Pirtininkas Jonas Pudžmys: „Matydamas laimingus žmones, gaunu gerokai daugiau, nei atiduodu“

Jau metus „Atostogų parko“ pirtyse svečius pasitinka ir unikalias pirties programas veda Jonas Pudžmys. Jis dalijasi savo patirtimi ir atskleidžia pirtininko darbo subtilybes.

Nuo ko prasidėjo Jūsų, kaip profesionalaus pirtininko kelias?

Myliu pirtis. Jau keliolika metų domiuosi pirtininko veikla, reguliariai lankausi pirtyse. Džiaugiuosi, kad buvau pakviestas dirbti „Atostogų parke“. Prieš pradedant dirbti žinių sėmiausi Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse įsikūrusioje „Dvaro pirtyje“. Šeimininkai Valdas Rimavičius ir Vereta Rūpeikaitė atskleidė pirties programų subtilybes, kurias dabar taikome mūsų pirčių programose. Ir dabar nuolat tobulinamės, pas mus svečiavosi pirties žinovas, pasaulio vanojimo vicečempionas Sergejus Beliajevas. Taip pat bendradarbiaujame ir idėjomis dalijamės su Europos sportinio vanojimo čempionu Vladu Jokubausku.

Kaip ruošiatės pirčių programoms?

Mes kasdien vedame keturias unikalias pirčių programas: „Žalieji aromatai“, „Sūrus garas“, „Išsivanok žemaitiškai“, „Vėliava“. Svarbiausia, tinkamai paruošti vantas. Vanta turi būti neperdžiūvusi, bet ir nepermirkusi. Geriausia, kai džiovinta vanta viso labo atšutinama polietileniniame maiše. Taip paruošta vanta pirtyje skleidžia nuostabų natūralų aromatą. Beržo vantos eteriniai aliejai kartu su garu veikia kaip muilas. Šermukšnio ir drebulės vantos atpalaiduoja. Ąžuolo – suteikia energijos. Sibirinis kėnis – raminančiai veikia nervų sistemą. Vantas naudojame tik vieną kartą. Pirties programai „Sūrus garas“ ruošiame druską su bičių pikiu – tai teigiamai veikia kvėpavimo takus. Taip pat naudojame geoterminį mineralinį vandenį. Tai unikalus, mineralų prisotintas ir gydomosiomis savybėmis pasižymintis vanduo. Mokslininkai nustatė, kad „Atostogų parke“ naudojamas mineralinis geoterminis vanduo yra prisotintas mineralų – K, Mg, Ca, Cl. Nustatyta, kad mineralinis geoterminis vanduo taip pat teigiamai veikia širdies–kraujagyslių, nervų, kaulų-raumenų sistemų būklę.

Kuri programa Jūsų mėgiamiausia?

„Išsivanok žemaitiškai“, nes šios programos metu kiekvienas vanoja save patį. Taip įtraukiami visi aktyviai dalyvauti.

Kuo naudingos pirčių programos?

Pirtyje per odą pašalinami toksinai, stiprinamos kraujagyslės, imunitetas. Šiais laikais tai dar ir puikiausias priešnuodis stresui, nuo kurio, galima manyti, prasideda įvairiausios ligos. Visos mūsų pirčių programos atpalaiduoja ir teigiamai veikia nervinę sistemą. Galima sakyti, kad išsivaloma ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai.

Turime unikalią krosnį, kurioje net dvi tonos akmenų, kurie šildomi tiesiogiai ugnimi. Kasdien kaitiname akmenis 6 valandas. Taip pat specialiai mūsų vedamoms programoms pastatyta krosnį kūrename tik juodalksnio malkomis. Taip išgaunamas labai minkštas garas, kuris maloniai glosto kūną. Net patyrę pirtininkai profesionalai stebisi, kaip mes sugebame sukurti tokį puikų mikroklimatą garinėje pirtyje. Dėl to žmonės jaučiasi maloniai, karštis nėra deginantis, o visas kūnas įšyla palaipsniui.

Kaip pasikeičia reguliariai pirčių programose besilankantys žmonės?

Mūsų pirčių programose lankosi labai įvairūs žmonės: pirtininkai profesionalai, mėgėjai, smalsuoliai. Visada vesdami programas orientuojamės į lankytojus, kad visi pajaustų malonumą. Pastebėjau, kad pastoviai besilankantys žmonės tampa labiau atsipalaidavę. Žmonės sugrįžta ir atsiveda antras puses, draugus, gimines.

Lankytojai Jums dažnai viešai padėkoja už puikų darbą. O koks Jums yra geriausias darbo įvertinimas?

Kai matau laimingus žmones, manau, kad aš gaunu gerokai daugiau, nei atiduodu. Ir pats tada esu laimingas. Tiesiog paprastas „ačiū“ ir rankos paspaudimas labai daug reiškia. Būna žmogus ateina suirzęs, o po pirties programos jo nuotaika visiškai pasikeičia, padėkoja ir išeina su šypsena.

Ar Jūsų darbas sunkus? Kaip pakeliate karštį? Juk į pirtį programai atlikti kasdien užeinate daugiau nei 10 kartų po 15 min?

Man darbas yra malonumas. Karštį mano organizmas toleruoja gerai. Žinoma, pirtininko darbas reikalauja pasiruošimo ir prisižiūrėjimo. Kasdien išgeriu apie 6 litrus vandens, pastoviai vartoju maisto papildus mikroelementams atstatyti organizme.

Kviečiame ir Jus patirti Jono vedamų pirčių programų malonumus!

ru_RURU