Esparama.lt: Į Žibininkus – gydytis ir ilsėtis jau šią vasarą

Baltijos pajūryje ES fondų lėšomis kuriama dar viena poilsio oazė – jau šią vasarą bus galima rezervuoti vietas ir atvykti ilsėtis į naują paslaugų kompleksą netoli Palangos esančiame Žibininkų kaime. Čia baigiamas įrengti sveikatingumo centras „Natura Termo SPA” ir etnografinė gyvenvietė „Mėguvos kaimas”.

„Netrukus potencialiems svečiams pateiksime daugiau informacijos apie tai, kokių paslaugų jie galės tikėtis šį sezoną”, – žada komplekso projektą įgyvendinančios UAB „Atostogų parkas” direktorius Ričardas Jovaiša.

„Natura Termo SPA” papildys sveikatingumo paslaugų poreikį, kurio vis dar negali patenkinti Palanga. Kompleksas su viešbučiu, maitinimo ir konferencijų salėmis, atvirais bei uždarais baseinais ir pirtimis vasaros sezono metu galės priimti apie 800, o žiemą – apie 400 žmonių.

6 ha plote Kretingos rajone išsidėstęs kompleksas išskirtinis tuo, kad veiks nepriklausomai nuo sezono, o sveikatinimo paslaugoms bus naudojamas vietos mineralinis vanduo.

Planuojama, jog kartu su SPA kompleksu bus atidarytas ir etnografinis „Mėguvos kaimas”. Kaimelyje jau pastatyti 29 rąstiniai namai, kuriuose veiks kepyklėlė, mezgimo bei keramikos dirbtuvės, galbūt ir kalvė. Tokiose amatininkų dirbtuvėse bus patraukliai pristatomas Lietuvos kultūros paveldas.

Poilsio ir pramogų kompleksas buvo kuriamas vadovaujantis vienu tikslu – suteikti svečiui visą paslaugų paketą, pradedant įvairiomis sveikatinimo paslaugomis, natūraliu bei sveiku maistu ir baigiant ramia aplinka miškų apsuptyje.

Pagal 2011 m. pasirašytas sutartis UAB „Atostogų parkas” vykdomam projektui „Turizmo ir sveikatinimo centro įkūrimas” buvo skirta 9,59 mln. litų ES lėšų. „Mėguvos kaimo” projektui įgyvendinti iš ES struktūrinių fondų skirta 8,36 mln. litų.

ES parama šiems pajūrio projektams – puiki galimybė sumažinti Lietuvos turizmo sektoriuje vyraujančią sezoniškumo problemą. Planuojama, kad Baltijos pajūryje ištisus metus veikiančio poilsio komplekso objektai per metus pritrauks apie pusę mln. svečių.

Šaltinis: http://www.esparama.lt/projektu-naujiena?id=228944

ru_RURU