Lvpa.lt: „Vakarų regionas ir tvariosios technologijos: kuria inovatyvius produktus ir mažina taršą“

Lietuvos Vakarų regione veikiančių bendrovių vadovai pasakoja, kad iš ES gaunamos negrąžinamosios subsidijos leidžia ryžtis didesniems projektams, įsigyti naujesnę ir inovatyvesnę įrangą. Visa tai bendrovėms padeda siekti tikslo mažinti neigiamą poveikį klimatui. Iš viso Klaipėdos ir Telšių apskritims 2014–2020 metų finansiniu periodu per Lietuvos verslo paramos agentūrą (LVPA) paskirstyta 71,5 mln. Eur ES investicijų. Iš jų 3,5 mln. Eur – technologinėms ekoinovacijoms.

Projektai, kuriuose diegiamos ekoinovacijų technologijos, nukreipti į siekį apsaugoti gamtą ir švelninti klimato kaitą. Šiuolaikiška technika padeda įmonėms šių rezultatų siekti, kadangi sunaudojama mažiau žaliavų, naudojamos mažiau kenksmingos arba jų visai atsisakoma.

Technologijos, kurios kol kas yra naujovė ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, diegiamos ir įmonėje „Atostogų parkas“. Ši bendrovė siekia pagrindinių gydymo ir sveikatinimo komplekso baseinų vandenį valyti nauju metodu. Tam pagal „Eco-inovacijos LT+“ priemonę buvo skirta apie 115 tūkst. Eur, o visas projektas sudaro 342 tūkst. Eur.

„Pagal šiuo metu Lietuvoje galiojančias higienos normas ir siekdami apsaugoti lankytojų sveikatą privalome dezinfekuoti baseinų vandenį. Iki šiol vienintelis būdas tai padaryti buvo naudoti chlorą. Žinia, kad chloras yra priskiriamas prie kenksmingų medžiagų, o didesni jo kiekiai vandenyje prisideda prie aplinkos taršos ir gali sudirginti jautrią odą, gadinti maudymosi aprangą. Tad mūsų dėmesys dabar nukreiptas į alternatyvą, leidžiančią išvalyti vandenį naudojant specialų reaktorių, ir nenaudojant pridėtinio chloro. Šiuo moderniu būdu valomas baseinų vanduo yra švarus, minkštas, atitinka visas Lietuvos higienos normas ir yra saugesnis lankytojams. Tai naujiena, kurios iki šiol Lietuvoje dar niekas nebuvo įgyvendinęs“, – pasakoja bendrovės vadovas Ričardas Jovaiša.

Visą straipsnį skaitykite Lietuvos verslo paramos agentūros (tr. LVPA) interneto svetainėjelvpa.lt

ru_RURU