Rytoj – pirmoji Lietuvoje konferencija apie gydymą natūraliomis priemonėmis

Papildomoji ir alternatyvioji medicina (PAM), gydymas mineraliniu (ir geoterminės kilmės) vandeniu – apie tai rytoj ir spalio 20 dieną Klaipėdoje bus kalbama pirmojoje Lietuvoje tarptautinėje konferencijoje apie gydymą be vaistų.

Pasidalinti patirtimi atvyksta mokslininkai ir praktikai iš Italijos, Portugalijos, Airijos, Latvijos ir įvairių Lietuvos universitetų, reabilitacijos ir sveikatingumo centrų.

Pranešimus skaitys tokie PAM autoritetai Lietuvoje kaip prof. Algimantas Kirkutis, Lietuvos sporto universiteto profesoriai prof. habil. dr. Aleksandras Kriščiūnas ir prof. habil. dr. Albertas Skurvydas, vienintelė Lietuvoje geoterminio vandens poveikį sveikatai tyrinėjanti biomedicinos mokslų daktarė Lolita Rapolienė, taip pat prof. habil. dr. Geriuldas Žiliukas, prof. dr. D. Sekmokienė, prof. dr. Daiva Mockevičienė ir kiti mokslininkai bei specialistai. Konferencija subūrė įvairių specialybių gydytojus-reabilitologus, reumatologus, kardiologus, neurologus, psichiatrus, dermatologus, vidaus ligų ir įvairių PAM krypčių specialistus.

Konferencijoje – apie muzikos, dailės, gyvūnų terapiją, jogą, kinų mediciną

Konferencijoje tarp gydytojams svarbių PAM temų bus nagrinėjamas muzikos terapijos poveikis žmogaus sveikatai, knygų skaitymas kaip depresijos prevencijos ir gydymo galimybė, dailės terapija kaip streso įveikimo priemonė, gyvūnų terapija, jogos ir meditacijos poveikis žmogaus organizmui, homeopatija ir ajurveda, kinų medicina, akupunktūra. Pranešimus skaitys Lietuvoje žinomi žmonės: muzikos terapijos pradininkas Linas Švirinas, biblioterapeutė doc. dr. Jūratė Sučylaitė, Lietuvos jūrų muziejaus-delfinariumo Delfinų terapijos skyriaus vedėja doc. dr. Brigita Kreivinienė ir kiti.

Lietuvos ir Latvijos specialistai apžvelgs akupunktūros, inovatyvių stuburo reabilitacijos metodikų, balneoterapijos mineraliniu vandeniu ir gydomuoju purvu taikymą gydant judamojo aparato, neurologines ir odos ligas. Daugelį metų Airijoje praktikuojanti natūropatė Vilma Matulevičiūtė pateiks fitoterapijos vietą integratyvioje medicinoje ir supažindins su Lietuvoje mažai žinoma kraniosakraline terapija.

„Tradicinė ir papildomoji medicina turi dirbti kartu žmonių sveikatos labui.“

Pasak konferencijos organizacinio komiteto pirmininkės dr. Lolitos Rapolienės, ši konferencija yra skirta visų profesinių kvalifikacijų gydytojams, kineziterapeutams, ergoterapeutams, gydymo, ugdymo ir socialinių įstaigų reabilitacijos ir SPA centrų specialistams. Čia laukiami specialistai, kurie prioritetą teikia natūralioms gydymo priemonėms ar ieško būdų, kaip papildomai padėti sergančiam žmogui ar sustiprinti sveikatą sveikam: „Vakarų Lietuvoje turime mineralinį geoterminį vandenį, kuris padeda žmonėms gydant traumas, kaulų-sąnarių-raumenų ligas, odos ligas, įveikiant nuovargį ir stresą. Yra labai daug būdų, kaip gydytojai gali padėti žmonėms pasveikti ar būti sveikesniais be vaistų. Konferencijoje kalbėsime apie papildomosios ir alternatyviosios medicinos (PAM) sritis, jų reglamentavimą, pranešėjai pateiks naujausius mokslinius tyrimus, kaip tokia medicina veikia žmonių sveikatą ir kaip geriausia ją naudoti. Tradicinė ir papildomoji medicina turi dirbti kartu žmonių sveikatos labui.“

Konferencija – mokslo ir verslo bendradarbiavimo rezultatas

Naujoji konferencija „Papildomosios ir alternatyviosios medicinos įvairovė. Balneoterapijos galia 2018“ – mokslo ir verslo bendradarbiavimo rezultatas. Šią konferenciją Klaipėdos universitetas organizuoja kartu su didžiausiu Vakarų Lietuvoje poilsio ir sveikatinimo kompleksu „Atostogų parkas“, kuris pirmasis Lietuvoje mineralinį geoterminį vandenį pradėjo naudoti sveikatinimo tikslais.

Antrosios konferencijos dienos metu vyks mineralinio geoterminio vandens, sapropelio, pirčių terapijos (aromatoterapijos ir gintaro), TRX treniruočių, pilateso, kineziterapijos vandenyje, haloterapijos, masažų, Kneipo takelio praktiniai užsiėmimai, kuriuos ves jungtinė Klaipėdos universiteto dėstytojų ir „Atostogų parko“ specialistų komanda.

Konferencija vyks:

spalio 19 d. 9-18 val. Klaipėdos universiteto „Aula Magna“ korpuse
(Herkaus Manto g. 90, Klaipėda)

spalio 20 d. 9:30-18 val. poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“
(Venecijos akl. 2, Žibininkai)

Daugiau informacijos ir konferencijos programa: balneotherapyconference2018.lt

lt_LTLT