Antros pakopos pirtininkų kursus baigė antroji dalyvių laida

2020 metų birželio mėnesio 28-30 dienomis „Atostogų parke“ vyko antros pakopos kursai profesionaliems ir pradedantiems pirtininkams. Antrus metus iš eilės organizuojamus mokymus vedė Europos sportinio vanojimo ir pasaulio saunos čempionas Vladas Jokubauskas, o juos baigė aštuoni dalyviai. Po kursų jiems buvo suteikta pirties technologo kvalifikacija.

Kursai vedami jau antrus metus

Intensyvius, 36 valandų trukmės antros pakopos pirtininkų kursus „Atostogų parke“ baigė jau antroji laida. Baigę šiuos teorinius ir praktinius mokymus dalyviai įgijo pirties SPA technologo specializaciją; jiems buvo išduoti tarptautiniai europinio standarto „Baltic Steam Bath – SPA School“ sertifikatai, suderinti su Lietuvos Pirties SPA federacija. Kiekvienas sertifikatas yra griežtos numeracijos ir galiojantis tarptautiniu mastu.

Profesionalaus pirtininko Vlado Jokubausko kursai profesionaliems ir pradedantiems pirtininkams „Atostogų parke“ vedami jau antrus metus iš eilės, norinčių patekti į šiuos kursus nestinga. „Visas SPA masažo, pirčių pasaulis remiasi trimis pagrindinėmis technologijomis: atpalaiduojančiomis, tonizuojančiomis ir detoksikuojančiomis. Profesionalus pirtininkas turi žinoti šias tris technologijas, mokėti jas taisyklingai atlikti. Antros pakopos kursų tikslas ir buvo sužinoti pagrindinių vanojimo technologijų principus, kokie procesai vyksta vanojamo žmogaus organizme ir kaip nustatyti teisingą vanojimo tikslą, išmokti šias procedūras atlikti nuo pradžios iki pabaigos“, – kursuose dėstomą informaciją trumpai apibendrino juos vedęs profesionalus pirtininkas V. Jokubauskas.

Sužinojo daugiau, nei tikėjosi

Antros pakopos pirtininkų kursuose dalyvavo profesionalūs pirtininkai, masažuotojai ir mėgėjai. Juos baigę dalyviai sutartinai teigė, kad gavo daugiau, nei tikėjosi ir negailėjo gerų žodžių kursų vedėjui, patogiai mokymų vietai. „Dienos praėjo greitai, o vieta tiesiog sužavėjo. Įgavau ne tik teorinių ir praktinių žinių, bet ir „pasikroviau“ dvasiškai ir emociškai. Manau, kad pirties ritualai įkūnija tikrąją meilę pirčiai“, – prisipažįsta kursų dalyvė Saulė Anužytė.

„Esu profesionali masažuotoja, Lietuvoje gyvenu vos vienerius metus, o vanojimo pirtyje procedūra man – tikras atradimas, – įspūdžiais dalijosi pirties iš tolimųjų Filipinų kilusi kursų dalyvė Sigma Phi Coronel. – Filipinuose taip pat mėgaujamės pirtimi, ypač mėgstama garinė pirtis. Tačiau neturime vanojimo pirtyje tradicijos, tad šių kursų metu įgytos žinios ir įgūdžiai man – naujiena.“

Gerų žodžių negailėjo ir itin aktyviai įvairiuose mokymuose dalyvaujantis ir jau keliuose V. Jokubausko pirtininkų kursuose spėjęs sudalyvauti profesionalus pirtininkas Andrius Usovas. „Čia metodologija, pirties teorija neatsiejamai sujungiama su praktika, įgytas žinias galima tiesiogiai taikyti pirtyje“, – patirtį apibendrina A. Usovas.

Trečios pakopos mokymuose – itin malonios procedūros

Jau planuojami ir būsimi trečiosios pakopos pirtininkų kursai, kurių metu bus atskleidžiamos itin malonios kūno šveitimo, įvyniojimo ir turkiško hamamo procedūrų technikos. „Turkiško hamamo mokiausi net penkiuose skirtinguose Turkijos regionuose ir šiuose mokymuose dalinsiuosi visu tuo, kas „skaniausia“. Mokydamiesi klasikinio hamamo procedūros šių kursų dalyviai sužinos ir Lomi Lomi, Tajų, holistinio, klasikinio, taškinio masažo elementų. Tai bene „skaniausia“ mokymų pakopa, kuri ypatingai patinka moterims“, – sako V. Jokubauskas.

Pasak jo, hamamo procedūra itin sena, jo istorija siekia daugiau nei 2000 metų. Šios procedūros metu įšildytas kūnas nušveičiamas specialia Kese pirštine, panardinamas į muilo putų debesį, atliekamas muilo putų masažas, vėliau oda pamaitinama aliejais. Atpalaiduojanti hamamo procedūra trunka iki 40 minučių, o detoksikuojanti gali trukti ir ilgiau nei valandą. Hamamo procedūrą rekomenduojama atlikti po pirties, kai kūnas yra tinkamai įšilęs, odos poros atsivėrusios. Teigiama, kad būtent tada pasiekiamas geriausias rezultatas.

Gydymo ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ aktyviai prisideda prie pirties kultūros platinimo Lietuvoje. „Atostogų parko“ Vandens ir pirčių erdvėje esančioje tradicinėje lietuviškoje pirtyje „Perenė“ profesionalūs pirtininkai kasdien veda unikalias pirties programas „Žalieji aromatai“, „Sūrus garas“, „Išsivanok žemaitiškai“, „Vėliava“ ir pirties programas tik nuogiesiems: „Bobų vasara“, „Jūratė ir Kastytis“. Šios programos nemokamos visiems Vandens ir pirčių erdvės lankytojams.

Profesionalaus vanojimo seansus ir edukacijas čia galima užsisakyti ir individualiai ar privačiai draugų kompanijai specialiai tam skirtose lauko pirtyse.

ru_RURU