Kaip sklandžiai atostogauti su vaikais. 5 naudingi patarimai

Smagūs vaikystės vasarų prisiminimai – vienas geriausių dalykų, kuriuos galime padovanoti savo vaikams. „Atostogų parko“ viešbučio vadovė ir dviejų vaikų mama Inga Drungilienė pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį atostogaujant su vaikais, kad atostogos būtų sklandžios ir kupinos šilčiausių įspūdžių.

1. Pasirūpinkite praktiškomis smulkmenomis

I. Drungilienė pataria prieš atvykstant į „Atostogų parką“ išsiaiškinti, kiek jūsų vaikams būtinų priemonių galės suteikti viešbutis, o ką reikės atsivežti. „Mūsų svečiai gali išsinuomoti pristatomą vaikišką lovelę su visa tinkančia patalyne, tad vienu rūpesčiu tėvams mažiau. Kai kurie tėvai mėgsta vaikus migdyti vaikiškame vežimėlyje ar migdo savo lovoje. Vaikai ir šeimos yra skirtingos, tad svarbiausia pasirinkti tai, kas tinka jums“, – sako I. Drungilienė.

Smagia veikla „Atostogų parke“ užsiėmę vaikai tėveliams taip pat leidžia atsipūsti ir tingiai pasimėgauti ramybės akimirkomis. „Stebėtina, kaip greitai gali išalkti vaikai po maudynių baseinuose ar kitų aktyvių pramogų metu. Numalšinti alkį galėsite bare „Prie pirties”, patogiai įkurdintame Vandens ir pirčių erdvėje. Tačiau kitų pramogų metu patariu turėti užkandžių. Vienas kitas sausainis, javainis ar riešutai gali išgelbėti jūsų vaiką nuo alkio, o jus – nuo skambių vaiko ašarų“, – priduria I. Drungilienė. – Tačiau jei pamiršote kokią smulkmeną – jokia bėda. Čia pat esančioje „Krautuvėlėje“ galėsite įsigyti visų svarbiausių daiktų: nuo sauskelnių ir šlepečių iki modernių neskęstančių maudymosi kostiumėlių, su kuriais Jūsų vaikai bus saugūs vandenyje.“

2. Patikrinkite vyresnėlių kuprines

Vyresniems vaikams tėvai dažnai leidžia susipakuoti daiktus patiems, skatindami jų savarankiškumą. Tačiau nederėtų išvykti nepatikrinus, ar jie tikrai susipakavo tai, ką reikia. „Būna, kad atvyksta su mokyklinukais, susikrovusiais pilną kuprinę žaislų ir jokių apatinių“, – juokingus atvejus prisimena I. Drungilienė.

3. Pasirinkite patogiausią nakvynės tipą

Jei yra galimybė, I. Drungilienė siūlo rinktis kiek įmanoma daugiau erdvės suteikiantį apgyvendinimo tipą. Vasaros metu rekomenduoju šeimoms rinktis rąstines vilas. Su visa šeima patogiai galėsite laiką leisti terasoje, kol vaikai smagiai išdykaus pievelėje, o tėvai lauke keps mėsą, žuvį ar daržoves.

„Be to, rąstinės vilos pasižymi sveikatai palankiu mikroklimatu, palankiai veikia kvėpavimo takus“, – priduria ji. „Atostogų parko“ rąstinėse vilose patogiai laiką leidžia ir gausios šeimos: 2 aukštų rąstinėje viloje vienu metu gali apsistoti net 6 asmenys ir 2 kūdikiai. Šeimoms itin patogu ir tai, kad su savimi galima atsivežti augintinius.

4. Pramogas vaikams suplanuokite iš anksto

Atostogų metu norisi patirti kiek įmanoma daugiau, tad atsižvelgiant į vaikų amžių verta suplanuoti pramogas iš anksto.

Patiems mažiausiems (iki 6 metų) „Atostogų parko“ Vandens ir pirčių erdvėje patiks baseinėlis su žaisminga kaskada „Musmirė“, sūpynės šalia „Mėguva Resort“ rąstinių vilų ar grybų ieškojimas aplink esančiuose gražiuose miškuose. Didesnieji (6-16 metų) įvertins naujosios Vaikų erdvės malonumus su vandens čiuožykla, smagiai pašokinės ant batuto prie „Parko rančos“ ar žavėsis įspūdingais žirgais greta „Atostogų parko“ įsikūrusiame žirgyne. Atradimų kupinos dienos pradžiugins atžalas, jei suplanuosite kelionę dviračiais ar elektriniais paspirtukais prie Baltijos jūros. Visai greta „Atostogų parko“ yra ir įvairių pramogų parkai, kurie patiks net įnoringiems paaugliams.

„Esame istoriniame Mėguvos krašte, menančiame Vikingų laikus, tad jei domitės kultūriniu Lietuvos paveldu, rasite daug lankytinų vietų. Netoli „Atostogų parko“ stovi dabartinio Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos tėvui priklausantis Lazdininkų vėjo malūnas, XVI a. menančiuose Darbėnuose rasite nuostabią bažnyčią, o Kretinga garsi penkiais vienuolynais ir, žinoma, Tiškevičių dvaru su Žiemos sodu ir naująja saldainine. Netoliese rasite ir Japonišką sodą bei Baltų mitologijos parką“,– sako I. Drungilienė.

5. Nepamirškite ir savęs, vaikais pasirūpinsime mes

Malonios SPA procedūros, atpalaiduojantys masažai, gaivinančios veido kaukės ir galimybė pabūti tik dviese – tai dalykai, kurių rūpestingi tėveliai šeimyninių atostogų metu dažnai atsisako. „Atostogų parke“ pagalvota apie jaunas šeimas: SPA centre veikia Vaikų edukacijos studija, kurioje dirba patyrusios vaikų edukacijos specialistės. Čia vaikai žaidžia, kuria įvairius rankdarbius, piešia ar keliauja pasivaikščioti į lauką. Tėveliai gali mėgautis poilsiu dviese, nes vaikai bus saugūs ir patirs daug smagių nuotykių. Vaikų nuo 4 metų amžiaus Vaikų edukacijos studija laukia kasdien nuo 10 iki 20.30 val.

lvLV