Mokslininkai tiria gamtos išteklių poveikį sveikatai

Klaipėdos universiteto mokslininkai visos Lietuvos mastu vykdo mokslinį tyrimą, kuriuo siekiama atskleisti Lietuvos natūralių gamtinių išteklių efektyvumą ir saugumą žmogaus sveikatai.

Dalyvaus iš visos Lietuvos

Tyrimo dalyviai turės galimybę nemokamai išbandyti įvairias sveikatinimo procedūras bei įvertinti savo sveikatos būklę. „Atostogų parkas“ ir medicinos centras „Natura Termo SPA“ sutiko dalyvauti tyrime ir suteikti mokslininkų atrinktiems 60 dalyvių iš visos Lietuvos gydymo procedūrų kompleksus. Tiriamų procedūrų kompleksą sudarys baseinas (treniruotė vandenyje su kineziterapeutu), geoterminio mineralinio vandens procedūra „Mineralų jūra“, gydomojo purvo sapropelio viso kūno įvyniojimas ir haloterapija (druskų terapija).

Tirs poveikį

Mokslininkai tirs šių procedūrų naudą streso mažinimui bei psichinės (nerimo, depresijos, nemigos, nuovargio) ir fizinės sveikatos gerinimui. „Šiandien stresas yra nuolatinis šiuolaikinės civilizacijos palydovas, o jei jis nevaldomas, tuomet sukelia rimtas sveikatos problemas ir blogina gyvenimo kokybę. Yra mokslinių duomenų, kad buvimas natūralioje gamtoje, balneoterapinių procedūrų taikymas gali pagerinti psichologinę žmogaus būklę, sumažinti nuovargį ir kitas sveikatos problemas, turėti teigiamos įtakos nervų, kaulų-raumenų, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo sistemos ir kitų ligų gydymui, sveikatos atstatymui po ligos ar traumos, streso mažinimui. Mineralinio vandens naudojimas balneoterapijos tikslais yra istoriškai patvirtintas, teoriškai pagrįstas, praktiškai išbandytas, ekonomiškai naudingas didelio potencialo atsinaujinantysis išteklius kaip ir gydomasis purvas“,- sakė šio projekto vadovė doc.dr. Lolita Rapolienė.

Nauda sveikatai

„Atostogų parko“ pasididžiavimas – gydomasis dumblas sapropelis bei gydomasis sertifikuotas mineralinis geoterminis vanduo. Šis vanduo yra unikalus, prisotintas mineralais K, Mg, Ca, Cl, pasižymintis gydomosiomis savybėmis, išgaunamas iš 2154 metrų gylio gręžinio. Jis yra naudingas odos, sąnarių ligų gydymui, svorio mažinimui, imuniteto stiprinimui. „Mūsų teikiamos sveikatinimo paslaugos gerina žmonių savijautą, atstato darbingumą po Covid-19 pandemijos, mažina šiandieninio gyvenimo tempo ir streso poveikį organizmui. Mokslinių tyrimų metu gauti skaičiai tai pagrįs, o taip pat naudinga bus taikyti mokslininkų rekomendacijas dėl procedūrų kombinacijų, jų skaičiaus pritaikymo žmogaus fizinės ir psichinės būklės atstatymui“,- teigė „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša.

Vyksta visoje Lietuvoje

Moksliniame projekte dalyvauja sanatorijos „Eglė“ (Druskininkai), „Draugystė“ (Druskininkai), „Tulpė“ (Birštonas), „Versmė“ (Birštonas), „Gradiali“ (Palanga), poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ (Kretingos raj.). Projektą atlieka Klaipėdos universiteto mokslininkai ir patyrę aukštos kvalifikacijos reabilitacijos centrų gydytojai, o patariamuoju balsu dalyvauja Ispanijos, Italijos ir Bulgarijos specialistai.

Jeigu jaučiate įtampą, nerimą, stresą ar depresiją, išsitirti sveikatą ir pasinaudoti gydomosiomis procedūromis galite ir nelaukdami tyrimų pabaigos.

Užsiregistruoti konsultacijoms ar procedūroms kviečiama telefonu +370 607 85888 arba elektroniniu paštu [email protected]

en_GBEN