Akupunktūra: palengvina ligų simptomus, prieš kuriuos kiti medikai bejėgiai

Sąnarių maudimas, skausmai ir ligos – tai sunkiai gydomi negalavimai, kuriems mažinti tradicinė medicina dažnai pasitelkia tik simptomus slopinančias priemones. „Dažnai galiu padėti tada, kai tradicinę mediciną praktikuojantys specialistai gydytojai nepajėgia“ , – sako gydytoja reabilitologė ir akupunktūros specialistė Vida Mankuvienė. Apie sąnarių ligų simptomų palengvinimą akupunktūra gydytoją reabilitologę V. Mankuvienę kalbiname medicinos centre „Natura Termo SPA“.

Skaudančiais sąnariais guodžiasi vis daugiau žmonių. Sakykite, ar lietuviai mėgsta „užleisti“ šią ligą?

Negaliu sakyti, kad sąnarių ligas lietuviai užleidžia, nes jas tradicinėmis priemonėmis gydyti sudėtinga. Tradicinė medicina dažniausiai taiko tik simptominį gydymą, reabilitaciją ir skausmus mažinančius vaistus, siekiant atitolinti endoprotezavimo operaciją. Todėl mane taip sužavėjo akupunktūra: jos dėka galiu palengvinti tokius simtomus. Pas mane ateina vilties netekę pacientai, eilę metų ieškoję gydymo, kuris jiems išties padėtų, ir dažnai palengvėjimą pajunta jau po pirmojo akupunktūros seanso.

Kokiais atvejais akupunktūra gali padėti? Kaip ji veikia?

Akupunktūros seansais galime žymiai palengvinti artrozės, migrenos, stuburo skausmų, fibromialgijos, astmos, alerginių reakcijų ir kitų ligų ar sutrikimų simtomus, tad sąnarių skausmai tik vienas iš eilės negalavimų, kurie lengvėja po procedūrų. Įdomiausia, kad ji šalina priežastis, todėl negali gydyti tik vieno atskiro simptomo: sveiksta visas organizmas vienu metu.

Atėjus pacientui, besiskundžiančiam sąnario skausmais, pirmiausia surenku anamnezę, atlieku liežuvio ir pulso diagnostiką, nustatau sąnario pažeidimo lygmenį, patikrinu judesio amplitudę. Šių duomenų dėka parenku tinkamą gydymą: nustatau tikslingus gydymui akupunktūrinius taškus, atlieku akupunktūros procedūrą. Jos metu į energetiškai aktyvius taškus atsargiai įsmeigiamos itin plonos, specialios vienkartinės adatėlės, kurių dėka pašalinamos energijos tekėjimą stabdančios priežastys, taip vadinami „energetiniai blokai“.

Ar skauda procedūros metu?

Ne, procedūros metu tikrai neskauda. Naudoju itin plonas specialias adatėles, tad menką nepatogumą gali pajusti tik patys jautriausi pacientai. Tačiau bijantiems adatų irgi yra išeitis: lazerinė akupunktūra, kurios metu naudojamos ne adatos, o magnetinis lazerinis prietaisas LMP-010M. Šį metodą dažniausiai naudoju gydydama vaikus.

Ar tiesa, kad gydant sąnario skausmus tikslingos ir kitos procedūros? Ką rekomenduojate dažniausiai?

Taip, tikra tiesa. Efektyviausiai ir greičiausiai veikia priemonių kompleksas. Būtinai rekomenduoju gydomąsias sapropelio aplikacijas sąnariams ir gydomąją geoterminio mineralinio vandens procedūrą „Mineralų jūra“. Kodėl? Nes dauguma sąnarių problemų kyla dėl mineralų trūkumo, kurių šių procedūrų metu gaunama apsčiai. Jau žinoma, kad mineralines medžiagas ir mikroelementus organizmas per odą įsisavina itin efektyviai, o ir mūsų pacientų istorijos liudija apie pastebimai mažėjančius sąnarių skausmus po šių procedūrų.

