Pirmos pakopos pirtininkų kursus baigė antroji dalyvių laida

Sausio mėnesio 26-28 dienomis „Atostogų parke“ vyko pirmos pakopos kursai profesionaliems ir pradedantiems pirtininkams. Antrus metus iš eilės organizuojamus mokymus vedė Europos sportinio vanojimo ir pasaulio saunos čempionas Vladas Jokubauskas, o juos baigė aštuoni dalyviai. Po kursų jiems buvo suteikta pirties technologo kvalifikacija.

Kursus baigė jau antroji laida

Intensyvius, 36 valandų trukmės pirmos pakopos pirtininkų kursus „Atostogų parke“ baigė jau antroji laida. Baigę šiuos teorinius ir praktinius mokymus dalyviai įgijo pirties SPA technologo specializaciją; jiems buvo išduoti tarptautiniai europinio standarto „Baltic Steam Bath – SPA School“ sertifikatai, suderinti su Lietuvos Pirties SPA federacija. Kiekvienas sertifikatas yra griežtos numeracijos ir galiojantis tarptautiniu mastu.

„Pradedantiems ir jau patyrusiems pirtininkams svarbiausia žinoti, kaip saugoti savo sveikatą dirbant pirtyje, suvokti joje vykstančius procesus, mokėti taisyklingai atlikti vanojimą nuo pradžios iki pabaigos. Po šių kursų kviečiu į antros pakopos mokymus, kuriuose jau gilinsime skirtingų vanojimo technikų žinias ir įgūdžius“, – apie įvykusius mokymus kalba kursų vadovas V. Jokubauskas. Jo vedamų kursų metu itin daug dėmesio skiriama pirtininkų mitybai, biocheminiams ir biomechaniniams procesams, vykstantiems pirtyje, aptarti.

Tarp dalyvių – ir TV laidos „Vantos lapas“ prodiuserė

Jau šeštą sezoną gyvuojančią vienintelę Lietuvoje laidą apie pirtis „Vantos lapas“ kurianti prodiuserė Jūratė Martinkėnaitė teigia, kad dalyvauti šiuose mokymuose ją paskatino smalsumas. „Mėgstu turėti savo nuomonę, o tam, kad galėčiau ją susidaryti, reikia išbandyti ir pačiai pamatyti, kas vyksta šių mokymų metu, – teigė J. Martinkėnaitė. – Drąsiai rekomenduoju šiuos kursus pradedantiesiems ir jau dirbantiems pirtininkams. Mėgėjai jų metu sužinos ir geriau supras pirtyje vykstančius procesus, jau dirbantys, tačiau patirties stokojantys pirtininkai, ras daug praktinių patarimų ir atsakymų, o ir patyrusiems pirties profesionalams čia gera pasidalinti patirtimi. Vladas – daug keliaujantis pirtininkas, tad kiekvieną kartą atsiveža naujovių, kuriomis dalijasi su kursų lankytojais.“

Perduoda senąsias tradicijas ir kuria naujas

Daugybę pirčių aplankiusi ir apie jas laidas kūrusi J. Martinkėnaitė sako, kad sovietmečiu pirties įvaizdis Lietuvoje buvo sugadintas: ji neįsivaizduota be aukštos temperatūros pirtyje ir stipriųjų gėrimų. Tačiau TV laidos prodiuserė sklaido mitus ir apie senovės lietuvių pirties tradicijas. „Mūsų senoliai į pirtį eidavo praustis, o mes – atsipalaiduoti, pamiršti stresą ir įtampą, – sako J. Martinkėnaitė. – Dabar grįžtama prie tradicijų, tačiau kuriamos ir naujos. Šiuolaikiniai lietuviai pirtyje ypatingai mėgsta vantas, įvairias žoleles ir pirties SPA procedūras. Visų Lietuvos pirtininkų uždavinys yra toks pat – grąžinti žmones į pirtį sveikatintis.“

Pirtis Lietuvoje turi gilias tradicijas ir yra itin mėgstama. „Lietuvoje turime gan aukštą pirties kultūrą. Esame išsaugoję daug tradicijų, perėmę ir atgaivinę senolių sukauptas žinias. Toli gražu ne visos šalys gali tuo pasigirti, – teigia V. Jokubauskas, vedantis įvairius tarptautinius mokymus Baltarusijoje, Ukrainoje ir Rusijoje. – Žmonės buvo primiršę pirties kultūrą ir dabar ją atranda iš naujo.“

Poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“ vykdomos unikalios pirties programos. Tradicinėje lietuviškoje pirtyje „Perenė“ profesionalūs pirtininkai kasdien veda programas „Žalieji aromatai“, „Sūrus garas“, „Išsivanok žemaitiškai“, „Vėliava“ ir pirties programas tik nuogiesiems: „Bobų vasara“, „Jūratė ir Kastytis“.

Profesionalaus vanojimo seansus ir edukacijas čia galima užsisakyti ir individualiai ar privačiai draugų kompanijai specialiai tam skirtose lauko pirtyse.

ru_RURU