Turistai iš Latvijos atranda Kretingos rajoną

„Turistų iš Latvijos susidomėjimas mūsų kraštu tikrai auga. Latviai patenka į dažniausiai Kretingos rajone besilankančių turistų iš užsienio penketuką. Rygoje vykusios tarptautinės turizmo parodos „BaltTour‘2020“ metu visi mūsų kraštą atstovavusieji sulaukė gerokai daugiau dėmesio iš latvių turistų, ieškančių poilsio pasiūlymų Kretingos rajone “, – stebimas tendencijas komentuoja Kretingos rajono turizmo informacijos centro (TIC) turizmo vadybininkė Rita Beržanskienė.

Pasak R. Beržanskienės, dažniau nei turistai iš kitų šalių, latviai mielai tyrinėja ne tik didžiuosius Lietuvos miestus, bet noriau renkasi poilsį mažesniuose miesteliuose, domisi Kretingos rajono grožybėmis, vietine istorija. Daugiausia latvių dėmesio sulaukia grafų Tiškevičių įkurtas Žiemos sodas ir dvaras, Japoniškas sodas, Kretingos vienuolynai, Baltų mitologijos parkas, lietuviška virtuve ir pramogomis šeimai garsėjantis kompleksas „HBH“, aktyvaus poilsio vandenlenčių parkas „313 cable park“ ir didžiausias Vakarų Lietuvoje poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“.

Rekomenduoja vieni kitiems

„Pailsėti į Vakarų Lietuvą pirmą kartą atvykau prieš trejus metus ir dabar čia lankausi nuolat. Labai mėgstu ramiai pasivaikščioti miške, keliauti pėsčiomis prie jūros, vakare užsikurti židinį rąstinėje viloje. Pailsiu ir kūnu, ir siela vos per kelias poilsio dienas šiame krašte“, – sako jau penktąją savo viešnagę Kretingos rajone įsikūrusiame „Atostogų parke“ planuojanti latvė Aliona Kozina.

Poilsį jaukaus miško apsuptyje įrengtoje rąstinėje viloje A. Kozina sako kaskart derinanti su gydomosiomis mineralinio geoterminio vandens procedūromis, atpalaiduojančiais kūno ir veido masažais, įvairiomis SPA procedūromis. Išvažiuodama ji būtinai įsigyja ir čia parduodamo gydomojo purvo sapropelio, kurį kūno priežiūrai naudoja pati ir dovanoja draugėms ar mamai. „Kretingos kraštas turtingas sveikatai ir grožiui naudingomis gamtos dovanomis, – priduria A. Kozina. – Kaskart čia atvykdama atsivežu ir savo šeimos narius ar draugus, o norinčių planuoti būsimas atostogas Lietuvos pajūryje tarp mano pažįstamų taip pat vis daugėja.“

Turistės iš Latvijos A. Kozinos žodžius patvirtina ir statistika. „Apie pusė visų užsienio turistų, apsistojusių mūsų viešbutyje, atvyksta iš kaimyninės Latvijos. Praėjusiais metais jų srautai išaugo daugiau nei dvigubai“, – komentuoja Inga Drungilienė, „Atostogų parko“ viešbučio vadovė.

Nežinančių apie gintaro pirtį – vienetai

Sausio 31 – vasario 2 dienomis Rygoje vyko tarptautinė turizmo paroda „BaltTour‘2020“, sutraukusi minias geriausių poilsio pasiūlymų ieškančių Latvijos turistų. Šioje parodoje didžiausią Lietuvoje poilsio ir sveikatinimo kompleksą „Atostogų parkas“ atstovavusi šio komplekso pardavimų vadybininkė Giedrė Karpienė teigia, buvusi nustebinta latvių turistų žiniomis apie Kretingos kraštą ir „Atostogų parke“ įrengtą vienintelę pasaulyje natūralaus gintaro pirtį. „Šiais metais pajutome ypatingą latvių susidomėjimą „Atostogų parko“ poilsio pasiūlymais, o labiausiai nustebino, kad dauguma jų žinojo apie čia įkurtą natūralaus gintaro pirtį, nes buvo čia lankęsi ar girdėjo puikių atsiliepimų iš jau spėjusių apsilankyti pažystamų“, – stebisi G. Karpienė ir spėja, kad latvių turistų srautai Kretingos krašte šiais metais turėtų ūgtelėti dar daugiau.

Kretingos rajone esančiuose Žibininkuose įsikūręs didžiausias Vakarų Lietuvoje poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ per metus sulaukia apie 400 tūkst. lankytojų, tarp kurių kasmet vis didesnę dalį sudaro turistai iš užsienio.

lt_LTLT