„Parko rančoje“ – ukrainiečių šefo patiekalai

Gardžių, išskirtinio skonio ukrainiečių šefo patiekalų jau galima paragauti „Parko rančoje“. Čia galite užsisakyti sodraus skonio ukrainietiškų barščių su česnakinėmis bandelėmis (pampuškomis), didžiulį Kijevo kotletą ar trijų rūšių koldūnų (su mėsa, virtomis bulvėmis ir kopūstais) bei virtinukų su vyšniomis, jei norėtųsi saldžiau.

Iš Zaporožės srities Melitopolio miesto atvykusios seserys Olga ir Natalija pasirūpins, kad iš „Parko rančos“ išeitumėte sotūs ir patenkinti. Moterys patikino, kad „Parko rančoje“ patiekiami barščiai yra gaminami pagal autentišką jų regiono ukrainietišką barščių receptą. Iš kiaulienos, šviežių kopūstų ir burokų „Parko rančoje“ verdami barščiai yra patiekiami su česnakinėmis bandelėmis, svogūnų laiškais, česnakų skiltele, paprika, sūdytais ir rūkytais lašinukais bei degtinės taurele.

Svarbiausia – dirbti

Pasidomėjome, kodėl „Parko rančos“ virtuvės naujokės atvykti pasirinko Lietuvą.

„Esame darbingo amžiaus moterys, pripratusios save išlaikyti, todėl mums buvo svarbu iš karto rasti darbą ir pradėti dirbti. Skirtingai nei pavyzdžiui Vokietijoje, nemaža dalis lietuvių kalba rusų kalba, todėl Lietuvoje mums lengviau rasti darbą, susikalbėti pradėjus dirbti“,- pasakojo profesionali virėja Olga, atvykusi kartu su paaugliu sūnumi.

Moteris džiaugėsi, kad Lietuvoje jų šeima buvo labai palankiai priimta. Sūnus jau lanko mokyklą.

Olgos sesuo Natalija į Lietuvą atvyko su paaugle dukrele. Ši mokėsi paskutinėje klasėje ir ketino studijuoti.

Padėjo įsikurti

Šiuo metu „Atostogų parko“ etnografiniame kaimelyje priglausta netoli 20-ies ukrainiečių pabėgėlių, pagrinde iš Zaporožės srities (kuri viena iš pirmųjų buvo užimta okupantų). Dalis moterų jau dirba kambarinėmis, baseino tvarkytojomis, grožio ir SPA procedūrų meistrėmis medicinos centre „Natura Termo SPA“.

„Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša pasakojo, kad visą gausų būrį ukrainiečių, už kuriuos jis tapo atsakingas, apgyvendino komplekso etnografinėje sodyboje. Šeimos viskuo aprūpintos, yra atskira virtuvė, parūpinami maisto produktai, kad moterys pačios galėtų gaminti valgį. Vos įsikūrusios moterys buvo nuvežtos pasirinkti šeimos gydytojus, padėta jų vaikams pradėti lankyti mokyklas, tęsti studijas.

Greitesnei integracijai ukrainiečiai „Atostogų parke“ profesionalios lietuvių kalbos mokytojos taip pat mokomi lietuvių kalbos.

lvLV