Suaukoti pinigai perduoti maltiečiams

Už moliūgų sriubą iš „Atostogų parke“ užaugintų moliūgų suaukoti 369,56 Eur prieš Kūčias ir Kalėdas perduoti maltiečiams. Šie supirkę taip trūkstamų maisto produktų ir higienos reikmenų nuvežė septyniems Palangoje gyvenantiems vienišiems senoliams.

Palangos maltietės Aušra Liustrovienė ir Asta Dobrovolskienė pasakoja iš surinktų žmonių aukų pirkusios tai, ko labiausiai šiuo metu reikia senoliams: kakavos, tirpios kavos, arbatos, medaus, kondensuoto pieno.

Į maltiečių globą patenka sunkiu metu

„Užpilamos košės, skalbimo skystis, dantų pastos bei dantų šepetėliai, žuvies konservai. Tai yra tokie produktai, kuriuos pasidėjęs į spintelę neturėdamas tą dieną sveikatos kažką daugiau gamintis, gali išsitraukti ir valgyti. Penki senukai beveik visai neišeina iš namų. Jiems maisto atneša ir kaimynai. Vieni per gyvenimą nesusilaukė vaikų, kiti – išlaidojo ne tik vaikus, bet ir anūkus. Dar kitų senolių vaikai emigravę ar gyvena kituose Lietuvos miestuose. Nors šiandien galimybės leidžia užsakyti maisto iš parduotuvių, karšta sriuba išlieka pagrindinis jų maistas“,- pasakoja maltietė A.Dobrovolskienė.

Senoliai ne itin noriai priima auką. Viena maltiečių globojama senolė, kurią kita užmačiusi prie konteinerio, kelis mėnesius vis paklausdavo, kiek reikės mokėti už sriubą, kol apsiprato. Kitas senolis – buvęs mokyklos direktorius, mokytojas, poetas Jonas Brazdžionis į maltiečių globą pateko jam labai sunkiu metu: žmona tuo metu sirgo Alzheimerio liga. Jis ją slaugos ligoninėje lankė kelis kartus per dieną. Pats pamiršdavo net pavalgyti, pasigaminti maisto.

Nenoriai leidžiasi globojami

Prieš didžiąsias metų šventes vienatvės jausmas tampa ypač gilus. O nuvežta lėkštė sriubos yra kur kas daugiau – kartu tai ir bendrystės, artumo jausmas. Maltiečiai senoliams sriubą veža du kartus per savaitę. Litro sriubos vienam senoliui pakanka keturioms dienoms. Užgriuvusi pandemija pertraukė gražią akciją ir du metus sriuba senoliams nebuvo dalinama.

„Sunkiai suvokiama, kad šiais laikais žmogus gali džiaugtis net cukinija. Laimingi senoliai ir obuolį, ar agurkiuką gavę. Gerosios mūsų virėjos, verdančios sriubą, ir kotletuką, ir sūrelį prideda,“- pasakojo A.Liustrovienė.

Senoliai labai nepatikliai pagalbininkus įsileidžia į savo gyvenimą, yra atsargūs. Prie trijų maltiečių asociacijos narių ir kelių žmonių savanorių grupės šiais metais prisijungė ir socialinį darbą studijuojanti praktikantė. Prireikė gerų dviejų mėnesių, kad senolė ją įsileistų į virtuvę padėti apsitvarkyti.

Užaugo „Atostogų parke“

Visą rudenį iki pat Kalėdų „Atostogų parke“ užaugintų moliūgų sriubą „Parko virtuvėlėje“ buvo galima įsigyti mokant tiek, kiek nori, užmokestį aukojant į aukų dėžutę. Ji kartu su lankytojų suaukotais pinigais prieš didžiąsias metų šventes buvo perduota maltiečiams.

Didieji moliūgai, iš kurių buvo virta gardi ir soti sriuba, užaugo „Atostogų parke“ rąstinių vilų teritorijoje. Tris sėklytes į išvirtusių medžių kamienus pasėjusi „Atostogų parko“ kraštovaizdžio specialistė Olga Varapnickienė pasakojo norėjusi apželdinti kelmus, o tokio gausaus derliaus nesitikėjusi. Iš vieno daigelio išaugo net 11 didokų moliūgų. Iš šių moliūgų „Parko virtuvėlės“ virėjos virė moliūgienę. Pagardinta grietinėle, apibarsta skrudintomis moliūgų sėklomis ir duonos skrebučiais ji buvo tiekiama klientams.

lt_LTLT