Kodėl pirtyje organizmas jaunėja, o į hamamą verta vestis vaikus?

Rudenį vis dažniau norisi pasilepinti šildančiais malonumais. „Pirtis – užkoduota mūsų genuose. Teisingai naudojama ji valo ir stiprina organizmą, gerina imuninės sistemos darbą, gražina odą ir pakelia nuotaiką. Čia jaunėjama kūnu ir dvasia“, – sako Vladas Jokubauskas, profesionalus pirtininkas ir hamamo specialistas.

Šilumoje atliekamos sveikatinimo procedūros – efektyvesnės

Pirtis – tai ne tik šiluma, bet ir visas pirties ritualas. „Geriausią rezultatą sveikatai pasiekiame kūną veikdami 4 būdais: kvapais (aromaterapija), garsais (garas, vantų šnarėjimas), vibracija (vanojimas) ir šiluma (termoterapija), – sako V. Jokubauskas. – Pirties metu atsiveria odos poros, itin didelis kraujo kiekis pakyla į periferinius audinius, todėl čia ar po pirties atliekamos masažo, kūno šveitimo ir kitos SPA procedūros yra gerokai efektyvesnės, atneša keliskart daugiau naudos žmogaus sveikatai, nei įprastai.“

Pasak V. Jokubausko pirties metu organizme sparčiau vyksta vidaus ir išorės organų regeneracija, efektyviau veikia endokrininė, nervų, limfinės sistemos, aktyvėja metabolizmas, treniruojama kraujotakos sistema. „Organizmas atsikvepia dėl čia vykstančios sparčios detoksikacijos, po pirties jam nebereikia skirti tiek daug jėgų kovojant su toksinais. Gerėja ir imuninės sistemos darbas, tampame atsparesni peršalimui ir kitoms ligoms. Teisingai naudojantis pirtimi kokybiško gyvenimo trukmę galite pratęsti metų metais“, – priduria jis.

Jautresniems – vėsesnė pirtis, individualūs ritualai

V. Jokubauskas akcentuoja, kad pirtis yra tinkama visiems: nuo kūdikio iki garbingo amžiaus senjorų. Tačiau perspėja, kad būtina paisyti saiko. „Svarbiausia, kad jaustumėtės komfortiškai, pirties temperatūra turi kūną atpalaiduoti, o ne varginti. Jautresnės sveikatos, vyresnio amžiaus žmonėms ar vaikams siūlau rinktis žemesnės – iki 40 laipsnių – temperatūros ir didesnio drėgnumo pirtis, kuriose galėsite išbūti ilgiau, gal net pasnausti, jaučiant kaip palengva įšyla ne tik odos paviršius, bet ir giliau esantys raumenys, sąnariai, kaulai.”

Tos pačios saiko taisyklės profesionalus pirtininkas kviečia laikytis ir renkantis pirties ritualus. Pasak V. Jokubausko, pirtyje gali būti pasitelkiama itin daug papildomų priemonių: nuo akmenų iki žolynų ir aliejų, tačiau jas reikėtų rinktis atsižvelgiant į individualius kiekvieno žmogaus poreikius ir organizmo savybes. „Tos pačios mėtos vienam gali palengvinti kvėpavimą, o kitam – iššaukti alerginę kūno reakciją“, – pavyzdį pateikia jis.

Hamamo procedūroje – švelni šiluma ir ypatingas kūno prausimas

Gilias tradicijas Turkijoje turinti hamamo pirties procedūra itin mėgstama ir tarp „Atostogų parko“ lankytojų. Ji atliekama antrame aukšte įsikūrusiame medicinos centre „Natura Termo SPA“. Kaip ir tradicinėje lietuviškoje pirtyje, hamamo procedūros metu kūną veikia jauki šiluma, tačiau šilumos (terminis) poveikis papildomas ir itin maloniu viso kūno šveitimu ir prausimu.

„Procedūros metu klientus paguldome ant marmurinio šildomo gulto: atsipalaiduoja raumenys, dingsta įtampa, atsiveria odos poros. Specialia „Kese“ pirštine atliekamas nuoseklus viso kūno odos šveitimas, vėliau žmogus tarsi užklojamas puriu, lengvučiu muilo putų debesiu, kūnas nuprausiamas nuo galvos iki kojų pirštų galiukų“, – apie medicinos centre „Natura Termo SPA“ atliekamos hamamo procedūros eigą pasakoja čia dirbanti masažuotoja Aistė Baranauskaitė.

Šiai procedūrai atlikti medicinos centre „Natura termo SPA“ naudojamas rankų darbo gydomojo purvo sapropelio muilas, kuris pasižymi priešuždegiminiu, odą maitinančiu, raumenų ir sąnarių skausmus mažinančiu poveikiu. Vėliau oda pamaitinama naudingų savybių turinčiais aliejais. Šveitimo ir prausimo metu įjungiami ir masažo elementai, atpalaiduojantys raumenis, skatinantys kraujotaką ir medžiagų apykaitą. Procedūra tinkama ir jautriai, į įvairius sudirgimus linkusiai odai, mat ją nuramina ir pamaitina.

„Šią procedūrą atliekame ir poroms ar tėvams su vaikais. Vaikai, būna, net krykštauja pamatę tiek daug muilo putų – tai neišdildomi, džiaugsmo pilni įspūdžiai. O tėvams svarbiausia, kad ši procedūra stiprina vaikų imuninę sistemą ir palankiai veikia jautrią mažųjų odą, be to, malonūs įspūdžiai dar ir suartina“, – sako A. Baranauskaitė, kviečianti hamamo procedūras papildyti ir kitomis sveikatai ir grožiui palankiomis procedūromis, pavyzdžiui, haloterapija ar refleksologiniu pėdų masažu.

Hamamo mokymai – jau rugsėjo pabaigoje

2020 metų rugsėjo 27-29 dienomis „Atostogų parke“ įsikūrusiame medicinos centre „Natura Termo SPA“ vyks hamamo procedūros mokymai profesionalams ir pradedantiesiems. Šiuos mokymus ves profesionalus pirtininkas ir hamamo specialistas Vladas Jokubauskas.

„Turkiško hamamo pats mokiausi net penkiuose skirtinguose Turkijos regionuose ir būsimuose mokymuose dalinuosi visu tuo, kas „skaniausia“. Mokydamiesi klasikinio hamamo procedūros šių kursų dalyviai išmoks ir Lomi Lomi, Tajų, holistinio, klasikinio, taškinio masažo elementų“, – sako V. Jokubauskas.

Intensyvių 36 valandų trukmės kursų metu dalyviai mokysis parinkti tinkamiausią individualių procedūrų programą, gilins teorines žinias apie procesus, vykstančius žmogaus organizme hamamo procedūros metu. Baigusiems mokymus išduodami tarptautiniai europinio standarto „Baltic Steam Bath – SPA School“ sertifikatai, galiojantys tarptautiniu mastu.

Registracija į kursus ir daugiau informacijos +370 687 31770 arba [email protected].

ru_RURU