Parodos „Adventur 2019“ lankytojus stebino vienintelė pasaulyje natūralaus gintaro pirtis

Praėjusį savaitgalį (sausio 25-27 d.) Tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2019“ buvo pristatyta vienintelė pasaulyje natūralaus gintaro pirtis. Sumažintas tikrosios pirties modelis sukėlė didžiulį lankytojų susidomėjimą ir leido rasti atsakymus į aibę klausimų.

„Nors parodos lankytojai iš žiniasklaidos jau buvo girdėję apie natūralaus gintaro pirtį, tačiau dauguma prisipažino iki šiol negalėję patikėti, kad ji pagaminta iš 100 procentų natūralaus Baltijos gintaro, – sako parodoje šią pirtį pristačiusios „Atostogų parko“ projektų vadovės Editos Šauklytės. – Parodos metu leidome jiems liesti sumažintą gintaro pirties versiją, supažindinome su pirties gamybos technologijomis, kurios leido išsaugoti visas naudingąsias gintaro savybes ir užtikrino, kad pirtis būtų ne tik graži, bet ir naudinga sveikatai.“

Dauguma lankytojų, užsukusių prie „Atostogų parko“ stendo, neatsispyrė pagundai paliesti sumažintą gintaro pirties kopiją. Pavaišinti gintaru praturtintu vandeniu, jie nuodugniai tikrino gultus dengiančio gintaro plokštelių tikrumą, studijavo tai patvirtinantį Lietuvos prabavimo rūmų sertifikatą, buvo supažindinti su visapusiu gintaro poveikiu ir gintaro rūgšties nauda sveikatai. Kai kurie jų prisipažino iš naujo atradę Baltijos auksu vadinamo gintaro grožį ir naudą sveikatai.

Naujas traukos objektas Lietuvos ir užsienio turistams

Pirmoji tokia pasaulyje natūralaus gintaro pirtis yra įrengta ir veikia šalia Palangos, poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“. Gintaro pirties įrengimas čia truko beveik metus – buvo kruopščiai studijuojama ir tariamasi su ekspertais, kaip žmonių sveikatinimui geriausiai panaudoti Lietuvos auksu vadinamo gintaro savybes. Be kita ko, pirtį norėta įrengti itin estetiškai.

Pirmoji pasaulyje natūralaus gintaro pirtis buvo atidaryta praėjusių metų lapkričio pradžioje Lietuvos pajūryje. Originalios gintaro pirties gamybai prireikė apie trijų tonų natūralaus Baltijos gintaro. Tikroji pirtis primena jaukų ir prabangų gintaro kambarį, ji yra visuomenei viešai prieinama pirmoji tokia pasaulyje gintaro pirtis. Pajūryje esančios gintaro pirties sienos, lubos ir net gultai padengti tik natūraliu gintaru. Sumažintai unikalios gintaro pirties kopijai pagaminti prireikė apie 50 kilogramų gintaro.

Gintaras, veikiamas šilumos, į orą išskiria gintaro rūgštį, kuri veikia priešuždegimiškai, yra galingas antioksidantas. Gintaro rūgštis į organizmą patenka difuzijos būdu, liečiantis ar masažuojant bei gali būti įkvepiamos mikroskopinės dalelės. Vokietijos Hamburgo universitetas patvirtino tradicinį teigiamą ir saugų gintaro ir fumaro rūgšties poveikį žmogaus organizme vykstančioms cheminėms reakcijoms.

Paroda „Adventur 2019“ vyko sausio 25-27 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, 04215, Vilnius).

„Atostogų parkas“ – tai didžiausias poilsio ir sveikatinimo kompleksas Vakarų Lietuvoje, kuriame – 15 baseinų Jūsų poilsiui ir sveikatai. Kompleksas įsikūręs Palangos pakraštyje, Žibininkuose, nuo Baltijos jūros ir Palangos kurorto nutolęs 6 km, nuo uostamiesčio Klaipėdos – 30 km.

„Atostogų parke“ yra vienintelė pasaulyje gintaro pirtis, šis kompleksas pirmasis Lietuvoje mineralinį geoterminį vandenį pradėjo naudoti sveikatinimo tikslais, kuris sveikatinimo tikslais derinamas su gydomųjų savybių turinčio dumblo – sapropelio aplikacijomis.

Piedāvājam baudīt ūdens aktivitātes, unikālas pirts programmas, SPA un veselības uzlabošanas programmas, apmesties viesnīcā vai guļbaļķu villā, kas ieskauta klusa meža iekokā.

lvLV