"Lietuvas eksporta balva" pirmo reizi nonāca Kretingas rajonā

Šiais metais Pasaulinė turizmo diena Kretingos regionui tapo išskirtinė: Kretingos rajone įsikūrusiam gydymo ir poilsio kompleksui „Atostogų parkas“ rugsėjo 28 dieną įteiktas „Lietuvos eksporto prizas 2019“. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos kasmetiniame apdovanojimų renginyje „Atostogų parko“ įmonę atstovavusiam direktoriui Ričardui Jovaišai apdovanojimą įteikė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Tai pirmas kartas, kai šis prizas atiteko Kretingos rajone įsikūrusiam turizmo paslaugų verslui. „Atostogų parkas“ pasirinktas dėl itin didelių 2019 metais į Vakarų Lietuvos regioną pritrauktų užsienio turistų srautų ir veikloje taikomų inovacijų.

Užsieniečius traukia unikalumas

„Gintaro pirtis yra tarp dažniausiai mūsų užsienio lankytojų įvardintų priežasčių, dėl ko jie apsilankė „Atostogų parke“. Tai unikalus, niekur nematytas objektas, kurį mielai lanko ir užsieniečiai, ir lietuviai,“ – sako „Atostogų parko“ viešbučio vadovė Inga Drungilienė. Vienintelė pasaulyje natūralaus gintaro „Saulės“ pirtis „Atostogų parke“ įrengta dar 2018 metų lapkričio 6 dieną. Net trys tonos natūralaus Baltijos gintaro panaudota jos įrengimo metu: juo dengti pirties gultai, sienos ir net lubos. Kol pirties lankytojai stebisi unikaliu Baltijos gintaro grožiu, jų kūnas yra veikiamas neaukštos, tačiau efektyviai raumenis šildančios pirties šilumos, kurioje gintaras į orą paskleidžia organizmui gyvybiškai svarbią gintaro rūgštį.

I. Drungilienė pastebi, kad „Atostogų parko“ kompleksą užsieniečiai vertina ir dėl kitų priežasčių: gydomojo mineralinio geoterminio vandens, išgaunamo iš 2154 m. gylio gręžinio, gydomojo purvo sapropelio procedūrų, aukštos kokybės SPA ir sveikatinimo paslaugų, galimybės apsistoti natūralaus miško apsuptyje įsikūrusiose ekologinėse rąstinėse vilose ir dėl 16 baseinų ir 8 pirčių lauke ir uždaroje vidaus erdvėje.

Viešbučio vadovės duomenimis per 2019 metus „Atostogų parko“ komplekse apsilankė turistų iš Anglijos, Airijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Suomijos, Norvegijos, Švedijos, Šveicarijos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Izraelio, JAV ir kitų šalių. Bendra iš turistų šio komplekso gauta pajamų suma 2019-aisiais metais viršijo 4,8 mln. eurų.

Atkreiptas dėmesys ir į veikloje taikomas inovacijas

Įteikiant Lietuvos eksporto prizą buvo atsižvelgta ir į kitus „Atostogų parko“ pasiekimus: aktyvų regiono ir Vakarų Lietuvos turistinės krypties populiarinimą užsienio šalyse ir inovacijų taikymą veikloje.

2019-aisiais metais kovo mėnesį „Atostogų parkas“ tarptautiniame projekte „Cirtoinno“ buvo įvertintas už aplinkos taršą padedančių mažinti inovacijų taikymą veikloje. Atkreiptas dėmesys, jog Kretingos rajone įsikūręs gydymo ir poilsio kompleksas „Atostogų parkas“ gydomosioms procedūroms pasitelkia natūralius, vietoje išgaunamus gamtos išteklius – mineralinį geoterminį vandenį ir gydomąjį purvą sapropelį.

Komplekso veikloje taip pat investuojama į modernias, maksimaliai taršą padedančias mažinti inovacijas. Dalyje baseinų čia jau veikia papildomo chloro nenaudojanti baseinų vandens valymo sistema DA-GEN, kurios veikimas pagrįstas hidrolizės būdu: vandenį dezinfekuojantis chloras išgaunamas iš paties baseino vandens molekulių. Taip pat „Atostogų parko“ komplekse jau sumontuoti modernūs varikliai, saulės kolektoriai, biokurą naudojantys galingi katilai; kūrybingų sprendimų ieškoma ir antriniam išteklių panaudojimui, pavyzdžiui, procedūroms naudotas gydomasis purvas sapropelis vėliau tampa kokybiška organine trąša. Minėtame projekte dalyvavo garsūs mokslininkai ir apie 20 turizmo sektoriaus atstovų iš Švedijos, Lenkijos ir Lietuvos.

