Reabilitacijos programos persirgusiems COVID-19 ir imuniteto stiprinimui

Medicinos centre „Natura Termo SPA“ sustiprinti organizmo atsparumą ligoms ir atstatyti Covid-19 ligos pažeistas organizmo sistemas siūlomos specialios gydomosios programos – programa, skirta persirgusiems Covid-19 ir programa „Stiprus imunitetas“. Jos orientuotos koreguoti dažniausiai pasitaikančius liekamuosius reiškinius, su kuriais susiduria persirgusieji ir žmonėms, kurie rūpinasi imunine sistema dar nesusirgus.

Pagerina gyvenimo kokybę

Visam organizmui kovojant su Covid-19 viruso sukeltu multisisteminiu uždegimu dažniausiai pažeidžiamos kvėpavimo, nervų, širdies ir kraujagyslių sistemos.

„COVID-19 virusas – klastingas, galintis pažeisti daugelį organizmo sistemų, sukelti multisisteminį uždegimą. Padidėjęs kraujo spaudimas, dažnas pulsas, bendras silpnumas, nuovargis, kraujo krešėjimo pokyčiai, įvairios neuralgijos bei apsunkintas kvėpavimas – tai tik dalis šios ligos liekamųjų reiškinių. Jų nekoreguojant, sutrikimai gali progresuoti ar tapti lėtiniais, tuo pačiu gali pablogėti esamų lėtinių ligų situacija, apsunkinti visą organizmo funkcionavimą ir pabloginti žmogaus gyvenimo kokybę. Įvairios reabilitacijos priemonės yra efektyvios ir padeda grįžti į normalų gyvenimo ritmą“,- sako medicinos centro „Natura Termo SPA“ medicinos vadovas gydytojas Nerijus Kemeklis.

Reabilitacijos patariama imtis pasveikus, po ligos praėjus bent savaitei. Su gydytojo siuntimu po gydytojo reabilitologo konsultacijos reabilitacijos programa gali būti kompensuojama ligonių kasų.

Padeda atstatyti pažeistas sistemas

Kvėpavimo sistemai ir plaučiams atstatyti paprastų priemonių, tokių kaip pasivaikščiojimas lauke, kurias žmonės naudoja, kartais nepakanka.

„Po persirgimo organizmas tampa mažiau atsparus virusams, vyksta imuninės sistemos pokyčiai, kvėpavimo takų gleivinės ir jų apsauginiai mechanizmai, kurie įprastai sėkmingai kovoja su sutiktu virusu, po Covid-19 ligos gali būti pažeisti ir iš dalies neatlikti savo funkcijų. Todėl žmogus tampa mažiau atsparus ligoms, dažniau serga“,- pasakoja N.Kemeklis.

Plaučių funkcijos atstatymui efektyviai padeda tokios reabilitacijos priemonės kaip haloterapija arba druskų kambarys, inhaliacijos, kvėpavimo mankšta. Prieš tai gali būti atliekama spirometrija – neinvazinis, nesudėtingas tyrimas, kuris leidžia įvertinti pagrindinius kvėpavimo funkcijos rodiklius.

Persirgusius Covid-19 neretai lydi neuralgijos – tai yra migruojantys arba nepastovūs skausmai nugaros, krūtinės, pečių, kaklo ir galvos srityje. Sergant neuralgija skausmą lydi raumenų įsitempimas. Sureguliuoti raumenų tonusą, pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos darbą efektyviai padeda gydomasis masažas, kuris taip pat yra įtrauktas į programą bei įvairios vandens procedūros.

Gyventi pilnavertį, kokybišką gyvenimą po Covid-19 gali trukdyti užsitęsę įvairūs neurologiniai simptomai, skausmai, tam tikrų funkcijų pokyčiai, susiję su kvapo ar skonio jutimu. Šias sutrikusias neurologinės kilmės funkcijas greičiau atstatyti padeda kontrastinio vandens Kneipo takelis, švelnus fizinis krūvis, mineralinis geoterminis vanduo, prisotinantis kūną mineralų.

Efektyvus gydymas be vaistų

Sirgimo metu ir po ligos dažnai lydi elektrolitų balanso sutrikimas. Ligos metu karščiuojant su prakaitu arba dėl medžiagų apykaitos sutrikimo iš organizmo pašalinami taip reikalingi elektrolitai – kalis, magnis, natris. Juos atstatyti padeda gydomoji geoterminio mineralinio vandens procedūra „Mineralų jūra“.

