Profesionalus pirtininkas: „Pirtyje tik nuogi – tik tuomet pirtis naudinga“

Nuogumas pirtyje – ne tabu, bet būtinybė – teigia kone kiekvienas profesionalus pirtininkas. Sintetiniais audiniais dengdami kūną ne tik trukdome kvėpuoti odai, tinkamai išperti kūną, bet ir prarandame dalį pirties ritualo malonumo.

Programos apvalo tiek kūną, tiek mintis

Nors daugelis į pirtį žvelgia kaip į pramogą, pirties meistrai tikina, kad reguliarus ir taisyklingas pirtinimasis – vaistas nuo daugelio ligų. „Atostogų parko“ pirties profesionalas Eduardas Mišeikis tikina, kad labai svarbu tinkamai paruošti pirtį: teisingai suderinti karščio ir drėgmės santykį. Reguliarus lankymasis kokybiškai iškūrentoje pirtyje sumažina raumenų skausmus, pašalina organizme susikaupusius toksinus, gerina kraujotakos bei širdies darbą, padeda atsikratyti viršsvorio ir kovoti su peršalimo ligomis. Pirties naudą organizmui dar labiau sustiprina papildomos pirtyje naudojamos priemonės: vantos, druska, medus, eteriniai aliejai. Kiekvieną savaitę „Atostogų parke“ vykstančios pirties programos nuogiems supažindina lankytojus su tikrąja pirties kultūra.

Pirtis – ne vieta sintetikai

Tam, kad pirties poveikis būtų efektyvus ir tikrai naudingas sveikatai, pirties meistras E. Mišeikis teigia, kad pirtyje reikia būti kuo natūralesniu: „Pro sintetinius audinius kūnas negali kvėpuoti. Taip pat daug kūną dengiantys audiniai trukdo kokybiškai atlikti procedūras. Esame gamtos vaikai, nereikia gėdytis to, kas esame“, – tikina profesionalus pirtininkas.

E. Mišeikis įsitikinęs, kad sintetiniai audiniai, ypač vientisi maudymosi kostiumėliai, trukdo ne tik pirtinninkui atlikti darbą, bet ir pačiam žmogui. „Pavyzdžiui – vanojimas, vanta turi tiesiogiai liesti kūną, lapeliams liečiant kūną perduodamos organizmui naudingos medžiagos, eteriniai aliejai, kurie veikia odą“, – teigia profesionalas.

Anot pirties meistro, pirtyje derėtų prisidengti tik galvą. Jei neturite specialios kepurėlės, galvą galima apsivynioti rankšluosčiu.

Pirties programose pasitelkia gausybę papildomų priemonių

Profesionaliems pirtininkams prieš beveik metus gimusi idėja – tradicinėje lietuviškoje pirtyje moteris pamaloninti pirties programa nuogam kūnui tapo kone laukiamiausia tradicija. Profesionalus pirties meistras Eduardas Mišeikis tvirtina, kad pirmiausia pirties programas nuogam kūnui norėta pasiūlyti išskirtinai moterims. „Medumi ištepti kūną, nušveisti nugarą, apjungti aromatus ir muziką, padaryti masažą, norėjome padėti moterims pasijusti kiek įmanoma labiau moteriškomis,“ – prisimena pirtininkas.

Tačiau jau po mėnesio šia programa ėmė susidomėti vis daugiau vyrų, todėl pirties programos nuogiems malonumai buvo pritaikyti ir jiems. Nors programos vykdomos jau daugiau nei metus, norinčiųjų jas išbandyti vis daugėja.

Lietuviškoje „Atostogų parko“ pirtyje „Perenė“ kiekvieną savaitę vyksta dvi skirtingos programos nuogam kūnui: „Bobų vasara“ ir „Jūratė ir Kastytis“. Kiekvieną ketvirtadienį vykstančioje programoje „Bobų vasara“ unikalių vantų ir gintaro dulkių pagalba pirtininkai atlieka aromaterapijos procedūrą, veido ir kūno šveitimą. Penktadieniais–sekmadieniais vykstančioje programoje „Jūratė ir Kastytis“ pirties meistrai papildomai pasitelkia druską ir gydomųjų savybių turintį purvą sapropelį.

Pirties programas vedantis profesionalus „Atostogų parko“ pirtininkas Eduardas Mišeikis teigia, kad buvimas pirtyje naudingas ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai: „Pirtyje apvalome kūną, pašaliname negyvas odos ląsteles, iš organizmo pasišalina toksinai. Kol mėgaujamės pirtele – atsipalaiduojame, ta ramybė, buvimas su savimi apvalo ir mintis“, – teigia profesionalas.

lt_LTLT