Per vasaros karščius atkurti prarastus mineralus – į „Mineralų jūrą“

Vasarą gausiai prakaituojant kartu su prakaitu netenkame ir mineralinių medžiagų. Imant jų trūkti, pradeda šlubuoti organizmo sistemų veikla, dažnai pirmaisiais simptomais tampa raumenų mėšlungis, širdies permušimai. Geriau jaustis ir atstatyti mineralų kiekį organizme galima prisotinant kūną mineralais, kurių kupini mineraliniai geoterminiai vandenys. Ypatingai aukštos mineralizacijos gydomasis mineralinis geoterminis vanduo, išgaunamas iš 2 154 m. gylio gręžinio yra naudojamas šalia Palangos esančiame medicinos centre „Natura Termo SPA“, įsikūrusiame gydymo ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“.

Trūkumas sukelia sutrikimus

Medicinos centro „Natura Termo SPA“ medicinos vadovas gydytojas Nerijus Kemeklis pasakoja, kad gausiai prakaituojant kartu su prakaitu netenkama ir svarbių medžiagų: kalio, natrio, magnio, kalcio, chloro bei kitų elementų.

„Kalis yra vienas svarbiausių mikroelementų mūsų organizme, jis svarbus širdies veiklai, ritmui, kraujospūdžiui. Vienas iš simptomų sumažėjus kalio kiekiui yra bendras silpnumas, taip pat gali išsivystyti hipertenzija, sutrikus galvos smegenų kraujotakai, galvos svaigimas, pykinimas,“- pasakojo jis.

Kai organizme trūksta kalio, dažnu atveju trūksta ir magnio. Trūkstant magnio atsiranda ir kiti visiems pažįstami požymiai – raumenų spazmai, mėšlungis, širdies ritmo sutrikimai.

Natris – vienas svarbiausių elementų vandens apykaitai organizme. Trūkstant natrio sutrinka skysčių balansas organizme, inkstų veikla, skysčiai ima kauptis organizme, gali atsirasti edemos, patinimai.

Dėl mineralų trūkumo gali paūmėti ir lėtinės ligos – išeminė širdies liga, hipertenzija, diabetas, sutrikti galvos smegenų kraujotaka.

Maudytis – lyg natūraliame vandens telkinyje

Esant dideliems karščiams puikiai atgaivina maudynės vandenyje. Gyd. N. Kemeklis pabrėžia, kad nerekomenduojama rinktis itin vėsaus vandens, kad organizmas nepatirtų pernelyg stipraus streso esant dideliam kontrastui tarp lauko ir vandens temperatūrų.

Vanduo ne tik puikiai atgaivina, bet ir švarina odą, išvalo užsikimšusias prakaito liaukas, po vandens procedūrų lengviau prakaituojama, aukšta oro temperatūra kelia mažiau diskomforto.

„Atostogų parko“ pagrindinių baseinų vandens valymui naudojama pažangi vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta hidrolizės būdu. Ši sistema yra itin ekologiška ir saugi žmogaus sveikatai. Chloro kiekis jame yra minimalus, jis neturi kitiems baseinams įprasto chloro kvapo ir yra itin tinkamas vasaros metu nuo karščių ir saulės vonių sujautrėjusiai odai – jos nedirgins.

Itin tinkamas vaikams ir suaugusiems atsigaivinti ir mineralizuoti organizmą yra lauko baseinas su mineraliu vandeniu. Jame yra 10 žmogui naudingų mineralų.

Procedūros, padedančios susigrąžinti sveikatą

Jaučiantiems mineralų trūkumą siūloma rinktis iš gilesnio gręžinio išgaunamo mineralinio geoterminio vandens procedūrą „Mineralų jūra“. Moksliškai įrodyta, kad po 5-10 tokio vandens procedūrų organizmas prisotinamas mineralais – jų kiekis kraujyje padidėja.

Pasisemti per karščius prarastus mineralus, papildyti organizmo atsargas galima ir naudojant sapropelio procedūras. Sapropelis yra turtingas mineralais, kurie procedūrų metu prasiskverbia į odą ir jais praturtina.

Sapropelio procedūros ypatingai tinkamos ir saulėje nudegusiai ir sujautrėjusiai odai. Ši procedūra rekomenduojama pernelyg nudegus saulėje ir po skausmingo nudegimo praėjus kelioms dienoms.

Kamuojant karštiems orams blogėja ir medžiagų apykaita, kraujotaka, kaupiasi skysčiai, išsiplečia kraujagyslės, tinsta kojos. Atstatyti skysčių pusiausvyrą ir pagerinti karščių metu sutrikusią kraujotaką, limfos apytaką galima limfodrenažiniu masažu.

Kaip elgtis?

„Lietuvoje įprasta vasariška temperatūra yra 20-25°C. Kai temperatūra aukštesnė (25-30°C) ir yra tvanku, organizmui sunku save vėsinti prakaituojant, tuomet organizmas patiria stresą,“- pasakoja gyd. N. Kemeklis.

Per didelius karščius sutrinka ir miegas, prastėja jo kokybė. Paparastai miego metu organizmo sistemų veikla sulėtėja, naudojama mažiau energijos. Per karščius, esant aukštai temperatūrai, organizmas turi dirbti papildomą darbą – vėsintis. Miego kokybė tampa prastesnė ir blogai pailsima.

• Sportuoti ar atlikti kitą fizinę veiklą per didžiuosius karščius lauke nuo 11 iki 16 valandos nerekomenduotina. Reikėtų rinktis patalpas, kurios kondicionuojamos, sportuoti rytais arba vakarais.

• Per karščius rekomenduojama vartoti pakankamai skysčių. Reikėtų rinktis mineralinius vandenis praturtintus kuo daugiau mineralinių medžiagų.

Medicinos centras „Natura Termo SPA“ yra įsikūręs gydymo ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“, Venecijos akl. 2, Žibininkų k.

Užsiregistruoti konsultacijoms ar procedūroms galima telefonu +370 607 85888 arba elektroniniu paštu [email protected]

lt_LTLT