Registratūros darbuotojas Arvydas kasdien mokosi iš klientų

Vandens ir pirčių erdvės registratūroje dirbantis Arvydas Songaila plačia šypsena pasitinka Jus kone kasdien. Aukštaūgis vaikinas maloniai Jus konsultuoja, suteikia naujausią informaciją, palinki smagaus laiko baseinuose ir pirtyse.

Arvydai, kaip atsiradai „Atostogų parke“?
 Tiesą sakant, „Atostogų parke“ atsidūriau visai netyčia, prieš dvejus metus eidamas į darbo pokalbė net nežinojau, kad šis poilsio ir sveikatinimo kompleksas jau atsidarė. Buvau ką tik baigęs viešojo administravimo studijas Klaipėdoje. Draugai pasiūlė dalyvauti darbo pokalbyje, aš nuėjau ir per dieną nusprendžiau, kad lieku. Dirbu čia jau dvejus metus.


Kaip atrodo tavo darbo diena?
Jos niekada nebūna vienodos. Atvažiuoju jau su uniforma ir šypsena. Kartais pirmi klientai, kurie būna nusiteikę negatyviai, sukelia įtampą visai dienai, o kitomis dienomis besišypsantys žmonės „pakrauna“ gera energija, suteikia optimizmo. Visko būna. Darbas registratūroje – tai nenutrūkstamas bendravimas su žmonėmis. Dirbant pradėjau domėtis psichologija, filosofija, todėl dabar net pagal žmogaus eiseną, kūno kalbą matau, kaip maždaug jis nusiteikęs ir pasiruošiu jį profesionaliai aptarnauti, bendrauti. Žinoma, visada lengviau ir maloniau aptarnauti nekonfliktiškai nusiteikusius žmones. Labai vertinu mandagumą, padėką, supratingumą. Žmonės, nors ir skirtingi, man labai įdomūs. Bendraujant su žmonėmis, manau, svarbiausia yra nieko nepriimti asmeniškai, visada pažvelgti į save ir iš kliento pusės. Kartais tai padaryti yra sunku, bet kartu su kolegomis kasdien tobulėjame. Dirbu slenkančiu grafiku ir man tai labai patinka. Lieka laiko sau, laisvalaikiui, asmeniniams projektams. Neįsivaizduoju savęs darbe nuo 8 valandos ryto iki 17 valandos vakaro kasdien.

Ar yra pasitaikę kuriozinių situacijų bendraujant su klientais?

Yra buvę visko, tačiau dažniausiai pasitaiko, kad senjorai pyksta, kai jiems neduodame nuolaidos, nes jie atrodo daug jaunesni nei 65 metai (juokiasi). Tada linksma ir jiems, ir mums.

Ką mėgsti veikti laisvalaikiu?

Man labai svarbūs yra draugai. Labai vertinu ilgametę draugystę, man tai labai svarbu. Daug laiko praleidžiu keliaudamas, pramogaudamas, lankausi kultūriniuose renginiuose su draugais. Vienas mano hobių – dirbi modeliu. Nedirbu su agentūromis, mėgstu pats rinktis darbus, dalyvauju „Mados savaitėse“, „Ikra madoje“, buvau vienos autentiškiausių ir perspektyviausių jaunosios kartos dizainėrių Uršulės Gužaitės kolekcijos „vinis“. Tai itin smagi patirtis, kai viską galėjau pamatyti iš užkulisių, kiek darbo įdedama kartais net į visai minimalistinius dizainus, kaip dirba profesionalūs fotografai. Smagu jiems padėti įgyvendinti idėjas. Kai buvau jaunesnis, norėjau tapti aktoriumi, tačiau aplinka spaudė būti praktiškesniu, rinktis „žemišką“ specialybę. Mano nuomone, suaugusieji neturėtų taip spausti jaunimo, nes subrendus vis tiek vienu ar kitu būdu artėji link savo vaikystės svajonių.

Taip pat laisvalaikiu skaitau psichologines – filosofines knygas, labai mėgstu važinėti riedučiais. Artimiausiu metu planuoju grįžti pire jogos, žiūriu daug filmų, stengiuosi išsirinkti geriausius. Daug domiuosi interjero dizainu, remontuojant namus pernai įgyvendinau nemažai savo idėjų, man tai pasirodė smagi saviraiška. Kartais gyvenime man pasidaro nuobodu, tada pradedu kažkuo domėtis, o draugai man sako: “Arvydai, tu tiek daug žinai, tavęs visur pilna, kaip gali būti nuobodu!” Tada sustoju ir viską apgalvoju.

Kokie Tavo ateities planai?
Stengiuosi koncentruotis į dabartį, džiaugtis ir mažais dalykais. Neatmetu galimybės parašyti knygą apie bendravimo etiką (juokiasi).

ru_RURU