Kineziterapeutė Viktorija Dirgėlaitė: „Po sveikatinimo procedūrų kurso žmonės ateina energingi, puikiai nusiteikę ir su šypsena veide“

Vienerius metus „Atostogų parko“ Vandens ir pirčių erdvėje svečius pasitinka ir unikalias sveikatinimo procedūras atlieka kineziterapeutė Viktorija Dirgėlaitė. Ji dalijasi savo patirtimi ir atskleidžia sveikatinimo procedūrų naudą žmogaus savijautai.

Nuo ko prasidėjo Jūsų, kaip kineziterapeutės kelias?

Viskas prasidėjo prieš šešerius metus, kai reikėjo pasirinkti kur stoti po mokyklos. Man pasirodė nuostabi galimybė padėti žmonėms, prisidėti prie jų sveikatos palaikymo bei gerinimo. Dėl šių priežasčių baigiau kineziterapijos studijų programą Vilniaus universitete. Po studijų pasirinkau specializuotis sveikatinimo, o ne reabilitacijos srityje. Siekiant įgyti daugiau profesionalių žinių ir praktikos baigiau Klaipėdos valstybinės kolegijos organizuojamus masažo pagrindų kursus ir įgijau masažuotojos specialybę. Toliau kompetenciją kėliau „Shiatsu Lietuva“ mokyklos vadovo Sauliaus Norvaišos organizuojamuose „Miofascialinio atpalaidavimo ir trigerinių taškų“ masažo kursuose. Taip pat planuoju artimiausiu metu vėl kelti savo kvalifikaciją.

Kokias sveikatinimo procedūras atliekate ir kaip joms ruošiatės?

Atlieku povandeninius masažus, kūno įvyniojimus dumblu – sapropeliu ir jo aplikacijas, vedu mankštas vertikalioje vonioje, paruošiu perlines vaistažolių vonias bei supažindinu žmones su mineralinio geoterminio vandens procedūros „Mineralų jūra“ gydomuoju poveikiu. Pasiruošimas kiekvienai procedūrai yra skirtingas, kadangi pirmiausia atsižvelgiu į individualius kiekvieno žmogaus pageidavimus.

Pavyzdžiui, perlinių vonių vaistažoles individualiai kiekvienam žmogui prieš parenku procedūrą pagal savybes ir poveikį organizmui. Perlinė kadagių vonia ramina, mažina raumenų įtampą ir kraujagyslių spazmus, ji skiriama organizme susikaupusioms druskoms šalinti, celiulitui gydyti. Atpalaiduojančią beržų pumpurų vonią rekomenduočiau pažeistos odos priežiūrai, smarkiai prakaituojantiems, sergantiesiems atramos–judamojo aparato ligomis. Tonizuojanti perlinė pušų vonia tinka sergant centrinės ir periferinės nervų, širdies kraujagyslių sistemų ligomis, varginant reumatiniams skausmams, esant bendram organizmo nuovargiui ar peršalimui. Vis dėlto daugiausiai pasiruošimo reikalauja purvo sapropelio procedūros. Šis purvas šildomas iki 38 – 40 laipsnių temperatūros ir maišomas su mineraliniu geoterminiu vandeniu.

Kuo naudingos sveikatinimo procedūros?

Kiekviena procedūra ir jų metu naudojami gamtos turtai yra unikalūs. Sapropelio dumblas naudingas ne tik gausiu mineralinių ir organinių medžiagų kiekiu, bet yra ypatingai vertinamas dėl jame esančių lipidų, pasižyminčių priešuždegiminėmis, antibakterinėmis bei antigrybelinėmis savybėmis.

Povandeninis masažas turi panašų poveikį kaip ir sausas – aktyvina kraujotaką, limfotaką, gerina medžiagų apykaitą, mažina skausmą, uždegiminius procesus organizme ir, žinoma, atpalaiduoja raumenis. Povandeninio masažo metu veikiami ne tik paviršiniai, bet ir gilieji audiniai ir gaunamas poveikis yra stipresnis.

Perlines vonias rekomenduočiau po fizinių bei psichologinių darbų, nes raminamai veikia centrinę nervų sistemą, atpalaiduoja raumenis, mažina nuovargį ir stresą.

Vertikalią vonią dažniausiai renkasi žmonės, besiskundžiantys judamojo – atramos aparatos sutrikimais ar sergantys neurologinėmis ligomis. Procedūros metu atliekami kineziterapijos pratimai bei audinių tempimas.

Labai rekomenduočiau išbandyti mineralinio geoterminio vandens procedūros „Mineralų jūra“ dešimties procedūrų kursą. Po įtemptos darbo dienos pati apsilankau mineralinio geoterminio vandens „Mineralų jūra“ procedūroje – taip atsipalaiduoju, jaučiuosi geriau, nepalyginamai pagerėja miego kokybė. Taip pat prieš procedūrą rekomenduoju apsilankyti pirtyje siekiant suaktyvinti kraujotaką, atverti poras odoje, kad procedūros metu visas mineralines medžiagas maksimaliai pasisavintų organizmas.

Kaip pasikeičia žmonių savijauta lankantis sveikatinimo procedūrose?

Labiausiai pastebiu žmonių nuotaikų kaitą. Po sveikatinimo procedūrų kurso žmonės būna energingi, puikiai nusiteikę ir su šypsena veide. Po dešimties apsilankymų kurso mineralinio geoterminio vandens procedūroje „Mineralų jūra“ žmonės pastebi pagerėjusią odos būklę, miego kokybę, sumažėjusį nuovargio jausmą ir raumenų tonusą. Atlikdama sapropelio įvyniojimus ir aplikacijas individualiai jau po kelių procedūrų pastebiu žmonių odos būklės pagerėjimą, ji tampa švelnesnė, elastingesnė, drėgnesnė, sumažėja bėrimai. Aš džiaugiuosi, kad galiu prisidėti prie žmonių savijautos ir sveikatos gerinimo.

lvLV