Atostogos, stiprinančios imunitetą

Dauguma sutiks, kad po vasaros atostogų norisi… tikrų atostogų. Vasara pas mus tokia trumpa, kad visas jėgas atiduodame stengdamiesi pasiimti iš jos kuo daugiau. Kelionės, kurortai, iškylos, baidarės, sodybos, ir štai jau ruduo.

Nenuostabu, kad po tokio maratono norisi atgauti jėgas, nusiteikti ilgam šaltajam sezonui ir sustiprėti. Tam idealiai tinka rudeninis poilsis „Atostogų parke“, kuris įsikūręs prie Palangos ir vaikus užburia gausybe vidaus ir lauko baseinų. 

Imuniteto stiprinimas – kodėl taip svarbu dabar

Vaikų imuniteto stiprinimas rudenį ypač aktualu, tam yra kelios priežastys. Pirmiausia – sugrįžę į kolektyvus vaikai vėl dalinasi virusais, kurių yra šimtai. Jeigu vasarą vaikas galėjo nė karto nesučiaudėti, nes žaidė tik su kiemo vaikais lauke, tai rugsėjo mėnesį darželio grupėse ir mokyklų klasėse vėl vyksta virusų dalybos. Antra priežastis – rudeninė adaptacija, kuri paliečia ne tik naujokus – pirmą kartą pravėrusius darželio duris bei pirmokėlius. Visi vaikai, naujai patekę ar sugrįžę į mokslo metų rutiną, patiria adaptaciją. O ji, kaip žinia, nėra imuniteto draugė. Adaptacija – tai stresas, iššūkis organizmui, o tai silpnina organizmo atsparumą.

Ne mažiau svarbi priežastis, kodėl turėtume sustiprinti vaiko imunitetą dabar, – tai ilgi mokslo metai prieš akis, kai vaiko fizinė sveikata lems viską: mokslo kokybę, būrelius, socializaciją. Jei imunitetas bus stiprus, vaikai rečiau sirgs, o susirgę kur kas greičiau pasveiks. Nereikės ilgų savaičių namuose prie ekranų, o jums – nedarbingumo lapelių ir nepatogumo dėl laiku neatliktų darbų. 

Vaiko sveikatinimas kaip pramoga

„Atostogų parke“ per pirmąsias rudenines mokinių atostogas, o jei vaikai darželinukai, – bet kada arba tiesiog savaitgalį, galite vaikams suteikti koncentruotą imuniteto stiprinimo programą. Ji vaikams bus kaip pramogą, bet turės didžiulę išliekamąją vertę. Viską išbandykite kartu su vaikais, nes stiprus imunitetas svarbus ir tėvams. Galbūt nepagalvojote, bet viskas, ką išvardinome apie vaikus, skirta ir tėvams. Vaikai iš darželių ir mokyklų namo parneša virusus, tėvai rugsėjo mėnesį išgyvena lygiai tokią pačią adaptaciją ir t.t. Visas mechanizmas tas pats, tik apie save nesusimąstome. 

Ką jūs galėsite kartu nuveikti stiprindami šeimos imunitetą? Net jeigu nedarysite nieko, „Atostogų parko“ teritorijoje su kiekvienu įkvėpto oro gurkšniu stiprėsite. Apsistoję rastinėse vilose pušyne kvėpuosite itin švaraus pušų ir jūros oro kokteiliu. Kadangi parke yra tiek lauko, tiek vidaus baseinų, oro sąlygos nesutrukdys mėgautis vandens pramogomis, o jos vaikus puikiai grūdina ir suteikia laimės hormonų (kurie, kaip žinia, labiausiai stiprina imunitetą). 

Kitos jums sukurtos imunitetą budinančios ir stiprinančios paslaugos: Kneipo takelis, haloterapija, pirtys bei hamamo procedūra. Jeigu viską išbandysite, tai bus didžiulė investicija į sveikatą belaukiant šaltojo sezono iššūkių.