Ūmiems skausmams praėjus, taip pat derėtų reabilitaciją papildyti kineziterapinėmis mankštomis – tai pagalba sveikstant ir geriausia prevencijos priemonė.

Kokias klaidas dažniausiai daro patiriantieji sąnarių skausmus ar negalavimus?

Dažniausia klaida – tai nieko nedarymas. Dažnai pajutę sąnario skausmą žmonės linkę apriboti judėjimą, laukdami, kol skausmas praeis. Tačiau, jei bėda atsirado dėl sąnario kremzlės dilimo, judėjimo stoka problemą tik didins. Tik judesio metu organizmas gamina sąnarius tepantį skystį, aktyvėja kraujotaka, tad ir kremzlė atsistato greičiau. Žinoma, esant skausmams, dėl tinkamiausių judesių reikėtų pasitarti su kineziterpeutu, ergoterapeutu arba reabilitologu, kad netyčia sau nepakenktumėte.

Kokį sudėtingiausią atvejį prisimenate?

Oi, per trisdešimties metų praktiką turėjau dešimtis tūkstančių sėkmingų atvejų, sunku visus ir prisiminti! Tačiau vienas itin sudėtingas sąnario gydymo atvejis įsiminė tikrai ilgam. Pas mane atvykęs pacientas dėl ištinusio ir skaudančio sąnario negalėjo nei vaikščioti, nei miegoti. Jis jau laukė planuotos endoprotezavimo operacijos, kurios metu sąnarys būtų pakeistas dirbtiniu. Po kelių akupunktūros seansų pastebimai sumažėjo sąnario tinimas, dingo traškesys, silpo skausmas. Po dar kelių seansų sąnarys pradėjo atsistatyti ir operacijos šiam žmogui nebeprireikė. Dabar jis ramiai miega, vaikšto ir net lipa laiptais be skausmo. Tai tik viena iš daugybės tokių sėkmingų istorijų.

Tiesa ta, kad organizmai dažnai reaguoja skirtingai į gydymą, įsisenėjusias problemas gali tekti spręsti ilgiau, tačiau vidutiniškai mano praktikoje dažniausiai užtenka penkių akupunktūros procedūrų, kad negalavimas atsitrauktų. Vėliau gali prireikti palaikomųjų akupunktūros seansų keliskart per metus.

Esate vidaus ligų gydytoja. Kodėl susižavėjote akupunktūra ir kaip į šią sritį atėjote?

Vidaus ligų gydytoja dirbau daugybę metų, kol pati nesusidūriau su akupunktūra: manęs paprašė kolega gydytojas, praktikuojantis akupunktūrą, įvertinti pacientų gijimą po procedūrų. Efektas mane sužavėjo, pradėjau domėtis šia sritimi ir pati. Mokiausi Vilniuje, Maskvoje, baigiau natūropatijos studijas Londono koledže, Anglijoje. Dabar akupunktūrą praktikuoju jau virš trisdešimties metų.

Gydytoja reabilitologė ir akupunktūros specialistė Vida Mankuvienė konsultuoja ir atlieka gydomąsias akupunktūros procedūras medicinos centre „Natura Termo SPA“, kuris yra įsikūręs gydymo ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“, Venecijos akl. 2, Žibininkų k.

Sąnarių skausmus ir ligas patiriantiems šią vasarą čia pristatyta dienos diagnostikos ir reabilitacijos programa „Pasirūpink sąnariais“. Jos metu vos per vieną dieną suteikiama gydytojo reabilitologo konsultacija, atliekamos gydomosios akupunktūros, sapropelio aplikacijos, mineralinio geoterminio vandens procedūra „Mineralų jūra“ ir vaišinama jėgas atstatančiu deguonies kokteiliu.

Pasitarti dėl tinkamiausių procedūrų ar užsiregistruoti kviečiama telefonu +370 607 85888 or [email protected]

en_GBEN