Moteris sportui uždeganti Židrūnė: dirbant trenerės darbą norisi būti pavyzdžiu

Pozityvia energija ir meile gyvenimui užkrečianti TRX diržų instruktorė Židrūnė Kažukauskienė, vedanti individualias ir grupines jėgos diržų (TRX) treniruotes „Atostogų parko“ komplekse įsikūrusiame medicinos centre „Natura Termo SPA“, šiandien savo treniruojamoms moterims yra įkvepiantis pavyzdys, kaip siekti tikslų. Lietuvos Kūno rengybos varžybose bikinio kategorijoje debiutavusi ji laimėjo pirmą vietą, bet pergalės nesureikšmina. Kur kas reikšmingesnis jai yra tikslo siekimas ir varžybų metu gauta gera energija, kuri skatina išsikelti naujų tikslų ir keisti gyvenimą į gera.

„Žinant, kad už pusės metų laukia varžybos, negali atleisti vadžių ir mitybos bei sporto režimu treniruoji valią. Mano klientės mato, kaip man kartais būna sunku prieš varžybas ir kaip užsikuria varikliukas po jų. Ir tai užkrečia jas. Iš tiesų per varžybas gauta pozityvi energija įkvepia išlipti iš kasdienės monotijos, kitaip pažiūrėti į vaikų auklėjimą, susirasti įdomią veiklą, kelionę,“ – juokiasi Židrūnė.

Efektyvumą pagrindė skaičiais

Moteris nuolatos kelia savo, kaip trenerės kvalifikaciją ir tai atsispindi jos kuriamuose treniruotėse bei klienčių pasiektuose rezultatuose. Kažkada Rygoje baigtų tarptautinių TRX diržų instruktorės mokymų jai nepakako, todėl ėmėsi mokslų Lietuvoje ir apsigynė sporto pedagogikos magistrą. Atlikdama tyrimą magistriniam darbui apsiginti ji skaičiais pagrindė savo sukurtos sporto programos efektyvumą suaugusių moterų sveikatai ir fiziniam pajėgumui naudojant jėgos diržus.

Nepatiria monotonijos

„TRX diržai tinka įvairaus fizinio pasirengimo žmonėms. Turintiems sveikatos problemų, tokių kaip išvaržos ar sąnarių skausmai, rekomenduojamos individualios treniruotės. Bet kadangi mano treniruojamos grupės yra nedidelės, aš turiu galimybę prižiūrėti juos, kad pratimai būtų atliekami teisingai, nebūtų daroma tam tikrų, jiems netinkamų judesių.

Aš pati pradėjusi treniruotis su šiais diržais pastebėjau, kad dingo nugaros skausmai. Patinka, kad mano, kaip trenerės veikloje nėra vietos monotijai – aš kuriu pratimus, jungiu juos su kitomis sporto šakomis, jaučiu, kad toje veikloje kunkuliuoju. Šioje srityje galima labai daug nuveikti,“- pasakoja instruktorė.

Motyvuoja klienčių rezultatai

Į treniruotes įtraukiant vis naujų pratimų ir juos keičiant, organizmas patiria sveiką stresą, kuris verčia jį per treniruotes išlieti maksimaliai prakaito ir pasiekti geriausių rezultatų. „Treniruojantis monotoniškai progreso nėra. Dirbdama trenere gerai jaučiuosi prisidėdama prie kliento gerovės, jo sveikatinimo. Kai prieš metus atėjęs klientas būna sutvirtėjęs ir sustiprėjęs, rezultatas man jau yra įvertinimas, kad aš sugebu žmogų motyvuoti“,- šypsosi ji.

ru_RURU