Jauskitės geriau ir išlaikykite dailią figūrą: 5 naudingi kasdieniai įpročiai

Po vasaros vėstant orams išlaikyti gražią figūrą ir gerą savijautą darosi vis sudėtingiau: mažėja fizinio aktyvumo, o sočiai pavalgyti ir užkandžiauti norisi vis dažniau. „Vos 5 paprasti kasdieniai įpročiai gali padėti jums jaustis geriau ir išlaikyti dailias kūno linijas“, – teigia „Atostogų parke“ kalanetikos treniruotes vedanti Judita Vilimienė.

1. Išsitieskite! Jūsų laikysena labai svarbi

„Jei šį straipsnį skaitote palinkę ties telefonu ar prie kompiuterio – nedelsiant išsitieskite ir atloškite pečius!“ – ragina J. Vilimienė. Pasak jos, juosmens, pečių juostos, nugaros, kaklo ir net galvos skausmai dažnai atsiranda dėl netaisyklingos laikysenos ar netinkamos sėdėjimo pozos, kurioje praleidžiame valandų valandas, tad šis įprotis labai svarbus. Ištiesta nugara, atlošti pečiai, 90 laipsnių kampu laisvai laikomos kojos – štai poza, kaip reikėtų sėdėti. Taisyklinga laikysena pati savaime stiprina pilvo preso, pečių, nugaros raumenis.

„Gali būti, kad iš pradžių jausite nugaros ir pečių juostos nuovargį. Tai normalu, ypač jei šių sričių raumenys nėra pakankamai treniruojami, tad ugdykite šį įprotį palengva, – priduria J. Vilimienė. – Kalanetikos treniruočių metu taisyklingai laikysenai skiriame ypatingai daug dėmesio, tad dažnai tenka stebėti, kaip keičiasi klientų savijauta: stiprėja raumenys, stangrėja kūnas, nyksta skausmai ir gerėja nuotaika.“

 2. Būkite aktyvūs

Jei dirbate sėdimą darbą, 5 minučių trukmės pertraukėles rekomenduojama daryti bent kas valandą. Ypač svarbu išsitiesti, pratempti pečių juostos raumenis, pamankštinti sustingusias kojas. „Idealu, jei turite galimybę išeiti pasivaikščioti gryname ore ir atitrūkti nuo minčių apie darbą, palikus išmaniuosius įrenginius ramybėje. Gerės kraujotaka, limfotaka, raumenys pailsės nuo įtampos, o smegenys gaus daugiau būtino deguonies, – sako J. Vilimienė. – Šis mažas įprotis padės išlaikyti geresnę fizinę formą ir pagerins darbingumą.“

Dienos metu daug judantiems, pavyzdžiui, auginantiems vaikus, dirbantiems sode ar parduotuvėje, taip pat nederėtų manyti, kad šios fizinės veiklos pakanka. Kai dėmesys nukreiptas į tai, ką reikia padaryti, kuo pasirūpinti, dažnai pamirštama apie savo sveikatą ir neįsiklausoma į organizmo siunčiamus signalus: netaisyklingai tupiama, sėdama ar keliama, pernelyg įtempiami atskiri raumenys. Kalanetikos treniruočių metu dėmesys skiriamas tik savo organizmo pojūčiams ir tam, kaip taisyklingai atlikti kiekvieną judesį. „Šios žinios naudingos ir už sporto salės sienų, nes net namų tvarkymas gali tapti efektyvia mankšta, jei judesius atliksime taisyklingai“, – priduria J. Vilimienė.

3. Paleiskite blogas mintis

Būtina išmokti laiku sustoti. Nuolatinis skubėjimas, galybės problemų sprendimas, nenutrūkstantis neigiamų minčių srautas sekina žmogų ir fiziškai, ir psichologiškai. „Blogiausia, kad tai lemia ir mūsų kasdienius pasirinkimus: nebegirdime savo organizmo, persivalgome, persitempiame, sutrinka miego režimas, išsenka organizmas, pradedama dažniau sirgti, o bandydami slopinti patiriamą stresą dažnai įgyjame ir žalingų įpročių“, – teigia J. Vilimienė. Ji pataria daugiau dėmesio skirti buvimui čia ir dabar: lėtam ir sąmoningam valgymui, meditacijai, ramiems pasivaikščiojimams galvojant apie gerus dalykus, svajones ar prisimenant visa tai, kas nutiko gera. „Lėto tempo, tačiau intensyvios kalanetikos treniruotės puikiai padeda išsiugdyti šį labai svarbų įprotį. Kai visas dėmesys nukreiptas į kūno pojūčius ir pratimo taisyklingumą, sunkios mintys nutolsta. Po treniruotės klientai dažnai jaučiasi pavargę fiziškai, bet dvasiškai pailsėję. Reikia nepamiršti, kad treniruotės metu organizmas savaime išskiria laimės hormonu vadinamą seratoniną, kuris gerina nuotaiką ir padeda kitomis akimis pamatyti problemas ir rasti netikėtus sprendimus“, – priduria J. Vilimienė.

