Pirties mokymus baigė dar viena laida

Gydymo ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ ir toliau aktyviai prisideda prie pirties kultūros platinimo Lietuvoje – rugpjūčio 29-31 d. „Atostogų parke“ vyko pirtininkams, SPA specialistams skirti mokymai, kuriuos vedė Europos sportinio vanojimo, pasaulio saunos čempionas ir hamamo specialistas Vladas Jokubauskas.

Trijų dienų intensyvių kursų metu pirtininkai mokėsi taisyklingai atlikti SPA programas – muilo masažus, įvairius kūno šveitimus, studijavo pirties ir hamamo metu organizme vykstančius procesus, sužinojo, kaip pirties meistrui atstatyti organizmą po pirties procedūrų.

Lietuviškos pirties paveldą perduoda jaunoms kartoms

Muilo putų masažas senolių buvo atliekamas ir lietuviškoje pirtelėje. Tik čia, skirtingai nuo turkiško hamamo procedūros, masažui yra naudojama lietuviško berželio vanta, o šveitimui – vietoje Kesė kempinės – džiovinti augalai.

Tiek lietuviško, tiek turkiško muilo putų masažo metu įšildytas kūnas nušveičiamas ir panardinamas į muilo putų debesį, atliekamas nuoseklus muilo putų masažas ir kūno šveitimas, vėliau oda pamaitinama aliejais.

Pirtyje kūnas tinkamai įšyla, odos poros atsiveria, todėl yra pasiekiamas geriausias rezultatas. „Liufa, kuria galima atlikti kūno šveitimą pirtyje, yra džiovintos senovinės ragoškės (aguročio) atitikmuo. Ji arba kito augalo žiupsnelis būdavo naudojamas kūno prausimui, šveitimui“,- pasakojo medicinos srityje dirbanti Laura Strašauskaitė, lietuviškos pirties kultūros puoselėtoja, viena iš projekto „Garo sesės“ įkūrėjų.

Ji kartu su kolege veda pirties programas, skirtas supažindinti su lietuviška tradicine pirtimi, tad mokymų metu įgytos žinios bus pritaikytos ir paskleistos tarp pirtį mėgstančių žmonių.

Didžiausias iššūkis pirtininkams – išlaikyti sveikatą

Mokymuose dalyvavo pradedantieji ir profesionalūs pirtininkai iš visos Lietuvos.

Kursuose įgūdžius tobulinęs „Atostogų parko“ pirtininkas Remigijus Andriušis teigia, kad kiekvienas pirtininkas praktikoje susiduria su svarbiausiu iššūkiu – saugoti ne tik pirties lankytojų, bet ir savo sveikatą.

„Pirtininko darbas sekina organizmą, nes pirtyje kūnas netenka daug skysčių, o su jais – ir mikroelementų, todėl labai svarbu pirtininkui yra tinkama mityba. Tik pats būdamas sveikas gali dovanoti pirties džiaugsmą savo lankytojams. Pienas, laktobakterijos turi dalyvauti žmogaus gyvenime nuo gimimo iki mirties, o ypatingai pirtininko gyvenime, nes jos turi daugybę reikalingų maistinių medžiagų, kurias pirtininkai praranda intensyviai dirbdami dideliame karštyje. Kursų vedėjas taip pat yra ir mitybos technologas. Todėl jo pasidalintos žinios buvo itin naudingos“,- pasakojo R. Andriušis.

Pritaikys tai, kas „skaniausia“

Mokymuose trečią kartą dalyvavęs kartu su V.Jokubausku pirtyse dirbantis kuršėniškis Erikas Vaitkevičius teigia sužinojęs vanojimo tikslumo ir eiliškumo.

„Vanojimas man – tarsi sportas. Sužinojau ir kitokių vanojimo technikų tiek iš Vlado, tiek iš kitų dalyvių. Ką pritaikysim ir darysime savaip yra kiekvieno iš mūsų individualus pasirinkimas, bet tai, kas man atrodo „skaniausia“, ketinu pritaikyti“, – šypsojosi E. Vaitkevičius.

Baigę mokymus dalyviai įgijo profesionalaus SPA meistro kvalifikaciją ir jiems buvo suteiktas europinio standarto „Baltic Steam Bath – SPA School“ sertifikatas, suderintas su Lietuvos Pirties SPA federacija.

„Atostogų parkas“ yra viena iš unikaliausių vietų Lietuvoje, kur kasdien vyksta profesionalūs pirties seansai ir edukacijos. Tokiose vietose lietuviai pirtį atranda iš naujo, pradeda mėgautis procesu, atranda vanojimą kaip specifinę masažo techniką.

„Atostogų parko“ Vandens ir pirčių erdvėje esančioje tradicinėje lietuviškoje pirtyje „Perenė“ profesionalūs pirtininkai kasdien veda unikalias pirties programas „Žalieji aromatai“, „Sūrus garas“, „Išsivanok žemaitiškai“, „Vėliava“ ir pirties programas tik nuogiesiems: „Bobų vasara“, „Jūratė ir Kastytis“.

Šios programos nemokamos visiems Vandens ir pirčių erdvės lankytojams.

Profesionalaus vanojimo seansus ir edukacijas čia galima užsisakyti ir individualiai ar privačiai draugų kompanijai specialiai tam skirtose lauko pirtyse.

„Atostogų parke“ taip pat galite rasti ir į Lietuvos rekordų knygą įrašytą kaip didžiausią Lietuvoje natūralaus gintaro „Saulės“ pirtį, nefrito pirtį, garinę „Druskų pirtį“, aromatinę pirtį „Riauška“, lauko pirtį „Širšių lizdas“ ir privačiam poilsiui užsakomą „Raudonąją“ infraraudonųjų spindulių pirtį su sūkurine vonia.

lt_LTLT