Naudingi kosmetologės patarimai visoms amžiaus grupėms, kaip veido oda rūpintis žiemą

Šaltuoju metų laikotarpiu išlaikyti gražią ir sveiką veido odą sunkiau dėl sauso patalpų oro ir žvarbaus vėjo poveikio. Tačiau turint reikiamų žinių ir vengiant elementarių odos priežiūros klaidų, ja džiaugtis galima visus metus. Pateikiame įvairaus amžiaus moterims naudingų patarimų.

Kasdienė rutina lengva kaip 2×2

Subalansuota mityba, judėjimas ir streso vengimas – labai svarbūs odos sveikatai ir išvaizdai. Tačiau be to, dar svarbi ir tinkama kasdienė jos priežiūra. „Atostogų parko“ SPA centro kosmetologė Laura Jonuškienė kasdienę veido odos priežiūros rutiną sudėlioja į keturis pagrindinius žingsnius: nuvalyti makiažą, išvalyti odos poras, subalansuoti Ph ir pamaitinti.

„Micelinis vanduo ar veidui skirtas prausiklis puikiai nuvalo per dieną susikaupusius odos nešvarumus ar makiažo likučius. Giliau į odos poras patekusius nešvarumus pašalina pienelio ar putų pagrindu pagaminti prausikliai. Kai oda visiškai švari, jos Ph balansą atstato odos tonikas. Po šios procedūros oda būna visiškai pasiruošusiu sugerti naudingąsias veido kremo savybes, kurį reikėtų pasirinkti tinkamą ne tik odos tipui, bet ir sezonui,“ – kiekvienos priemonės veikimo principą paaiškina kosmetologė L. Jonuškienė.

Žvarbiu oru odos drėkinimas gali labiau pakenkti, nei padėti

Sausas patalpų oras ir atšiaurios oro sąlygos vargina ir džiovina odą, tačiau drėkinamuosius odos kremus rekomenduojama naudoti tik nakčiai: jų sudėtyje pernelyg daug vandens, kuris šaltame ore stingsta, virsta kristalais ir žaloja odą. „Rekomenduoju šaltuoju metų laikotarpiu drėkinantį kremą keisti maitinančiu ir juo tepti odą bent valandą prieš einant į lauką, kad kremas spėtų įsigerti ir sukurti apsauginį sluoksnį,“ – pataria L. Jonuškienė. Pasak kosmetologės, odos drėgmės balansą atstatyti galima ją patepant drėkinamuoju kremu prieš einant miegoti ir/arba kosmetologo kabinete atliekamomis odos drėgmę atstatančiomis procedūromis.

Jokio muilo! Specialistė įvardija dažniausiai pasitaikančias klaidas

Kūnui skirtą muilą veido prausimui vis dar naudoja nemažai žmonių. Anot „Atostogų parko“ SPA centro kosmetologės L. Jonuškienės, jis yra visiškai netinkamas veido odos priežiūrai dėl pernelyg stipriai veikiančių sudėtinių dalių. Jautri veido oda dėl muilo greitai pradeda sausėti ir, besigindama nuo sausumo, išskiria dar daugiau papildomų riebalų. Taip patenkama tarytum į užburtą ratą: kuo daugiau muilo-prausiklio, tuo veido oda labiau riebaluojasi ir kemšasi. Dažnai dėl veido odos prausimo muilu paaštrėja ir kitos problemos: sausumas, pleiskanojimas, įvairūs sudirgimai. Kosmetologė sako, kad veidą prausti ir valyti derėtų tik veido odai skirtomis priemonėmis.

Kita neretai pasitaikanti klaida – pernelyg ilgas prisirišimas prie vieno pamėgto kremo, nes kartais oda pripranta ir tinkamai nebepasisavina jo veikliųjų medžiagų. „Kremas odai kaip mums maistas, – sako L. Jonuškienė. – Kartais jį reikia pakeisti kitu, kad oda gautų visų jai būtinų medžiagų.“

Anot kosmetologės, atėjusiam į procedūrą klientui suteikti reikiamą informaciją yra labai svarbu, kad ir kaip retkarčiais norėtųsi kai ką nutylėti. „Dauguma klientų patys supranta, kad netinkamai prižiūri savo odą, tad vengia apie tai prisipažinti. Tačiau tokios informacijos teiraujamės, kad galėtume teisingai nustatyti esamas odos problemas ir rastume tinkamiausią sprendimą, išvengtume galimų alerginių reakcijų.“

Žiema – tinkamiausias metas intensyvioms grožio procedūroms

Šaltuoju metų laiku gauname mažiau UV spindulių, didinančių odos pigmentacijos riziką. Žiema, kai saulės mažiausia, yra palankiausia atlikti intensyvesnes grožio procedūras kosmetologo kabinete. Labiausiai tinkančią procedūrą veidui parenka kosmetologas, kliento odos būklę vertindamas individualiai.

Atsižvelgiant į amžių, paprastai rekomenduojamos šios procedūros:

Paaugliams – odos valymo procedūros, konsultacija su kosmetologu dėl kasdienės veido priežiūros rutinos ir individualus tinkamiausių kosmetikos priemonių parinkimas.

ru_RURU