Trys priežastys, kodėl dabar turėtumėte skubėti į baseiną

Vasaros poilsio neįsivaizduojame be vandens pramogų, tačiau plaukimas yra ne tik puikus atsigaivinimas, bet ir sveikatai naudingas užsiėmimas. Todėl ir šaltuoju sezonu nederėtų pamiršti aktyvaus laisvalaikio vandenyje. Plaukimas, treniruotės vandenyje ir netgi poilsis jame gali gerokai pagerinti savijautą ir sveikatą.

Intensyviai treniruoja visą kūną

Plaukimo metu dirba viso kūno raumenys, tačiau neapkraunami sąnariai, todėl traumų ir patempimų tikimybė yra minimali. O treniruotės vandenyje pastebimų rezultatų sulaukti padės net keturis kartus greičiau.

„Plaukimo metu dirba net tokie raumenys, kuriuos sunku išjudinti sausumos treniruočių metu. Plaukiant reikia išlaikyti kūną virš vandens, nuolat iriamasi, o kūnas tempiasi, todėl plaukimas lavina lankstumą. Viena geriausių priežasčių pradėti plaukioti, kad tai beveik vienintelė sporto šaka tinkanti kone bet kokio amžiaus ir fizinio pajėgumo žmonėms“, – plaukimo naudą organizmui komentuoja „Atostogų parko“ kineziterapeutė Karolina Čepaitytė.

 Tirpdo riebalus ir stabdo senėjimo procesus

Plaukimas – puiki veikla, norintiems atsikratyti nepageidaujamo svorio, o judėjimas vandenyje sudegina daugiau kalorijų nei bėgimas. Skirtingos plaukimo technikos per 10 minučių gali padėti sunaudoti nuo 60 iki 150 kalorijų, tuo metu 10 minučių bėgimo – 100 kalorijų.

Reguliarus plaukiojimas turi didžiulę teigiamą įtaką širdies ir kraujagyslių darbui. Nuolat lankantis baseine stiprėja širdies raumeninis audinys, didėja širdies tūris, o jos darbas tampa našesnis. Išorinis vandens slėgis aktyvina kraujotakos sistemos veiklą ir kraujo sugrįžimą į širdį. „Širdies ir kraujagyslių sistemos pokyčiai stiprina sveikatą, stabdo senėjimo procesus bei mažina biologinį asmens amžių. Šis nurodo, kiek yra susidėvėjęs organizmas“, – teigia K. Čepaitytė.

Padeda įveikti stresą ir depresiją

Plaukiojant lengva atsikratyti nemalonių minčių, todėl ši veikla ypač tinka streso prevencijai. Pasak „Atostogų parko“ kineziterapeutės Karolinos Čepaitytės, plaukioti rekomenduojama ir miego sutrikimų turintiems žmonėms. „Reguliarus plaukiojimas ypač pagerina miego kokybę, vanduo stimuliuoja nervinę sistemą, todėl žmonės lengviau atsipalaiduoja“.

Buvimas vandenyje pravartus ir psichinei sveikatai. Ypač naudingas geoterminis mineralinis vanduo, kurio veiksmingumas pagrįstas moksliniais tyrimais. „Gydymas mineraliniu vandeniu yra viena iš efektyvių, neinvazinių, patogių ir natūralių depresijos prevencijos priemonių“, – teigia biomedicinos mokslų daktarė gydytoja Lolita Rapolienė.

lvLV