Turistus traukia Kretingos rajono objektai

Šiuo faktu teko įsitikinti ir „Atostogų parko“ atstovams, dalyvavusiems Vilniuje vykusioje tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur 2020“.

Sulaukta neeilinio susidomėjimo

Patrauklių vietų laisvalaikiui Kretingos rajone apstu. Istorijos mylėtojai tyrinėja apylinkėse išsibarsčiusius piliakalnius ir istorines vietas, katalikybe besidomintys turistai atranda net penkis Kretingoje įsikūrusius vienuolynus, pasiilgusieji gražių vietų tyrinėja grafų Tiškevičių dvarą, Žiemos ir Japonišką sodą, lankosi Orvidų sodyboje ar Baltų mitologijos parke, apžiūri netoli Darbėnų esantį malūną, kuris priklauso Prezidento Gintano Nausėdos tėvui, todėl vadinamas prezidentiniu. Itin daug turistų dėmesio sulaukia Kretingos rajone įsikūrę verslai: lietuviška virtuve ir pramogomis šeimai garsėjantis kompleksas „HBH“, aktyvaus poilsio vandenlenčių parkas „313 cable park“, vietiniai žirgynai ir didžiausias Vakarų Lietuvoje poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“.

„Kretingos turistinę kryptį įvairiose turizmo parodose, verslo misijose ir viešojoje erdvėje atstovaujame visi: privatūs verslai ir Kretingos savivaldybė. Būtent tokiose parodose, kaip „Adventur 2020“ mes galime įsitikinti, kad bendras mūsų darbas neša vaisius, – sako Irmantas Karpis, „Atostogų parko“ Komercijos vadovas ir asociacijos „Tour in West Lithuania“ prezidentas. Pasak jo, šiais metais gerokai aktyviau nei ankstesniaisiais, parodos lankytojai domėjosi poilsio Kretingos rajone pasiūlymais. „Labiausiai džiugina grįžtantys turistai, kurių kiekvienais metais vis daugiau – tai geriausias įvertinimas, kurio gali sulaukti bet koks turizmo srityje dirbantis verslas ar regionas,“ – priduria I. Karpis.

Gintarinė pirtis – vienas ryškiausių objektų

Pasak I. Karpio, „Atostogų parke“ įrengta vienintelė pasaulyje natūralaus gintaro pirtis traukte traukė parodos lankytojų dėmesį: prie sumažintos jos kopijos bent prisiliesti stengėsi ir vaikai, ir suaugę. „Apie gintarinės pirties atidarymą dauguma prisipažino jau žinantys iš šalies žiniasklaidos ar draugų, spėjusių joje apsilankyti. Tačiau vis dar nemažai Lietuvos turistų nustemba išgirdę, kad ji yra Kretingos rajone, greta Palangos,“ – sakė I. Karpis, pabrėždamas, kaip svarbu ir toliau nuosekliai viešinti ryškiausius Kretingos rajono objektus. Pasak jo, daug įdomybių galintis pasiūlyti rajonas gali tapti tikra atgaiva pailsėti pajūryje nusprendusiems, tačiau nuo Palangos turistų šurmulio pavargusiems turistams.

Pirmoji pasaulyje natūralaus gintaro pirtis buvo atidaryta 2018 metų lapkričio 6 dieną Kretingos rajone, šalia Palangos įsikūrusiame poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“. Jos gamybai prireikė apie trijų tonų natūralaus Baltijos gintaro, o įrengimas truko beveik metus. Gamybos metu buvo kruopščiai studijuojama ir tariamasi su ekspertais, kaip žmonių sveikatinimui geriausiai panaudoti Lietuvos auksu vadinamo gintaro savybes: juo padengtos pirties sienos, lubos ir net gultai. Parodoje „Adventur“ pristatytai sumažintos unikalios gintaro pirties kopijai pagaminti prireikė apie 50 kilogramų natūralaus gintaro.

Kviečia derinti poilsį su nauda sveikatai

Gintaro pirtis – tai viena iš daugelio „Atostogų parke“ teikiamų sveikatą stiprinančių paslaugų. Gintaras, veikiamas šilumos, į orą išskiria gintaro rūgštį, kuri veikia priešuždegimiškai, yra galingas antioksidantas.

Gintaro rūgštis į organizmą patenka difuzijos būdu, liečiantis ar masažuojant, gali būti įkvepiamos mikroskopinės dalelės. Vokietijos Hamburgo universitetas patvirtino tradicinį teigiamą ir saugų gintaro ir fumaro rūgšties poveikį žmogaus organizme vykstančioms cheminėms reakcijoms. „Atostogų parke“ įkurta gintarinė pirtis jau spėjo atkreipti ir tarptautinio Europos Sąjungos vykdomo projekto „Eden“ dėmesį, kaip viena iš patraukliausių sveikatos turizmo krypčių.

Paroda „Adventur 2020“ vyko sausio 29-31 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, 04215, Vilnius).

„Atostogų parkas“ – tai didžiausias poilsio ir sveikatinimo kompleksas Vakarų Lietuvoje, kuriame – 16 baseinų poilsiui ir sveikatai. Kompleksas įsikūręs Kretingos rajone, greta Palangos, Žibininkuose, nuo Baltijos jūros ir Palangos kurorto nutolęs 6 km, nuo uostamiesčio Klaipėdos – 30 km.

„Atostogų parke“ yra vienintelė pasaulyje gintarinė pirtis, šis kompleksas pirmasis Lietuvoje mineralinį geoterminį vandenį pradėjo naudoti sveikatinimo tikslais, derinamas su gydomojo dumblo sapropelio aplikacijomis. 2019 metų rugsėjo mėnesį buvo įkurtas naujas medicinos centras „Natura Termo SPA“, teikiantis įvairias gydomąsias ir sveikatinimo programas, procedūras, čia platus SPA paslaugų pasirinkimas.

„Atostogų parke“ taip pat kviečiama mėgautis vandens pramogomis, unikaliomis pirčių programomis, apsistoti viešbutyje ar miško apsuptyje esančiose rąstinėse vilose.

lvLV