Kodėl didmiesčių gyventojai renkasi poilsį mediniuose namuose?

 „Palengva į orą skiriasi sveikatai naudingos pušies medžio savybės. Iš pušų rąstų pastatytuose namuose užuodžiamas natūralus eterinis pušų aliejus, o sakuose – gintaro rūgštis. Medinio namo viduje natūraliai susikuria sveikatai palankus mikroklimatas: vasarą būna maloniai vėsu, o žiemą – šilta. Perteklinę drėgmę medis sugeria, o jos pritrūkus – išskiria,“ – pagrindines priežastis, kodėl gera gyventi ir ilsėtis mediniuose namuose vardija Rimantas Mušauskas, statantis rąstinius ir medinius namus.

Lengvina kvėpavimo takų ligų simptomus

„Kai kuriose Vakarų Europos valstybėse rąstinių namų statyba yra dotuojama valstybės, mat jau seniai žinoma, kad ekologiškos medienos rąstiniai namai teigiamai veikia kvėpavimo takų ligomis sergančių žmonių sveikatą. Tinkamai prižiūrimame rąstiniame name vyrauja sveikatai palankus mikroklimatas, kuris nesudaro galimybių įvairias ligas galintiems sukelti mikroorganizmams, pelėsiams veistis. Pušų rąstų namai yra vieni labiausiai vertinamų Europoje,“ – sako R. Mušauskas. Jo vadovaujama įmonė statė ir „Meguva Resort“ rąstines vilas, esančias poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“.

Tinkamas medis – augęs tame pačiame regione

Mško paunksmėje tarp aukštai į dangų besitiesiančių beržų jau nuo 2014-ųjų pabaigos stovi jaukiai įsikūrusios „Meguva Resort“ rąstinės vilos. Net veikiamos drastiškų Lietuvos klimato ir temperatūros pokyčių jos išliko estetiškai gražios ir sandarios tarsi pastatytos vakar. Kaip teigia R. Mušauskas, paslaptis slypi tinkamuose rąstuose.

„Didžiausias iššūkis buvo statybų terminai, nes vos per metus rasti tinkamus rąstus ir pastatyti visą rąstinių vilų miestelį buvo nelengva užduotis. Medžio kamienas turi būti sveikas, nepažeistas jokių ligų, būti ne per daug šakotas, tinkamai nuaugęs. Statyboms naudoti tik aukščiausios kokybės šiame regione augusių pušų rąstai, nes tik tokie užtikrina pastatų sandarumą ir ilgaamžiškumą,“ – vardija R. Mušauskas. Anot statybos specialisto, geriausiai atmosferos poveikį atlaiko mediena, kuri yra užaugusi tame pačiame regione. Dėl šios priežasties mediena buvo rinktasi tik vietinė.

Statyta pagal senąsias technologijas: net vinys iš medžio

Natūralumas, ekologija, pastato sandarumas ir šiluma – svarbiausios savybės, kurių buvo siekta rąstinių vilų statybų metu. Tam buvo pasitelktos senosios statybos technologijos. Kiekvienas rąstas buvo sunumeruotas ir montuojamas tik jam skirtoje vietoje, nes siekta tobulo suderinimo. Rąstų sujungimams naudotas natūralaus lino audinys, konstrukcijos tvirtinimui naudotos ne metalinės, o specialios medinės vinys.

„Senąsias technologijas papildėme naujomis žiniomis: rąstinių namų kampai suleisti sandaresniu nei įprasta būdu, o specialiomis staklėmis apdirbtas kiekvienas rąstas užtikrina geresnę šilumos izoliaciją, tad čia jauku apsistoti net per didžiausią žiemos speigą, – priduria R. Mušauskas. – Dėl šių patobulinimų vilose buvo galima apsigyventi iškart – nereikėjo laukti, kol „medis susigulės“, kaip dažnai nutinka naudojant kitokias statybos technologijas.“

 Statybos specialistas pažymi, kad medis – puikiai izoliuoja šilumą, tačiau ne garsą. Siekiant ekologijos ir natūralumo statybos eigoje nenaudota jokių papildomų garsą izoliuojančių medžiagų, tad dviaukščių sublokuotų vilų svečiai neturėtų nustebti išgirdę už sienos kaimyną. Dėl saugumo rąstinėse vilose nėra ir viryklės ar mikrobangų krosnelės, o apsauginė zona aplink kiekvienoje viloje įrengtą židinį išklota karščiui atspariomis plytelėmis.

Renkasi dėl ekologijos ir vaikų saugumo

Jaukumas, privatumas, artimesnis sąlytis su gamta ir šiluma bet kokiu metų laiku – tai dažniausiai minimos priežastys, dėl kurių kasmet sulaukiama į rąstines vilas „Meguva Resort“ grįžtančių svečių. „Pastebėjau, kad jas ypatingai vertina didmiesčių gyventojai, svečiai iš užsienio, pasiilgę švarios gamtos, ekologijos. Jie žavisi natūraliai su mišku susiliejančiomis vilomis ir aukštais beržais, augančiais greta. Vilas pamėgo ir mažų vaikų bei augintinių turinčios šeimos: jie vertina saugią erdvę aplink vilas. Rąstinės vilos įkurtos atokioje vietoje, miško pakraštyje, šalia nėra gatvių, čia vaikai ir augintiniai gali drąsiai bėgioti ir žaisti, kol suaugusieji mėgaujasi ramiu pašnekesiu terasoje ar kepsninėje gamina vakarienę. Tėvai akcentuoja švarų, gaivų miško orą ir puikią vilų atmosferą,“ – teigia „Atostogų parko“ viešbučio vadovė Inga Drungilienė.

Rąstinėse vilose poilsiautojai jaučiasi laisviau nei viešbučio numeryje. Čia daugiau erdvės, ryte galima mėgautis kavos gėrimu terasoje, išsikepti šašlykų, pasišildyti išsinuomotame šilto vandens kubile ar leistis į smagų pasivaikščiojimą patogiais miško takeliais, vedančiais iki Baltijos jūros.

 Daugiau informacijos ir kambarių rezervacija: +370 614 21888 arba [email protected]

lvLV