2020-ųjų vasarą padidėjo lietuvių turistų susidomėjimas

Ši vasara daugumai Vakarų Lietuvos turizmo objektų buvo kitokia: užsienio turistus keitė lietuvių turistai. „Muziejų lankomumas šiais metais gerokai didesnis nei įprasta, lietuviai aktyviai rinkosi įvairius turistinius maršrutus po Kretingą ir jos apylinkes, intensyviau domėjosi šio krašto istorija, atrado nuostabaus grožio Dauginčių atodangą, nepažintus vienuolių takus ir kitas įspūdingas Kretingos rajono vietas“, – sako Rita Beržanskienė, Kretingos rajono turizmo informacijos centro vadybininkė.

Pasak R. Beržanskienės, lietuviai neretai nustebdavo supratę, kad čia yra gerokai daugiau įdomių lankytinų vietų, pramogų idėjų, istorinių ir gamtinių atradimų, nei jie tikėjosi. Nemažai turistų sulaukta ir iš kaimyninių šalių – Latvijos ir Estijos.

Šią statistiką patvirtina ir I. Drungilienė. „Iš natūralių, šiame regione augusių pušų rąstų pastatytos rąstinės vilos šį sezoną buvo itin pageidaujamos. Greta natūralaus miško, atokiau nuo kitų viešbučio svečių besiilsintys lietuviai mėgavosi gamtos artumu, stebėjosi, kaip tokiame, regis, dideliame komplekse yra pakankamai privatumo ir erdvės saugiam ir komfortiškam visų poilsiui“, – sako I. Drungilienė.

Keičiasi turistų įpročiai: norisi daugiau bendrumo ir gydomųjų procedūrų

Turistus aptarnaujantys specialistai pastebi, kad šią vasarą pakito ne tik šalys, iš kurių sulaukta turistų, bet ir pačių atvykusiųjų elgesys. 

„Panašu, kad 2020-ųjų vasaros sezoną lietuviai pasitiko pasiilgę bendravimo, pajutome, kad gerokai dažniau nei ankstesniais sezonais jie buvo linkę rinktis SPA paslaugas, skirtas poroms, tėvams su vaikais ar net artimų draugų kompanijoms, – pastebėjimais dalijosi ir „Atostogų parke“ įsikūrusio medicinos centro „Natura Termo SPA“ vyriausioji administratorė Remigija Nevėrauskė. – Ne vienas lankytojas prisipažino, kad vietoje kelionių į šiltuosius kraštus jie rinkosi gydomąsias ir atpalaiduojančias SPA procedūras čia pat, Lietuvoje. Ir dažnas iš jų buvo maloniai nustebęs, atradęs gerokai daugiau, nei tikėjosi“.

Lygindama su ankstesnių metų tendencijomis R. Nevėrauskė pastebi, kad išaugo klientų susidomėjimas sveikatą stiprinančiomis paslaugomis: gerokai dažniau buvo užsakomos mineralinio geoterminio vandens procedūra „Mineralų jūra“, gydomojo purvo sapropelio įvyniojimai, reabilitologų ir akupunktūros specialistų paslaugos.

„Atostogų parkas“ – tai gydymo ir poilsio kompleksas Vakarų Lietuvoje, kuriame – 16 baseinų ir 8 pirtys Jūsų poilsiui ir sveikatai. Kompleksas įsikūręs Kretingos rajono pakraštyje esančiuose Žibininkuose, nuo Baltijos jūros ir Palangos kurorto nutolęs 6 km, nuo uostamiesčio Klaipėdos – 30 km.

„Atostogų parke“ yra vienintelė pasaulyje gintaro pirtis ir pirmoji Lietuvoje „Nefrito“ pirtis, šis kompleksas pirmasis Lietuvoje mineralinį geoterminį vandenį pradėjo naudoti sveikatinimo tikslais, siekiant didesnio poveikio jis derinamas su gydomųjų savybių turinčio purvo sapropelio aplikacijomis.

Komplekse kviečiama mėgautis poilsiu baseinuose, unikaliomis pirčių programomis, gydomosiomis ir SPA procedūromis, apsistoti viešbutyje ar miško apsuptyje esančiose rąstinėse vilose.

lvLV