Rosita Paulauskaitė: galiausiai radau išsigelbėjimą nuo žvynelinės

Žinoma klaipėdietė, praeityje garsios muzikos grupės „Junior“ vokalistė, o dabar televizijoje dirbanti Rosita Paulauskaitė beveik dvidešimt metų kentė nepatogumus dėl žvynelinės (psoriazės). Tai, ką ji atrado Vakarų Lietuvoje, vadina tikru išsigelbėjimu.

Žvynai ant odos nebevargina

Rosita geoterminio mineralinio vandens procedūras vadina tikru išsigelbėjimu sergantiems psoriaze, liaudyje vadinama žvyneline. Lėtinė autoimuninė odos liga pasireiškia specifiniu bėrimu – ant odos atsiranda rausvų mazgelių, kurie padengti sausais žvynais. Apie geoterminio vandens procedūras psoriaze serganti Rosita sužinojo visai atsitiktinai dirbdama viename projekte, kuris buvo filmuojamas „Atostogų parke“. Siekdama palengvinti ligos sukeliamus simptomus, moteris kelerius metus iš eilės išsiruošdavo į kelionę prie Negyvosios jūros. Panirusi į itin sūrų vandenį Rosita greitai pajusdavo pagerėjimą. Ji teigia Lietuvoje išbandžiusi ir tradicinį gydymą hormoniniais vaistais, ir daug skirtingų kosmetikos priemonių, gydomųjų procedūrų, tačiau visos šios priemonės davė tik trumpalaikį efektą. Pasak jos, „Atostogų parke“ procedūroms naudojamas itin aukštos mineralizacijos (80 g/l) geoterminis mineralinis vanduo sergantiems nepagydomomis ligomis kartais padeda labiau nei vaistai. „Dariau viską, kas įmanoma, kad oda būtų švari ir graži. Išbandžiusi geoterminio vandens vonias „Atostogų parke“ jau po penktos procedūros pajutau akivaizdų pagerėjimą. Mano oda pagaliau švari“, – džiaugiasi R. Paulauskaitė.

Su liga gyvena du dešimtmečius

Beveik prieš du dešimtmečius Rosita pajuto pirmuosius psoriazės simptomus. Diagnozė pernelyg nenustebino – Rosita neabejoja, kad ligą paveldėjo iš savo močiutės. Nuolat įvairiose kūno vietose atsirandantys pažeisti plotai tradiciškai gydomi specialiais hormoniniais tepalais. Šie minkština odą, o žuvies žvynus primenantys plėmai ant odos nyksta. Tačiau hormoniniai preparatai smarkiai plonina odą, pažeidžia jos natūralų apsauginį sluoksnį. Geoterminio mineralinio vandens procedūros „Atostogų parke“ neturi jokio šalutinio poveikio, o jo nauda odai neseniai įsitikino ir Rosita. Norėdama pagerint savijautą ir atsigauti R. Paulauskaitė išbandė geoterminio mineralinio vandens ir gydomojo purvo sapropelio vonias. Procedūrų kurso poveikį moteris pajuto iškart: „Oda visiškai atsigavo – anksčiau ant odos atsiradusios dėmelės išnyko. Pajutau didžiulį palengvėjimą“.

Sustiprino kūną ir dvasią

Rosita sako, kad labiau nei vaistai žvynelinės pažeistą odą gydo saulės spinduliai, tačiau degintis saulėje ji nemėgsta, sako negalinti tverti karščio, be to, saulės spinduliai sendina odą. „Ir hormoninių tepalų labai nesinori, todėl geoterminio vandens procedūros yra puiki išeitis – efektas jaučiamas iškart ir išlieka kurį laiką“, – tikina R. Paulauskaitė. Tarp Vilniaus ir Klaipėdos gyvenanti ir televizijoje dirbanti Rosita pripažįsta, kad tenka patirti daug streso, nuolatinės kelionės ir įtemptas darbas reikalauja didelių fizinių ir dvasinių pastangų, o tai neabejotinai atsiliepia jos savijautai. „Kai ant odos atsiranda dėmelių, suprantu, kad per mažai laiko skyriau poilsiui. Norėdama pagerinti odos būklę ir pasijusti geriau turiu atidžiau stebėti save, nepervargti, o jeigu jau taip įvyko – kuo greičiau susigrąžinti prarastą vidinę pusiausvyrą“, – atvirai pasakoja moteris. Atgauti kūno ir dvasios harmoniją bei sustiprinti sveikatą R. Paulauskaitei veiksmingai padeda „Atostogų parko“ sveikatinimo procedūros, kurių metu naudojamas geoterminis mineralinis vanduo. „Rekomenduoju kiekvienam čia atvykti ir bent savaitę ar dvi pasimėgauti šiomis procedūromis, poilsiu, ramybe ir šiuo nuostabiu pajūrio oru. Pati nekantrauju kuo greičiau vėl čia sugrįžti ir pasisemti sveikatos“, – sako R. Paulauskaitė.

Mineralų naudą įrodė mokslininkai

Geoterminio vandens poveikį sveikatai tirianti biomedicinos mokslų daktarė, šeimos gydytoja Lolita Rapolienė teigia, kad gydomasis terminio vandens poveikis pastebėtas jau Romos imperijos laikais. Geoterminiu vandeniu Islandijoje jau daugiau nei 20 metų gydomi psoriaze sergantys pacientai, nes įrodyta, kad mineralinis geoterminis vanduo naudingas žmogaus odai, o ypač pacientų, sergančių žvyneline ir atopiniu dermatitu, gydymui. Įvairių šalių mokslininkai yra nustatę, kad geoterminis vanduo taip pat padeda gydant dermatitą, egzemą, odos infekcijas, sužeidimus. Stipriu gydomuoju poveikiu pasižymi mineralai cinkas, magnis ir geležis, kurių gausu geoterminiame vandenyje.

Psoriazė paprastai paūmėja šaltuoju sezonu, kai mažiau saulės. Tad gydytoja pataria sergantiems šia liga atlikti bent du geoterminio mineralinio vandens procedūrų kursus – šaltojo sezono pradžioje ir pabaigoje. Teigiami rezultatai odai pastebimi po 10-12 procedūrų kurso.

Geoterminis vanduo – odos ligoms gydyti

„Yra žinoma, kad chloridiniai vandenys gerina ląstelinę apykaitą, audinių atsinaujinimą, kraujo ir limfos cirkuliaciją, stimuliuoja organines ir metabolines funkcijas – odos ląstelės atsinaujina.

Lietuvoje atlikto tyrimo metu nustatyta, kad „Atostogų parko“ išgaunamas aukštos mineralizacijos (80 g/l) mineralinis geoterminis vanduo turi reikšmingą įtaką nusiskundimų odos būkle mažinimui, didina odos drėgnumą ir elastingumą. Net praėjus mėnesiui po kurso pabaigos tarp tiriamųjų nusiskundimų odos problemomis vis dar buvo pastebimai mažiau“, – geoterminio vandens teigiamą poveikį komentuoja dr. L. Rapolienė.

lt_LTLT