4. Tinkamai išsimiegokite

„Nors skamba keistai, bet protinį darbą dirbantiems žmonėms dažniausiai reikia daugiau miego, nei dirbantiems aktyvų fizinį darbą, – sako J. Vilimienė. – Miegas būtinas smegenims, kurios reguliuoja ne tik mąstymą, bet ir nuotaiką, savijautą ir kitus kūno procesus.“ Pasak jos, daug protiškai dirbantys žmonės turėtų miegui skirti bent 8, o fiziškai aktyviems gali pakakti ir 5 valandų poilsio. Tačiau konkreti miego trukmė gali kisti, nes žmonės, jų temperamentai ir organizmo savybės skiriasi.

„Svarbiausia, kad ryte atsikeltume pailsėję. Nuolat neišsimiegoję žmonės jaučiasi pavargę, apsunkę, stokoja energijos, linksta piktnaudžiauti pernelyg sočiu ar saldžiu maistu, tad ilgainiui tai atsilieps ir sveikatai, ir figūrai, – sako J. Vilimienė. – Lėta fizinė veikla prieš miegą, meditacija, minčių nuraminimas tikrai padės užmigti greičiau ir pailsėti geriau.“

5. Rūpinkitės savo mityba

Įvairūs moksliniai šaltiniai teigia, kad mityba gali lemti apie 80 procentų to, kaip jaučiamės ir atrodome. Tad net griežčiausias treniruočių grafikas gali nepadėti, jei vartojamas maistas yra netinkamas, jo suvartojama pernelyg daug ar neatsižvelgiama į svarbiausius mitybos principus.

„Puikiai žinau, ką reiškia turėti viršsvorio – besilaukdama priaugau net 30 kilogramų, kurių atsikratyti net turint specialių žinių ne taip lengva. Iš savo patirties žinau, kad fizinė veikla yra labai svarbi, bet be tinkamos mitybos žymių svorio ir savijautos pokyčių nepasieksi“, – patirtimi dalijasi J. Vilimienė. Pasak jos, svarbiausia atsiminti esminius principus: pusryčiams reikėtų vartoti angliavandenių turintį maistą, pavyzdžiui, avižų, grikių, ryžių košę ar graikišką jogurtą su uogomis. Pietums rekomenduojami baltymai ir ląsteliena: porcijoje tiktų derinti daug daržovių su mėsa, žuvimi ar jūros gėrybėmis. O vakarienei siūloma lengvai užkąsti nedideliu gabalėliu mėsos, žuvies, paskanauti jogurto ar varškės. Užkandžiams derėtų rinktis ne traškučius ar saldumynus, o morkas, agurkus, špinatus ar vaisius.

„Tai bendros rekomendacijos, kurios, tapusios kasdieniu įpročiu, gali padėti daugeliui skaitytojų. Tačiau geriausia, kai žmonės tiksliai žino savo organizmo individualias ypatybes ir poreikius. Kiekvienam siekiančiam geros savijautos ir dailių kūno linijų rekomenduočiau pasikonsultuoti su mitybos specialistu ir susidaryti savo mitybos planą“, – patarimu dalijasi „Atostogų parke“ kalanetikos treniruotes vedanti J. Vilimienė.

Šie ir kiti patyrusios kalanetikos trenerės patarimai Jūsų laukia kalanetikos treniruotėse, kurios vyksta „Atostogų parke“ antrame aukšte esančioje Sporto ir sveikatingumo studijoje.

Kalanetika – rami, tačiau itin efektyvi treniruotė, kurios dėka didėja raumenų ištvermė, atsipalaiduojama nuo įtampos, nyksta sąnarių ir nugaros skausmai, gerėja medžiagų apykaita, stangrėja kūnas ir atsikratoma antsvorio.

Treniruotėms būtina išankstinė registracija +370 60785888 arba [email protected]

lt_LTLT