TOP 15 daugiausia mokesčių sumokėjusių viešbučių: kurortai lenkia sostinę

„Atostogų parkas“ pagal per I šių metų ketvirtį VMI sumokėtus mokesčius indikuojamas kaip sėkmingiausias viešbučių verslas Lietuvoje. „Žvelgiant į viešbučių segmentą, matyti, kad sėkmingesnius veiklos rodiklius fiksuoja kurortų viešbučiai, tuo metu didžiųjų miestų verslo viešbučiams dar tenka spręsti nemažai iššūkių, nes užsienio keliautojų srautai tebėra menki. <…> Kaip rodo VMI duomenys, per pirmąjį šių metų ketvirtį daugiausia (308.000 Eur) į VMI sąskaitas pervedė UAB „Atostogų parkas“, valdantis poilsio ir sveikatinimo kompleksą Vakarų Lietuvoje, Palangos pakraštyje,”- rašo „Verslo žinios“. Apie tai, kokios priežastys lėmė I ketvirčio šio verslo sėkmę ir kokios prognozės numatomos, skaitykite Jovitos Budreikienės ir Rūtos Balčiūnienės „Verslo žinių“ straipsnyje:

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) skelbia TOP 50 apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančių įmonių, kurios sumokėjo daugiausia mokesčių per pirmąjį šių metų ketvirtį. Bendra suma siekia 12,5 mln. Eur mokesčių, 38,2% daugiau, palyginti su 2021 m. pirmuoju ketvirčiu.

Tai indikuoja, kad vienas labiausiai nuo pandemijos ribojimų nukentėjusių sektorių – viešbučių ir restoranų verslas, palengva stojasi ant kojų.

Žvelgiant į viešbučių segmentą, matyti, kad sėkmingesnius veiklos rodiklius fiksuoja kurortų viešbučiai, tuo metu didžiųjų miestų verslo viešbučiams dar tenka spręsti nemažai iššūkių, nes užsienio keliautojų srautai tebėra menki.

Kaip rodo VMI duomenys, per pirmąjį šių metų ketvirtį daugiausia (308.000 Eur) į VMI sąskaitas pervedė UAB „Atostogų parkas“, valdantis poilsio ir sveikatinimo kompleksą Vakarų Lietuvoje, Palangos pakraštyje.

Ankstesniais metais „Atostogų parkas“ nebuvo tarp didžiausių mokesčių mokėtojų savo segmente.

Antroje vietoje pagal sumokėtus mokesčius (267.000 Eur) rikiuojasi taip pat kurorto viešbutis – UAB „SPA Birštonas“, valdantis viešbutį „Vytautas Mineral SPA“. Pernai per pirmąjį ketvirtį šis Birštono viešbutis taip pat nebuvo tarp didžiausių mokesčių mokėtojų tarp viešbučių, o lyginant su 2020-ųjų sausiu–kovu, sumokėta mokesčių suma išaugo (2020 m. I ketvirtį – 254.000 Eur).

Trečia didžiausių sektoriaus mokesčių mokėtojų sąraše I ketvirtį buvo viešbutį „Pacai“ valdanti UAB „Blendas“. Bendrovė šiemet sumokėjo 244.000 Eur, tai 244% daugiau nei 2021 m. pirmąjį ketvirtį (71.000 Eur).

Lengviau nei verslo viešbučiams

Ričardas Jovaiša, prie Palangos esančio sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ direktorius, VŽ teigia, kad teikia ir poilsines, ir gydomąsias paslaugas.

„Per pandemiją nebuvome nutraukę veiklos, tęsėme ją laikydamiesi numatytų reikalavimų, siūlėme, tai kas buvo leidžiama, tad pavyko išlaikyti klientų srautus, nors ir kiek mažesnius. Tad pasibaigus visiems ribojimams, mums lengviau startuoti pilnu pajėgumu. Nenutraukėme ryšių su klientais, nes sunkiausia juos yra susigrąžinti, kai veikla yra sustabdoma“, – teigia R. Jovaiša. Jis priduria, kad šiandieninės nuotaikos – gana optimistinės.

„Tiesa, užsieniečiai, tebesitęsiant Rusijos karui Ukrainoje, dar prisibijo planuoti keliones į Lietuvą. Tą matėme ir neseniai vykusioje verslo misijoje Vokietijoje, jautėme nuogąstavimus dėl geopolitinės situacijos. Tačiau žvelgiant į lietuvius, mums situacija dėkinga – žmonės yra pavargę ir nuo pandemijos ribojimų, ir dėl esamos situacijos, tad mielai renkasi trumpas atostogas, o mes turime ką pasiūlyti“, – pažymi R. Jovaiša.

„Atostogų parkas“ gana aktyviai dirba su įvairiais vadinamaisiais dovanų, kuponų portalais.

„Iš jų atkeliauja apie 20–25% užsakymų, visa kita – mūsų darbas su savo esamais ir potencialiais klientais. Stengiamės išnaudoti visas galimybes“, – teigia R. Jovaiša.

Kalbėdamas apie tendencijas ir situaciją viešbučių versle, jis pabrėžia, kad kurortų viešbučiams, ypač artėjant vasaros sezonui, yra lengviau atsigauti.

„Žmonės, atvykstantys pas mus, atvažiuoja arba pailsėti, arba rūpinasi savo sveikata. Didžiųjų miestų viešbučiai, kurie labiau orientavosi į verslo keliautojus, konferencijų organizavimą, tebeišgyvena gana nelengvus laikus. Mums kiek lengviau, atsigauname greičiau, nes žmonės nors trumpam nori ištrūkti iš namų, pakeisti aplinką, o kartu ir pasirūpinti sveikata“, – kalba R. Jovaiša.

Visą straipsnį verslo naujienų portale „Verslo žinios” skaitykite čia:

https://www.vz.lt/prekyba/2022/05/06/top-15-daugiausia-mokesciu-sumokejusiu-viesbuciu-kurortai-lenkia-sostine#ixzz7UMyAD9Eq
lt_LTLT