17 kilogramų atsikračiusi paauglė stebina savo ryžtu

Dar visai neseniai draugai ir giminaičiai Viltę matė tylią ir prislėgtą. Nuo aštuonerių metų pradėjęs augti svoris mergaitei smarkiai apkartino gyvenimą. Stigo pasitikėjimo savimi, noro mokytis, siekti svajonių. Dėl netobulo kūno paauglė kentė ir bendraamžių pašaipas. Tą gyvenimo tarpsnį Viltės mama Laura prisimena kaip itin sunkų. Šeima ieškojo būdų, kaip padėti dukrai, tačiau pastangos nedavė rezultatų. Sprendimas apsilankyti „Atostogų parko“ sporto klube buvo lemtingas. Žvelgdama į savo vyresnėlę dukrą Viltę jos mama ir dabar negali patikėti, kad tai tas pats žmogus, savo pasiekimais ir ryžtu įkvepiantis visus aplink.

Kartu su antsvoriu ištirpo ir pyktis

Norą keistis, kaip teigia Viltės mama Laura, mergaitei pažadino pažintis su „Atostogų parko“ trenere Indre Padkovskaja. Iki tol sporto nemėgusi paauglė pamėgo treniruotes ir į jas vaikšto su dideliu džiaugsmu. Iš pradžių Viltė turėjo vieną tikslą – treniruotėmis pagerinti savijautą. Tačiau tinkamai parinkta treniruočių programa ir mitybos planas labai greitai davė teigiamų rezultatų – vos per mėnesį mergaitė atsikratė 10 kilogramų.

Praėjus trims mėnesiams Viltės sąskaitoje – jau 17 numestų kilogramų, puiki savijauta ir gera nuotaika kasdien. Po pamokų ji skuba į muzikos mokyklą, o po jos iškart į sporto salę. „Per visą šį laiką ji nėra pasakiusi, kad sportuoti nenori“, – džiaugiasi mama Laura. Jos teigimu, kvalifikuotai ir jautriai trenerei I. Padkovskajai pavyko pasiekti tai, ko nesugebėjo artimieji ir pedagogai. Kartu su normaliu jos amžiui svoriu, Viltė susigrąžino ir pasitikėjimą savimi, gyvenimo džiaugsmą, norą siekti ir tobulėti. „Nemeilė sau, pyktis ir nusivylimas buvo jos kasdieniai palydovai. Bet tai praeitis“, – sako Viltės mama.

Sėkmę lemia ir draugystė su trenere

Pasiekusi neįtikėtinų rezultatų sporto salėje, Viltė nė nemano sustoti. Jos tikslas – numesti dar apie 10 kilogramų. Viltės mama įsitikinusi, kad puikių rezultatų pavyko pasiekti dėl artimo dukters ir trenerės ryšio, kuris užsimezgė jau pirmą dieną. Ne mažiau svarbu, anot Lauros, tai, kad trenerė su mergaite dirba individualiai. Maksimali koncentracija ir abipusis pasitikėjimas padeda pasiekti kur kas daugiau, neabejoja mergaitės mama.

Per tris intensyvių treniruočių mėnesius sustiprėjo Viltės raumenys, pagražėjo oda, atsirado kur kas daugiau energijos mokslams ir smagiam laisvalaikiui. Iki šiol naujų rūbų paieškos mergaitei būdavo tikra kančia, o dabar apsipirkimas Viltei teikia daug džiaugsmo. „Anksčiau pirkdavome tai, į ką Viltė įtilpdavo. Todėl pagrindiniai jos rūbai buvo platūs megztiniai ir tamprės. O dabar ji vaikšto su aptemptais džinsais ir suknelėmis“, – pokyčiais džiaugiasi Laura.

Iššūkis – atsisakyti nesveiko maisto

Norint atsikratyti antsvorio Viltei teko gerokai pakeisti įprastą mitybą. Iš kasdienio valgiaraščio ji išmetė nesveikus užkandžius, be kurių anksčiau neapsieidavo. „Iš pradžių tai buvo tikrai sunku, ypač kai matydavo aplinkinius kramsnojant bandeles ir kitus kaloringus skanėstus. Dabar net per šventes susilaiko nuo saldumynų, nors nėra verčiama“, – dukters valia stebisi mama. Didžiausią nuostabą artimiesiems kelia tai, kad Viltė atsisakė saldžių gėrimų ir pamėgo vandenį. Jo pasiima ir keliaudama į sporto salę. „Viltė tarsi išsilaisvino. Buvo viena ir vieniša, o dabar ji susirado naujų draugų ir yra tikrai laiminga“, – džiaugiasi palangiškės septintokės mama.

ATOSTOGŲ PARKO SPORTO KLUBAS

ru_RURU