Mineralai: trūkumas sukelia ligas, nors jų gauti paprasta

„Jei mineralų organizmui trūksta, kai kuriais atvejais net vaistai nebepadės,“ – sako medicinos centro „Natura Termo SPA“ gydytojas Nerijus Kemeklis. Apie mineralų reikšmę organizmui, dėl jų trūkumo kylančius negalavimus ir būdus, kaip to išvengti N. Kemeklis kalbėjo Vilniuje sausio 24-26 dienomis vykusioje parodoje „Adventur‘ 2020“. Paskaitoje buvo laukiami visi norintys.

Mineralų trūkumas sukelia pakitimus ląstelėse

Mineralai – tai ypač svarbios medžiagos, užtikrinančios normalų organizmo funkcionavimą. Jie yra vieni iš pagrindinių kaulų, dantų, raumenų, kraujo, audinių ir nervų ląstelių sudedamųjų dalių. „Mineralai dalyvauja ir ląstelių medžiagų apykaitoje, tad jų trūkumas pirmiausia sukelia pakitimus jose, – sako gydytojas N. Kemeklis. – Ląstelių lygmenyje prasidėję pakitimai ilgainiui gali sukelti kai kurių organų ar ištisų organizmo sistemų pakitimus, apninka ligos.“

Pavyzdžiui, organizme stingant kalio (K) žmonės dažnai jaučia silpnumą, širdies ritmo ir kraujospūdžio pakitimus, tuo tarpu svarbiausiu mineralu žmogaus organizmui vadinamo magnio (Mg) trūkumas gali sukelti kraujagyslių sistemų ligas, raumenis traukia mėšlungis, atsiranda virškinamojo trakto, inkstų ir daugybės kitų organų veiklos sutrikimų. Jis taip pat svarbus nervų sistemai, dėmesio koncentracijai ir atminčiai, stabdo senėjimo procesus.

Būdai, kaip gauti mineralų – ne tik vaistai ir papildai

Mineralų trūkumas gali sukelti daugybę ligų ir sveikatos sutrikimų, tačiau laiku ėmusis veiksmų vaistų gali ir neprireikti. „Daug mineralų galime gauti teisingai rinkdamiesi maistą, vengdami streso, pakankamai judėdami. Vienas iš maloniausių būdų – mineralų gausaus gydomojo mineralinio geoterminio vandens vonios ir gydomojo purvo sapropelio įvyniojimai“, – pastebi N. Kemeklis.

Daugybė mokslininkų atliktų tyrimų rodo, kad švelnaus poveikio pakankamai mineralų turinčio mineralinio vandens vonios gali efektyviai prisotinti organizmą mineralais ir kitomis naudingomis medžiagomis: į organizmą jie lengvai patenka per odą. Tyrimų rezultatai rodo, kad tokiomis voniomis mėgaujantis periodiškai reikšmingai mažėja odos problemų ir sudirgimų, teigiamai veikiamos kraujagyslių, nervų, kaulų ir raumenų sistemos, inkstų veikla, į audinius patenka daugiau deguonies, mažėja nuovargis, gerėja miego kokybė. Itin geri rezultatai pastebėti derinant geoterminio mineralinio vandens vonias su gydomojo purvo sapropelio įvyniojimais: pastebimai mažėjo raumenų ir sąnarių skausmai, gerėjo odos išvaizda, drėgnumas. Sapropelis turi daug organinių ir mineralinių medžiagų, lipidų, kuriuos itin lengvai įsisavina žmogaus organizmas ir efektas pastebimas ganėtinai greitai.

„Savijautai suprastėjus, tabletę išgerti dažnam atrodo paprasčiau, nes natūralaus poveikio sveikatą stiprinančios procedūros paprastai turi būti atliekamos periodiškai, poveikiui pastebėti reikia ilgesnio laiko, – sako N. Kemeklis. – Tačiau aš, kaip gydytojas, rekomenduočiau visų pirma pasitelkti natūralius gamtos išteklius, kurie stiprina organizmą dažniausiai be jokio neigiamo pašalinio poveikio. Juk brangiausiai kainuoja ir daugiausia laiko trunka ligų gydymas, o ne jų prevencija.“

Parodos metu dalinsis žiniomis ir geriausiais poilsio pasiūlymais

Gydytojas N. Kemeklis dalyvavo šiais metais vykusioje tarptautinėje parodoje „Adventur 2020“, kuri vyko Vilniuje, „Litexpo“ rūmuose sausio 24-26 dienomis. „Sekmadienis skirtas sveikatą stiprinančiam turizmui, tad būtent šią dieną 13 val. skaityiu paskaitą apie mineralų reikšmę organizmui. Kviečiu visus besidominčius atvykti ir sužinoti daugiau“, – prieš artėjančią parodą sakė N. Kemeklis.

Lankytojai taip pat buvo kviečiami parodos metu užsukti prie didžiausio Vakarų Lietuvoje poilsio ir sveikatinimo komplekso „Atostogų parkas“ ir jame įsikūrusio medicinos centro „Natura Termo SPA“ stendo: čia buvo dalijamasi platesne informacija ir išskirtiniais sveikatą stiprinančio poilsio pasiūlymais.

Daugiausia ištirpusių mineralų ir druskų kiekį (net 80 g/l) Lietuvoje turintis sertifikuotas gydomasis geoterminis vanduo išgaunamas iš „Atostogų parkui“ priklausančio 2 154 m gylio gręžinio. Mokslininkai ištyrė, kad „Atostogų parke“ procedūroms naudojamas mineralinis geoterminis vanduo yra prisotintas mineralų: K, Mg, Ca, Cl ir kt. Jo poveikį lankytojai gali patirti sertifikuoto mineralinio geoterminio vandens gydomoji procedūros „Mineralų jūra“ metu. Čia taip pat procedūroms naudojamas natūralus, gydomasis sapropelio dumblas, išgaunamas iš Riauškos ežero, esančio Šilalės rajone, Žemaitijoje.

lt_LTLT