Kraujospūdžio svyravimas, padidėjęs kraujo krešėjimas – tai dar vieni neigiami Covid-19 ligos padariniai.

„Padidėjęs kraujo spaudimas apkrauna širdies raumens darbą, o tai vėliau gali sukelti širdies nepakankamumą. O padidėjęs kraujo krešėjimas – didina trombų susidarymo riziką“,- pasakoja gydytojas.

Bendrai organizmo būklei persirgus Covid-19 liga atstatyti gali padėti ir akupunktūra. Ji gali būti atliekama įvairiais būdais – adatėlėmis, specialiais aparatais ar netgi lazeriu. Akupunktūros metu stimuliuojami neurogeniniai taškai per kuriuos aktyvuojamos pažeistos neurologinės, kvėpavimo ar kraujotakos sistemos.

Įskaičiuotos procedūros, apgyvendinimas ir maitinimas

Į šią programą įskaičiuota:

– 1 arba pasirinktinai daugiau nakvynių „Atostogų parko“ viešbutyje;

– Pilnas maitinimas, parengtas pagal reabilitacijos programą;

– Iki 7 gydymo procedūrų kasdien:

• gydytojo konsultacija;

• spirometrijos atlikimas (plaučių funkcijos tyrimas);

• gydomosios akupunktūros seansas;

• gydomoji mineralinio geoterminio vandens procedūra „Mineralų jūra“;

• gydomasis krūtinės ląstos masažas;

• individualiai parinkta inhaliacijos procedūra iš procedūrų sąrašo (haloterapija, mineralinio vandens inhaliacija, bičių pikio inhaliacija, deguonies inhaliacija);

• individualiai parinkta gydomosios terapijos procedūra iš procedūrų sąrašo (individuali mankšta su kineziterapeutu, „Bioptron“ šviesos terapijagydomoji elektrostimuliacija).

Norintiems pasinaudoti šia programa rekomenduojama turėti šeimos gydytojo siuntimą. Jo neturintiems gydytojo konsultacija bus suteikta vietoje, jos metu sudaroma individuali reabilitacijos programa, skiriami būtini tyrimai. Programos metu sveikatos būklė nuolat stebima sveikatos priežiūros specialistų ir atsižvelgiant į individualius poreikius, gali būti koreguojama.

Minimali programos trukmė – 2 dienos. Geriausiam rezultatui pasiekti rekomenduojama rinktis ilgesnės trukmės – bent 6 dienų gydomąją reabilitacijos programą sveikatai atstatyti.

Stiprinti imunitetą – profesionalų apsuptyje

Žmonėms, norintiems ne tik pailsėti, bet ir profilaktiškai sustiprinti savo organizmą siūloma rinktis gydomąją programą „Stiprus imunitetas“.

Į programą įskaičiuota:

– ne mažiau kaip 2 nakvynės „Atostogų parko“ viešbutyje;

– pilnas maitinimas, parengtas pagal gydymo programą; Atpalaiduoti kūną ir sustiprinti organizmą programos metu siūloma ne mažiau nei 19 gydymo procedūrų:

• 1 gydytojo konsultacija;

• 4 laboratoriniai kraujo tyrimai;

• 2 kūno sudėties tyrimai ir kineziterapeuto konsultacija;

• 3 treniruotės vandenyje;

• 3 gydomosios mineralinio geoterminio vandens procedūros „Mineralų jūra“;

• 2 gydomieji nugaros masažai;

• 1 grupinė treniruotė sporto ir sveikatingumo studijoje;

• 1 haloterapija (apsilankymas druskų kambaryje);

• 2 deguonies kokteiliai.

Reabilitacijos programos, skirtos persirgusiems COVID-19 liga, bei „Stiprus imunitetas“ teikiamos medicinos centre „Natura Termo SPA“, kuris yra įsikūręs gydymo ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“, Venecijos akl. 2, Žibininkų k.

„Natura Termo SPA“ medicinos centre teikiama virš 200 įvairių gydomųjų ir SPA procedūrų, sudaromos dienos ar tęstinės gydomosios programos, skiriami būtini tyrimai.

Čia dirba plati SPA ir medicinos specialistų komanda: gydytojai, kineziterapeutai, osteopatai, akupunktūros specialistai, reabilitologai, ergoterapeutai, masažuotojai, kosmetologai ir kt.

Užsiregistruoti konsultacijoms ar procedūroms galima telefonu +370 607 85888 arba elektroniniu paštu [email protected]

lt_LTLT