Į pirtį tik nuogi. Kodėl?

Visi nuogi – visi lygūs. Pasak profesionalių „Atostogų parko“ pirties meistrų, tai – auksinė pirties taisyklė. Nuogumo tabu laužantys pirtininkai tikina, kad pirtis – tai vieta, kurioje žmogus turi visiškai atsipalaiduoti, susilieti su gamta ir nusimesti visas varžančias dogmas. Taip šilto garo apsuptyje atgaivinamas ne tik kūnas, bet ir siela.

Pirtis nuo senų laikų buvo laikoma kone šventa vieta, kurioje galiojo daug taisyklių. Jokio alkoholio, apsirijimo, garsių kalbų ar linksmybių ir, žinoma, jokių drabužių. Šiais laikais pirtyse elgiamės laisviau, tačiau kūnus dengiame sintetiniais audiniais. Pastaruosius pirtininkai ragina palikti už durų, tačiau kodėl? Vieni šią pirties tradiciją grindžia lygybės, laisvės siekiu. Būdami nuogi žmonės labiau atsipalaiduoja, pamiršta visuomeninę padėtį, įsipareigojimus, jų nevaržo aplinka.

Profesionalus „Atostogų parko“ pirtininkas Eduardas Mišeikis nuogumą grindžia natūralumo poreikiu: „Sintetiniai audiniai neleidžia mėgautis pirties procedūromis. Kokybiškas vanojimas ar sapropelio kaukė daroma tik ant nuogo kūno. Mes visi esame gamtos vaikai, turim spinduliuoti iš vidaus ir nesigėdyti to, kas esame.

Pirtyje reikia būti kuo natūralesniu, todėl sintetika turi būti palikta už durų,“ – sako patyręs pirties meistras.

Siekdami supažindinti su lietuviškos pirties tradicijomis, poilsio ir sveikatinimo komplekso „Atostogų parkas“ pirties meistrai sukūrė unikalias pirties programas „Jūratė ir Kastytis“ ir „Bobų vasara“, kurios skirtos tik nuogam kūnui. Programose pasitelkiama aromaterapija, gintaro dulkės, druskos, vantos, sapropelio dumblas. Tiesa, pirties meistras Eduardas Mišeikis tvirtina, kad pirmiausia tokias procedūras norėta pasiūlyti išskirtinai moterims. „Pradžioje šią programą norėjome siūlyti tik moterims. Medumi ištepti kūną, nušveisti nugarą, apjungti aromatus ir muziką, padaryti masažą, norėjome padėti moterims pasijusti kiek įmanoma labiau moteriškomis,“ – prisimena pirties profesionalas.

Tačiau jau po mėnesio ėmė rastis vis daugiau tokia programa besidominčių vyrų, todėl pirties programos nuogiems malonumai buvo pritaikyti ir vyrams. Nuo pirties programų nuogam kūnui starto praėjo jau daugiau nei pusė metų, tačiau norinčiųjų jas išbandyti nemažėja. Pirtininkas teigia, kad programa ypač tinka norintiems atkurti ryšį su gamta, pabūti su savo mintimis ar pailsėti nuo susikaupusių rūpesčių.

Lankytojų pamėgtos programos vyksta kiekvieną savaitę poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“: „Bobų vasara“ – ketvirtadieniais 21 valandą, „Jūratė ir Kastytis“ – penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais 21 valandą. Vietų skaičius programose ribotas.

lt_LTLT