Turistai iš užsienio atranda vienintelę pasaulyje gintaro pirtį

Šį savaitgalį Rygoje vyko didžiausias turizmo renginys Latvijoje – paroda „Travel Trade Fair Balttour 2019“. Patraukliausius Vakarų Lietuvos turistinius objektus vienijančios organizacijos „Tour in West Lithuania“ atstovai teigia, kad po šios parodos natūralaus gintaro pirtis taps vis dažnesniu lankytinu objektu užsienio turistų žemėlapiuose.

Parodoje turistams ir kelionių agentūroms buvo pasiūlyta nauja kelionių kryptis: didžiausias Vakarų Lietuvoje poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“, tradicine lietuviška virtuve garsėjantis „HBH“, „Dino“ parkas ir Lietuvos jūrų muziejus. Tai kokybiško poilsio, pramogų ir atradimų planas ilgesnei kelionei po Vakarų Lietuvą, kuris, tikimasi, pritrauks naujų turistų į šį regioną.

„Parodoje sulaukėme daug klausimų ir nuostabos, sužinojus, kad Lietuvoje įrengta vienintelė pasaulyje tokio dydžio, viešai prieinama natūralaus gintaro pirtis, – įspūdžiais dalijasi asociacijos „Tour in West Lithuania“ narė ir „Atostogų parko“ projektų vadovė Edita Šauklytė. – Dauguma lankytojų norėjo paliesti sumažintą tikrosios gintarinės pirties kopiją, įsitikinti, ar ji tikrai pagaminta iš natūralaus gintaro.“

Pasak E. Šauklytės, pats svarbiausias laimėjimas – tai užmegzti verslo kontaktai su turizmo agentūromis, kurios, tikimasi, nuo šiol vis dažniau kvies klientus aplankyti Vakarų Lietuvos regioną su vienintele pasaulyje natūralaus gintaro pirtimi. Didėjantis susidomėjimas gintaro pirtimi reiškia ir didesnį domėjimąsi visu Vakarų Lietuvos regionu.

Lygino su prarastuoju gintaro kambariu

Anot E. Šauklytės, tarptautinės „Travel Trade Fair Balttour 2019“ parodos lankytojai itin dažnai natūralaus gintaro pirtį lygino su prarastuoju gintaro kambariu. „Panašu, kad latviams ir rusams gintaro pirties veikimas ir nauda sveikatai sukelia gerokai mažiau abejonių, nei lietuviams, – sakė E. Šauklytė. – Atskleidžiant pirties teikiamą naudą, Latvijoje dažnai užtekdavo vos paminėti, kad įšilusi gintaro pirtis į orą paskleidžia organizmui naudingą gintaro rūgštį. Tuo tarpu retas lietuvis žino apie gintaro rūgšties naudą.“

Pirmoji tokia pasaulyje natūralaus gintaro pirtis yra įrengta ir veikia šalia Palangos, poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“. Gintaro pirties įrengimas čia truko beveik metus – buvo kruopščiai studijuojama ir tariamasi su ekspertais, kaip žmonių sveikatinimui geriausiai panaudoti Lietuvos auksu vadinamo gintaro savybes. Gintaras, veikiamas šilumos, į orą išskiria gintaro rūgštį, kuri veikia priešuždegimiškai, yra galingas antioksidantas. Vokietijos Hamburgo universitetas patvirtino tradicinį teigiamą ir saugų gintaro ir fumaro rūgšties poveikį žmogaus organizme vykstančioms cheminėms reakcijoms.

„Atostogų parkas“ – tai didžiausias poilsio ir sveikatinimo kompleksas Vakarų Lietuvoje, kuriame – 15 baseinų Jūsų poilsiui ir sveikatai. Kompleksas įsikūręs Palangos pakraštyje, Žibininkuose, nuo Baltijos jūros ir Palangos kurorto nutolęs 6 km, nuo uostamiesčio Klaipėdos – 30 km.

„Atostogų parke“ yra vienintelė pasaulyje gintaro pirtis, šis kompleksas pirmasis Lietuvoje mineralinį geoterminį vandenį pradėjo naudoti sveikatinimo tikslais, kuris sveikatinimo tikslais derinamas su gydomųjų savybių turinčio dumblo – sapropelio aplikacijomis.

Komplekse kviečiama mėgautis vandens pramogomis, unikaliomis pirčių programomis, SPA ir sveikatinimo procedūromis, apsistoti viešbutyje ar miško apsuptyje esančiose rąstinėse vilose.

lt_LTLT