Pažengusiųjų pirtininkų kursuose atskleistos išskirtinių vanojimų paslaptys

Lapkričio 17-19 dienomis „Atostogų parke“ vyko ketvirtos pakopos pirtininkų kursai, skirti pažengusiesiems. „Planavome pirtininkų kursus baigti sulig trečia pakopa, tačiau buvusių kursų dalyviai labai norėjo sužinoti išskirtinių, tik pažengusiems pirtininkams įveikiamų ajurvedinio, holistinio ir sportinio vanojimo pirtyje paslapčių. Teko jas atskleisti“, – šypsosi kursus pirtininkams vedęs Europos sportinio vanojimo ir pasaulio saunos čempionas Vladas Jokubauskas.

Efektyvumu pranoksta masažą

Pirtininkų kursuose dalyvavo „Atostogų parko“ pirčių ir SPA darbuotojai, pirtininkai iš įvairių Lietuvos regionų.

„Vanojimas, iš esmės, yra masažas, tik žmogaus kūnas papildomai veikiamas vantomis, o efektą pirties karštis sustiprina keliskart. Kaip ir masažas, vanojimas gali turėti skirtingą poveikį organizmui: tonizuoti, detoksikuoti ar atpalaiduoti, o taikant skirtingas pėrimo technologijas pasiekiamas itin gilus poveikis, – sako V. Jokubauskas. – 20 minučių trukmės teisingas vanojimas pirtyje gali atstoti ir keletą valandų masažo.“

Ketvirtosios pakopos pirtininkų kursų metu buvo suteiktos ajurvedinio, holistinio ir sportinio vanojimo teorinės žinios, praktiniai įgūdžiai. Ajurvedinis ir holistinis vanojimai, pasak V. Jokubausko, itin tinka giliam atsipalaidavimui, tonizavimui ar detoksikacijai, tuo tarpu sportinis vanojimas – puiki pagalba atsistatant po fizinio krūvio, sportinių traumų ar norint pagerinti fizinius rezultatus.

Po intensyvių 36 valandų trukmės kursų net 8 kursų dalyviams buvo įteikti tarptautiniai europinio standarto „Baltic Steam Bath – SPA School“ sertifikatai, suderinti su Lietuvos Pirties SPA federacija, galiojantys tarptautiniu mastu.

Sausio pabaigoje – nauji kursai pradedantiesiems ir pažengusiesiems

2020 metų sausio 26-28 dienomis V. Jokubauskas „Atostogų parke“ renka naują pirtininkų kursą: vyks pirmosios pakopos kursai pradedantiesiems ir pažengusiems pirtininkams. Jų metu bus suteikiamos sisteminės žinios ir praktiniai įgūdžiai apie pirtininko, SPA technologo darbo pagrindus. 

Anot kursus vesiančio V. Jokubausko, pradedantiems ir jau patyrusiems pirtininkams svarbiausia žinoti, kaip saugoti savo sveikatą dirbant pirtyje, suvokti pirtyje vykstančius procesus, išmokti taisyklingai atlikti vanojimo procesą nuo pradžios iki pabaigos. Baigusiems kursus bus suteikiama pirties SPA technologo specializacija, galiojanti tarptautiniu mastu. Iš anksto registruotis ar sužinoti daugiau apie būsimus kursus galima telefonu +37068731770, arba  [email protected]

Ne vienas jau įvykusių kursų dalyvis pabrėžė, kad kursų metu įgijo daugiau naudingų žinių ir praktinių įgūdžių nei tikėjosi. Įgytos žinios naudingos ne tik profesionaliems pirties meistrams ar SPA specialistams, bet praverčia ir kasdieniniame gyvenime: suteikiama daug naudingų žinių apie mitybą ir organizmo stiprinimą natūraliais būdais.

Greitai ir suprantamai pateikiamos sudėtingos žinios

„Sužinojome ne tik naujų technikų, bet gavome ir tvirtą teorinį pagrindą: nuo to, kokie procesai vyksta procedūrų metu iki ląstelių sandaros, imuniteto ir organizmo veikimo principų. Nustebau, kad tokios sudėtingos žinios gali būti pateikiamos taip suprantamai“, – sakė kursų dalyvė Aušra Ivanovienė.

Jai antrino ir kursuose įgūdžius tobulinęs profesionalus „Atostogų parko“ pirtininkas Jonas Pudžmys. „Pėrimo technikos ir kitos panašios informacijos galima rasti nemažai: jos yra ir knygose, ir įvairiuose mokymuose, ir internete. Tačiau kaip dirbant fiziškai aktyvų darbą nuolatiniame pirties karštyje pačiam išlikti sveikam ir stipriam – daugiausia aiškios, tikslingos ir labai naudingos informacijos gavau tik šiuose kursuose,“ – sako jis.

Kviečiama į nemokamas profesionalias pirtininkų programas

Poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“ kasdien vyksta unikalios pirties programos, kurias veda profesionalūs pirtininkai. Tradicinėje lietuviškoje pirtyje „Perenė“ vyksta programos „Žalieji aromatai“, „Sūrus garas“, „Išsivanok žemaitiškai“, „Vėliava“ ir pirties programos tik nuogiems: „Bobų vasara“, „Jūratė ir Kastytis“.

Šias programas itin vertina ir profesionalus pirtininkas V. Jokubauskas, lyginantis jas su laiko mašina, nukeliančia į tradicinę XIII-XIV amžiaus lietuvišką pirtį. Šių programų metu juntami įvairūs natūralūs aromatai, lankytojams pasakojama apie skirtingų vantų pritaikymą, istorinius papročius.

Norintys patirti geriausią profesionalaus vanojimo ar hamamo poveikį, kviečiami užsisakyti individualius vanojimo seansus, edukacijas ar klasikinio hamamo procedūrą „Atostogų parke“.

lt_LTLT