Trečiosios pakopos pirtininkų kursus baigė 13 dalyvių

Rugpjūčio 25-27 dienomis „Atostogų parke“ vykusius trečiosios pakopos pirtininkų kursus profesionalams ir mėgėjams baigė net 13 dalyvių. Šiuos mokymus vedė Europos sportinio vanojimo ir pasaulio saunos čempionas Vladas Jokubauskas, jų metu dalyviai gilino teorines žinias apie pirties SPA procedūras, skirtingas masažo technikas ir mokėsi atlikti klasikinę turkiško hamamo procedūrą.

Įgyta kvalifikacija galioja tarptautiniu mastu

Intensyvių 36 valandų trukmės kursų metu dalyviai mokėsi parinkti tinkamiausią individualių procedūrų programą, gilino teorines žinias apie procesus, vykstančius žmogaus organizme pirties ir SPA procedūrų metu. Baigusiems mokymus buvo išduoti tarptautiniai europinio standarto „Baltic Steam Bath – SPA School“ sertifikatai, suderinti su Lietuvos Pirties SPA federacija, galiojantys tarptautiniu mastu.

Mokėsi atlikti hamamo procedūrą

„Turkiško hamamo mokiausi net penkiuose skirtinguose Turkijos regionuose ir šiuose mokymuose dalinuosi visu tuo, kas „skaniausia“. Mokydamiesi klasikinio hamamo procedūros šių kursų dalyviai mokėsi ir Lomi Lomi, Tajų, holistinio, klasikinio, taškinio masažo elementų“, – sako V. Jokubauskas.

Pasak jo, hamamo procedūra itin sena, jo istorija siekia daugiau nei 2000 metų. Šios procedūros metu įšildytas kūnas nušveičiamas specialia Kese pirštine, panardinamas į muilo putų debesį, atliekamas muilo putų masažas, vėliau oda pamaitinama aliejais. Atpalaiduojanti hamamo procedūra trunka iki 40 minučių, o detoksikuojanti gali trukti ir ilgiau nei valandą. Hamamo procedūrą rekomenduojama atlikti po pirties, kai kūnas yra tinkamai įšilęs, odos poros atsivėrusios. Teigiama, kad būtent tada pasiekiamas geriausias rezultatas.

Stebisi suteiktų žinių gausa

Ne vienas dalyvis pabrėžė, kad kursų metu įgijo daugiau žinių ir praktinių įgūdžių nei tikėjosi. Ypač stebėjosi teorinių žinių gausa. „Sužinojome ne tik naujų masažo technikų, bet gavome ir tvirtą teorinį pagrindą: nuo to, kokie procesai vyksta procedūrų metu iki ląstelių sandaros, imuniteto ir organizmo veikimo principų. Nustebau, kad tokios sudėtingos žinios gali būti pateikiamos taip suprantamai“, – sakė kursų dalyvė Aušra Ivanovienė. Pasak jos, šios žinios naudingos ne tik profesionaliems pirties meistrams ar SPA specialistams, bet praverčia ir kasdieniniame gyvenime: nuo mitybos pasirinkimo iki žinių, kaip natūraliais būdais stiprinti organizmą.

„Negailime žinių, o atvirkščiai, siekiame, kad pirties kultūra sklistų plačiai“, – diplomų įteikimo metu kalbėjo „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša. Pasak jo, organizuoti šiuos kursus su V. Jokubausku itin džiugu: prisidedama prie augančio pirtininkų profesionalumo, jų kvalifikacijos kėlimo, kurie, savo ruožtu, meile pirčiai užkrečia vis daugiau savo klientų.

Kviečiama į nemokamas profesionalias pirtininkų programas

Poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“ kasdien vyksta unikalios pirties programos, kurias veda profesionalūs pirtininkai. Tradicinėje lietuviškoje pirtyje „Perenė“ vyksta programos „Žalieji aromatai“, „Sūrus garas“, „Išsivanok žemaitiškai“, „Vėliava“ ir pirties programos tik nuogiems: „Bobų vasara“, „Jūratė ir Kastytis“.

„Ir pats labai mėgstu šias programas: jos tarsi laiko mašina, kuri nukelia lankytojus į tradicinę XIII-XIV amžiaus lietuvišką pirtį. Jų metu juntami įvairūs natūralūs aromatai, lankytojams pasakojama apie skirtingų vantų pritaikymą ar kaip pėrėsi mūsų protėviai. Tik reikia turėti omenyje, kad tai edukacinės programos, o geriausią profesionalaus vanojimo ar hamamo poveikį galima patirti užsisakius individualius vanojimo seansus. Juos „Atostogų parke“ atlieka tikri savo srities profesionalai“, – priduria V. Jokubauskas.

Profesionalaus vanojimo seansus ir edukacijas ar klasikinio hamamo procedūrą „Atostogų parke“ kviečiama užsisakyti ir individualiai ar privačiai draugų kompanijai.

lt_LTLT