Turistus iš Izraelio į Lietuvos pajūrį kviečia senieji žydų takai ir gamtos grožis

„Turistai iš Izraelio yra smalsūs, dosnūs ir išsiskiria ypatingu dėmesiu žydų istoriniam paveldui,“ – teigia ką tik iš Tel Avivo, kur vyko didžiulė tarptautinė turizmo paroda „IMTM 2019“, grįžęs „Atostogų parko“ pardavimų vadovas Irmantas Karpis. Vakarų Lietuvos regione, jo teigimu, žydams svarbių istorinių vietų gausu.

Istorinis litvakų paveldas domina turistus iš Izraelio

„Laikas ir vėl stiprinti amžius puoselėtus ryšius. Parodos metu mane labiausiai nustebino tai, su kokia pagarba apie mūsų šalį kalba ne tik iki šiol itin stiprius ryšius su Lietuva jaučiantys litvakų kilmės žydai, bet ir iš kitų regionų kilę Izraelio gyventojai. Tai, kad žydai ypatingai vertina savo tautos istoriją – tikra tiesa,“ – sako I. Karpis. Anot jo, būtent istorinis žydų paveldas į Lietuvos pajūrio regioną gali atvilioti didžiulius turistų srautus iš Izraelio.

Litvakų istorija mena dar Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikus, o „Lietuvos Jidiš“ (Litvishe Yiddish) buvo vienas iš pagrindinių jidiš kalbos dialektų Europoje. Senoji litvakų bendruomenė buvo labai stipri ir daug naudos davusi visam regionui: statytos ne tik žydams svarbios sinagogos, bet kūrėsi prekyba, mokyklos, stiprėjo kultūrinis gyvenimas ir mokslo plėtra. Litvakų kilmės žymių politikos, meno, verslo ir mokslo atstovų sąrašas įspūdingai ilgas.

Gintaro pirtis sulaukė žurnalistų ir tinklaraštininkų dėmesio

Didžiausiame Izraelio uostamiestyje Tel Avive vykusi jau 25-toji tarptautinė turizmo verslo paroda „IMTM 2019“ kasmet sutraukia šimtatūkstantines lankytojų minias. Šešiuose didžiuliuose parodos paviljonuose sudaroma daugybė turizmo verslo sandorių, naujas kryptis atranda turizmo temomis rašantys žurnalistai ir tinklaraštininkai, būsimas atostogas planuoja ir rezervuoja geriausių pasiūlymų ieškantys turistai ir keliautojai.

„Atostogų parkas“ šioje parodoje sulaukė išskirtinio Izraelio žurnalistų dėmesio. Juos itin domino vienintelė pasaulyje natūralaus gintaro pirtis, – sako I. Karpis, parodos metu dalinęs interviu ne vienam Izraelio žurnalistui. – Žymūs Izraelio turizmo tinklaraštininkai netrukus atvyks į Lietuvos pajūrį. Jie sako itin susidomėję natūralia Lietuvos gamta, todėl nori nustebinti savo sekėjus įspūdingais kadrais iš Lietuvos pajūrio ir gintaro kambariui prilyginamos gintaro pirties.“

Vieno verslo iniciatyva stiprina regiono ekonomiką

Užsienio parodose Rygoje, Londone, Taline ir Tel Avive pristatydamas vienintelę pasaulyje natūralaus gintaro pirtį, „Atostogų parkas“ taip pat stiprina ir turizmo plėtrą Vakarų Lietuvoje. Didėjantys užsienio turistų srautai reiškia ir viso Lietuvos pajūrio regiono ekonominį augimą, didėjantį sukuriamų darbo vietų skaičių, augančias gyventojų pajamas.

Didžiausias Vakarų Lietuvos poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ nuolat plečiasi, diegia inovacijas ir kuria naujas paslaugas. Lietuvos rekordų knygoje jau užfiksuoti net du „Atostogų parko“ rekordai: vienintelė pasaulyje natūralaus gintaro „Saulės“ pirtis ir daugiausia viename komplekse esančių baseinų – net 15-ka. „Atostogų parke“ pirmiausia visoje Lietuvoje pradėta diegti inovatyvi bechlorė vandens valymo ir dezinfekavimo sistema DA-GEN, o baseinų lankytojų saugumą užtikrina moderni „Anti-slip“ plytelių danga.

ru_RURU