryje dalintasi jaukiu buvimu, šventine nuotaika ir gražiausiomis Kūčių tradicijomis.

Atgaivintos senosios pasiruošimo tradicijos

Pagal senąsias lietuviškas tradicijas svarbus buvo ne tik Šv. Kūčių vakaras, bet ir pasiruošimas jam. Anot Lietuvos „Žolinčių akademijos“ prezidentės Danutės Kunčienės, pasiruošimas Šv. Kūčioms suvienydavo šeimas ir leisdavo geriau įsiklausyti į save, savo artimuosius, padėdavo tinkamai nusiteikti ir pasiruošti.

Ši kiek primiršta pasiruošimo Šv. Kūčioms tradicija šiais metais buvo atgaivinta „Atostogų parke“ pakvietus darbuotojus su vaikais ypatingam pasiruošimo ritualui: nusiprausimui baseinuose ir pirtyse, miško žvėrelių vaišinimui ir tradiciniam kūčiukų gaminimui su vaikais. Renginio metu buvo daug pasakojama apie kiekvieno veiksmo prasmę, o vaikų rankomis gaminti kūčiukai papuošė jų šeimų stalus, jais buvo vaišinami ir „Atostogų parko“ Šv. Kūčių vakarienės svečiai.

Brolis Astijus laimino ir vienišus, ir gausias šeimas

„Nuolat skubančiame pasaulyje laikas tapo didžiausia dovana, kurią galime vieni kitiems įteikti,“ – šiais prasmingais žodžiais pranciškonų vienuolis brolis kunigas Astijus Kungys kvietė į tradicinę Šv. Kūčių vakarienę „Atostogų parke“.

Nuoširdumu ir šiluma svečius apgaubęs brolis Astijus susirinkusiesiems linkėjo tolerancijos, meilės ir vienybės. Kūčių vakarą, anot jo, svarbiausia visiems dalintis bendrumu ir jaustis tarsi didelės šeimos nariu. Vieningai maldai ir gražioms giesmėms susijungė ir vieniši, ir su šeimomis atvykę vakaro svečiai, kurių sulaukta virš pusės šimto.

Senosios tradicijos sudomino ir pralinksmino

Vakarą pratęsė žolintė Danutė Kunčienė, pasakodama ne tik apie Šv. Kūčių vakaro prasmę, tradicijas, bet ir apie patiekalus, lietuviškus Šv. Kūčių vakaro žaidimus ir papročius. Daugumai nežinomos, o kitiems – senai pamirštos tradicijos ne tik stebino, bet ir linksmino. Svečiai džiaugėsi, kad vakaro metu apie tradicijas sužinojo ne iš senų vadovėlių, o išgyveno jas patys žaisdami, dalindamiesi ir juokaudami.

12-ka patiekalų, paruoštų pagal tradicinius receptus, taip pat buvo sutikti su didžiausiu džiaugsmu. Įdomus, kai kam pamirštas, kitiems – net iki šiol nepažintas skonis, įvairios patiekalų gaminimo tradicijos ir reikšmė buvo aptarti vakaro metu, atskleistas ir ne vienas senovinis receptas. „Yra kas senąsias lietuvių tradicijas painioja su būrimais ir pagonybe, tačiau mūsų tikslas šį vakarą yra atskleisti krikščionišką jų prasmę, atgaivinti gerąsias tradicijas ir perduoti jas jaunajai kartai,“ – gražiu vakaru ir nuostabiais jo svečiais džiaugėsi D. Kunčienė.

lt_LTLT