Aukšti politikai domisi, kaip Lietuvos pajūryje pavyko sukurti sėkmingą verslą

Apie 150 sukurtų darbo vietų, beveik ketvirtis milijono lankytojų per metus, diegiamos inovacijos ir nuolat didėjantys turistų srautai – tai pavyzdys, kaip vieno verslo sėkmė tampa gera paspirtimi visam Vakarų Lietuvos regionui. Šiais klausimais šiandien itin domėjosi didžiausiame Vakarų Lietuvos poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“ apsilankęs Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Sėkmingos investicijos tapo darbo vietomis

„Atostogų parkas“ ne kartą buvo įvardintas vienu sėkmingiausių pavyzdžių, kaip talentingi vietiniai verslininkai gali panaudoti ES ir Ūkio ministerijos skirtas projektines lėšas naujų darbo vietų kūrimui ir turizmo skatinimui regione. Su šia viltimi ir palinkėjimu ateičiai tuomentinis Ūkio ministras Algirdas Butkevičius palydėjo didžiausio poilsio ir sveikatinimo komplekso „Atostogų parkas“ atidarymą.

2018 metų lapkritį su oficialiu vizitu apžiūrėti vieno sėkmingiausių Kretingos regiono verslų atvyko ir Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. Tuomet buvo pasidžiaugta, kad investuotos lėšos grįžo su kaupu: Kretingos rajone, šalia Palangos esančiame Žibininkų kaime, sugebėta sukurti beveik 150 naujų darbo vietų ir nuolat auginti šį regioną lankančių lietuvių ir užsienio turistų srautus.

Sėkmę lėmė išskirtinumas ir inovacijos

Komplekso išskirtinumas – svarbiausia turistų traukos priežastis. Lietuvos rekordų knygoje užfiksuoti net du „Atostogų parko“ rekordai: pastatyta vienintelė pasaulyje tokio dydžio natūralaus gintaro „Saulės“ pirtis ir sugebėta įkurti daugiausia viename komplekse esančių baseinų – net 15-ka.

„Atostogų parkas“ taip pat vienintelis Lietuvoje sveikatinimo tikslams naudoja itin aukštos mineralizacijos geoterminį vandenį, kuriame yra net 80 g/l ištirpusių druskų. Moksliniais tyrimais įrodytas teigiamas jo vandens poveikis odai, raumenų, kaulų ir kraujotakos sistemoms.

Čia pirmiausia visoje Lietuvoje pradėta diegti ir inovatyvi bechlorė vandens valymo ir dezinfekavimo sistema DA-GEN, užtikrinanti palankesnį baseinų vandens poveikį odai, plaukams ir akims. Po valymo proceso DA-GEN valymo sistema vandens kokybė prilygsta geriamojo vandens kokybei. Taip pat investuota ir į didesnį lankytojų saugumą užtikrinančios modernios „Anti-slip“ dangos įrengimą Vandens ir pirčių erdvėje.

Vietos ir užsienio turistai ypatingai vertina galimybę apsistoti miško paunksmėje suręstose jaukiose natūralaus medžio rąstinėse vilose arba viešbutyje, derinti atostogas su prabangiomis SPA ir sveikatinimo procedūromis ir numinti dviračiais iki pajūrio per mažiau nei 15-ka minučių. Čia galima mėgautis kokybišku poilsiu bet kokiu oru.

en_GBEN