Efektyvus būdas išsivaduoti nuo skausmo – osteopatija. Jau ir „Atostogų parke“

Įsisenėjęs nugaros, kaklo, sąnarių skausmas, raumenų patempimai, stuburo išvaržos, nervų užspaudimai ir kiti negalavimai dažnai gali būti išgydomi be vaistų. „Skausmas dingsta, kai gydome ne pasekmes, o priežastis“, – sako poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“ dirbantis kineziterapeutas-osteopatas Valdas Mišeikis. Anot jo, osteopatija į žmogaus kūną žiūri kaip į vieną sistemą.

Pacientai vadina atradimu

Edita Daugelienė, viena iš kineziterapeuto-osteopato Valdo Mišeikio pacienčių, mielai dalijasi savo patirtimi: „Esu užauginusi tris vaikus, patyrusi rimtų operacijų, mane nuolat lydėdavo nugaros, menčių, kelio, klubo sąnario skausmai. Ko tik nedariau, kad jų atsikratyčiau ir sustiprinčiau organizmą: sportavau su profesionaliais treneriais, įvairių sričių medikai man darė įvairius tyrimus, skyrė gydymą, bet skausmai vis grįždavo. Prieš porą metų pirmą kartą apsilankiau pas Valdą Mišeikį. Šiandien jaučiuosi visai kitu žmogumi: pamiršau nuolatinius skausmus, turiu gerokai daugiau energijos ir net išmokau kitaip gyventi.“

Anot E. Daugelienės, kad ir kokie profesionalūs buvo kitų sričių medikai, jiems stigo vieno paprasto dalyko: supratimo, kad žmogaus kūnas – tai visuma, o ne atskiros kūno dalys. „Klubo skausmą jie gydė vaistais, skyrė klubo sąnario tyrimus, o kineziterapeutas-osteopatas Valdas Mišeikis padėjo suprasti, kad klubo skausmus lėmė maisto netoleravimas. Iš pradžių nepatikėjau juo, bet pakeitus man netinkamus ingredientus skausmas liovėsi jau po trijų dienų,“ – sako E. Daugelienė. Ji taip pat pažymi, kad tik osteopato dėka sužinojo, kokių pratimų jai negalima atlikti, kad esamos sveikatos problemos nepaaštrėtų, ji sužinojo, kaip derėtų mankštintis, kad stiprėtų nusilpę raumenys. „Per porą metų išmokau labiau pažinti savo kūną ir jo siunčiamus įspėjamuosius signalus, geriau suprantu, kaip į juos reaguoti. Mano savijauta ir gyvenimo kokybė pagerėjo 100 procentų“, – pažymi ji.

Šalinama skausmo priežastis, ne pasekmės

V. Mišeikis teigia, kad jo pacientai dažnai stebisi, kaip organizme iš tiesų viskas susiję. „Nugaros skausmus, stuburo išvaržas ir kitus sutrikimus gali lemti prieš dešimtmetį išgyventa Cezario pjūvio ar apendicito operacija. Sutrikusi pėdos atraminė funkcija dažnai sukelia kelio, klubo, nugaros ar net kaklo skausmus. Svarbu ir tai, ką žmogus valgo, kaip gyvena. Čia nėra jokios mistikos – tik medicina, žvelgianti į žmogų, kaip į vientisą sistemą“, – paaiškina V. Mišeikis. Anot jo, jei skaudama vieta niekada nebuvo tiesiogiai traumuota, tai yra pirmas ženklas, kad tikrosios sutrikimo priežasties reikėtų ieškoti kitose kūno vietose. Dažniausiai paieškos atsiperka su kaupu – palengvėjimas jaučiamas jau po kelių dienų arba iškart.

„Ne visi sutrikimai gali būti išsprendžiami keliais rankos prisilietimais, kai kuriems pacientams reikia keleto procedūrų, tikslingai atliekamų mankštų, kartais – pakeisti įsisenėjusius gyvenimo įpročius, – sako jis. – Juk organizmo pokyčiai, kurie formavosi dešimtmečiais, ne visuomet gali išnykti per akimirką.“

Svarbios ir paties žmogaus pastangos

Konsultacijos ir gydymo metu pacientas nuodugniai apklausiamas, teiraujamasi apie kilusius negalavimus, atliekama apžiūra, pagal nustatytą diagnozę paskiriamas reikiamas gydymas. Neretai pacientams vietoje įprastų vaistų skiriami pratimai, kuriuos atliekant skausmai mažėja arba visai išnyksta. „Žmogaus organizmas – nuostabi, save puikiai reguliuojanti sistema. Atlikdamas gydymą aš duodu pirminį stiprų impulsą teisingiems žmogaus organizmo pokyčiams, paruošiu jį būsimoms apkrovoms ir skiriu koreguojančius pratimus. Dažnai nuo paties žmogaus pastangų ir užsispyrimo priklauso, ar atlikti teigiami organizmo pokyčiai išliks ilgam, o skausmai nebesikartos. Praktikoje turiu daug pavyzdžių, kaip žmonės sėkmingai išsivaduoja nuo ilgus metus kankinusių skausmų, atgauna prarastą energiją ir gyvenimo džiaugsmą“, – priduria kineziterapeutas-osteopatas V. Mišeikis.

Konsultacijų ir gydymo metu V. Mišeikis taiko kelių giminingų sričių žinias: kineziterapijos, osteopatijos ir taikomosios kineziologijos. „Nuolat domiuosi naujovėmis ir ieškau žinių, kurios papildytų studijų metu įgytas žinias. Osteopatijos mokiausi Vilniuje podiplominių studijų metu, šiuo metu gilinu kineziologijos, kineziterapijos ir osteopatijos žinias, mat visos šios sritys puikiai papildo viena kitą,“ – sako jis.

Profesionali kineziterapeuto-osteopato konsultacija ir gydymas jau galimi ir „Atostogų parko“ lankytojams. Ši paslauga teikiama antrame aukšte įsikūrusiame SPA centre.

Procedūroms būtina išankstinė registracija tel. +370 60785888 arba [email protected]

en_GBEN