Kneipa taka

Jei norite gerinti imunitetą, stiprinti visą organizmą, grūdinti kūną ir sielą, briskite basomis kojomis kontrastingų temperatūrų vandens Kneipo takeliu, kurio dugnas nusėtas skirtingo dydžio akmenėliais, o talpos pripildytos skirtingos temperatūros vandeniu. Keičiantis temperatūrai gerėja kraujotaka, stiprėja imunitetas, grūdinamas kūnas, o organai ir audiniai aprūpinami deguonimi. Vaikams Kneipo takelis yra kaip estafetė, žaidimas, pramoga – padarykite visos šeimos varžytuves, kas praeis greičiausiais, o kas lėčiausiai (tai irgi iššūkis), o kas neparodęs veide jokios emocijos? Bus tikrai linksma. 

Gydanti druska

Kvėpavimo takams ideali „treniruoklių salė“ yra druskų kambarys (haloterpija) ir kvėpavimas garais (inhaliacijos). Paprastai haloterpija ir inhaliacijos skiriamos, kai vaikas sveiksta po peršalimo ligų, tačiau nepamirškite, kad šios procedūros yra ir puiki profilaktika. Kam gydytis, jeigu galime nesusirgti? Tai puikios procedūros, kurias galima atlikti ir mažiems vaikams ar net kūdikiams. Jos stiprina kvėpavimo takus, sukuria papildomą apsaugą, švelniai valo, dezinfekuoja.

Gydomoji haloterapija – gydymo būdas, kai sukuriamas druskų kasyklų mikroklimatas su pastovia temperatūra ir pastoviu oro drėgnumu. Tokiu būdu druskos dalelės pasiekia ne tik viršutinius, bet ir apatinius kvėpavimo takus, taip pat lengvai nusėda ant odos paviršiaus. Vaikams ši procedūra patinka: vieni skaniai užmiega, kiti smagiai žarsto druską specialiai tam skirtais smėlio žaislais. Neįprasta aplinka, garsai, apšvietimas sukuria ypatingą erdvę, tad gydymas tampa smagus. 

Kvėpavimo takų atsparumą galima stiprinti ir mineralinio vandens ar bičių pikio gydomųjų inhaliacijų seansais, kurie papildo haloterapijos poveikį, lengvindami kvėpavimą, dezinfekuodami kvėpavimo takus ir skatindami jų veiklą.

Su vaikais į hamamą

Hamamas (turkiška prausimo ir masažo procedūra muilo putomis) iki šiol atrodė sukurtas tik suaugusiesiems. „Atostogų parke“ jūsų vaikučiai galės išbandyti šią atrakciją, žinoma, kartu su jumis. 

Hamamo procedūros metu atsiveria odos poros, kūnas pasiruošia priimti muilo masažą, kurio metu panirsite į tikrą muilo putų debesį. Po hamamo procedūros jaučiamas teigiamas poveikis organizmui: kraujotakos, limfotakos, kvėpavimo ir nervų sistemoms. Ant šildomų marmurinių gultų atliekamos pačios maloniausios procedūros kūnui: odos paviršiaus šveitimas ir plovimas. Prausimo muilo putomis procedūra derinama su masažu. Kūnas tampa lengvas, o oda – šilkinio švelnumo.

Pirtys, kurios patiks ir vaikams

 „Atostogų parke“ galima mėgautis vienintele pasaulyje tokio dydžio viešai prieinama natūralaus Baltijos gintaro „Saulės“ pirtimi, šilumoje iš gintaro į orą paskleidžiama organizmui gyvybiškai svarbi gintaro rūgštis. Ši dalyvauja visuose organizmo procesuose, stiprina atsparumą peršalimo ligoms, aktyvina kūno regeneracijos procesus, mažina neigiamus streso padarinius.

Dėmesio verta pirmoji Lietuvoje „Nefrito“ pirtis, kuri išsiskiria ypatingu garo švelnumu ir maloniu kedro aromatu, o „Druskų“ pirtyje laukia imunitetą stiprinantis sūrus garas.

Patogiausios vietos – planuojantiems iš anksto

Rudens poilsio privalumus kasmet atranda vis daugiau žmonių. Rudenį viskas paprasčiau, nes aprimsta Lietuvos pajūriui būdingas turistų šurmulys. Iš anksto poilsį planuojantiems poilsiautojams „Atostogų parkas“ gali pasiūlyti pačius patogiausius viešbučio numerius ir rąstines vilas.

O rugsėjo mėnesio pasiūlymas „viskas įskaičiuota“ yra tiesiog unikalus: apsigyvenus gaunamas visas maitinimas ir neribotas lankymasis baseinuose – kaina asmeniui nuo 69 Eur.

lvLV