Griežta grožio rutina ir nuolatatinėmis pieno vonios procedūromis kone labiausiai garsėja kontraversiškoji Kleopatra. Savo grožiui puoselėti ji pasitelkdavo vonią pripildytą medaus, žiedlapių ir asilės pieno. Tačiau ir šiomis dienomis ši grožio procedūra vis dar žavi ir masina moteris.
Naudota dar antikiniais laikais
Remiantis istoriniais šaltiniais, savo pomėgiu pieno voniomis antikiniais laikais taip pat garsėjo ir savo odos grožį puoselėjo imperatoriaus Nerono žmona Popėja. Grožio procedūroms ji taip pat naudojo asilės pieną.
Renesanso laikotarpiu pieno vonios vis dar išliko tik turtingiesiems prieinama prabanga. Odą puoselėti pienu mėgo karaliaus Henrio II globotinės, Anglijos aukštuomenės damos ir net Napoleono sesuo Paulina. Pastaroji šią procedūrą ypač mėgo, teigiama, kad jos vonios kambario lubose buvo įrengta speciali anga, pro kurią tarnai galėjo pilti pieną tiesiai į vonią.
Moteris žavi ir šiandien
Dailiosios lyties atstovių susidomėjimas pieno vonių teikiamomis naudomis nemažėja ir šiais laikais. Gausu receptų, kuriuose pieno vonią siūloma papildyti priedais. Rekomenduojama naudoti avižas, medų, gėlių žiedlapius ar žoleles. Tiesa, šiandien procedūra gerokai patobulėjo, ji nebereikalauja daugybės litrų pieno, užtenka naudoti specialiai procedūroms pritaikytus mišinius.
Pasak procedūrą atliekančios „Atostogų parko“ grožio terapeutės Sandros Martinonytės išoriškai naudojamas pienas išties padeda puoselėti odą.
„Kvapnios vonios atpalaiduoja, o išoriškai naudojamas pienas teigiamai veikia odą. Vitaminas A šalina odos nuovargį, B grupės vitaminai ją lygina, vitaminas E regeneruoja, baltymai odai neleidžia išsausėti, o pieno riebalai drėkina odą“, – tikina grožio terapeutė.
Naudinga ne tik odai
Pieno sudėtyje yra kalcio, fosforo, magnio, geležies, natrio, kalio, taip pat vario, cinko, jodo ir kitų mikroelementų. Kalcis, fosforas ir magnis reikalingas kaulams, dantims, magnis svarbus širdies, o fosforas – smegenų veiklai. Su pienu taip pat gauname normaliai organizmo veiklai (ir odai) būtinų vitaminų, folinės ir pantoteno rūgščių. Labai svarbus vaidmuo tenka pieno fermentams – jie prisideda prie medžiagų pasisavinimo, atkuria rūgštinę terpę.
Pasak S. Martinonytės pieno vonios netgi padeda formuoti figūrą. „Pieno vonios padeda dailinti kūno linijas, mažinti svorį. Turinčioms odos problemų ar kovojančioms su celiulitu, ši procedūra gali būti papildoma priemonė įveikti netobulumus. O ir pati procedūra yra ypač maloni, ji padeda šalinti psichologinę bei emocinę įtampą“, – teigia specialistė.
Išbandyti gali kiekvienas
Išbandyti pieno vonią „Kleopatra“ galite Gintaru alsuojančiame „Atostogų parko“ SPA centre.