Investicijas planuojantis verslas tikisi didesnio savivaldybės įsitraukimo

Pasaulinės turizmo dienos proga apžvelgiame praėjusio 2019 metų aktyvaus turistinio sezono skaičius ir dalijamės informacija apie „Atostogų parko“ planus: veiklą pradėjo naujas medicininis SPA centras „Natura Termo SPA“, projektuojamas sanatorinis korpusas su viešbučiu.

Negalėjo priimti visų norinčių

Turistai atranda Vakarų Lietuvą – tai rodo vis didėjantys jų srautai. Pasak vyresniosios „Atostogų parko“ viešbučio administratorės Rūtos Mikaločienės, šią vasarą apsistoti „Atostogų parko“ viešbutyje ar rąstinėse vilose galėjo toli gražu ne visi: užklausų sulaukta gerokai daugiau nei viešbutyje yra numerių. Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 dienos viešbutyje ilsėjosi daugiau nei 10 tūkstančių svečių, o Vandens ir pirčių erdvėje apsilankė daugiau nei 60 tūkstančių lankytojų. Lankytojų Vandens ir pirčių erdvėje sulaukta 20 procentų daugiau nei praėjusiais metais.

Jau kelis metus stebima, kad apie pusė apsistojusių „Atostogų parko“ viešbutyje sudaro svečiai iš užsienio. „Šiais metais sulaukėme ypatingai daug latvių, rusų iš Kaliningrado srities. Turėjome svečių ir iš JAV, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Norvegijos, Suomijos, Anglijos, Airijos ir kitų šalių“, – priduria R. Mikaločienė.

Žavisi gintaro pirtimi ir „Mineralų jūra“

Gydomoji mineralinio geoterminio vandens procedūra „Mineralų jūra“ vis dar išlieka viena labiausiai norimų paslaugų, kurias itin vertina svečiai iš užsienio, tačiau šiais metais panašaus dėmesio sulaukė ir beveik prieš metus atidaryta natūralaus gintaro „Saulės“ pirtis. „Tai šio sezono „vinis“, – sako R. Mikaločienė. – Latviai ir rusai žavisi šia pirtimi kaip stebuklu, o turistams iš kitų šalių kartais tenka ir pirties įrengimui naudoto gintaro tikrumo sertifikatą parodyti – ne visiems lengva patikėti, kad tiek daug brangakmeniu vadinamo Baltijos gintaro gali būti vienoje pirtyje.“

Daug lankytojų pagyrų sulaukia profesionalių pirtininkų vedamos unikalios žemaitiškos pirties programos, nuotaikingos gydomosios treniruotės vandenyje, skanus maistas „Parko rančoje“ ir „Parko virtuvėlėje“, natūraliame beržyne įkurdintos, jaukumu žavinčios ekologiškos rąstinės „Mėguva Resort“ vilos.

Atidaromas gydomasis korpusas

Rugsėjo pradžioje veiklą „Atostogų parke“ pradėjo naujas medicininis SPA centras „Natura Termo SPA“. Čia profesionalias konsultacijas ir gydymo paslaugas teikia gydytojai dermatologai, kineziterapeutai, ergoterapeutai, osteopatai ir kiti medicinos ir SPA srities darbuotojai, gydomųjų ir reabilitacinių procedūrų metu naudojamas gydomasis mineralinis geoterminis vanduo ir gydomasis sapropelio purvas.

Jau rengiamas projektas ir naujoms statyboms: planuojamas 100 kambarių sanatorinis korpusas su viešbučiu, 600 vietų konferencijų sale ir restoranu, ketinama įrengti ir lauko teniso, krepšinio aikšteles, bėgimo ir pasivaikščiojimo trasas natūraliame pušyne.

„Turistų iš užsienio ir kitų Lietuvos regionų galėtume pritraukti ir daugiau, tačiau Kretingos rajone itin trūksta patogios infrastruktūros, susisiekimo linijos, dviračių takų, kad atvykstantieji į pajūrį galėtų apkeliauti visą regioną, atrasti sutvarkytus piliakalnius ir gražias istorines vietas, kurių šiame krašte gausu. Mūsų tikslas – padaryti patrauklią turizmo kryptį Vakarų Lietuvoje. Turime dirbti išvien – ir verslininkai, ir regiono savivaldybės“, – sako „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša.

Naujos investicijos šiame regione, išplėtota infrastruktūra reiškia ir didėjantį regiono patrauklumą būsimiems investuotojams, naujai kuriamas darbo vietas, augančias vietinių gyventojų pajamas, lengvesnį susisiekimą ir naujas galimybes kokybiškai praleisti laisvalaikį, pailsėti.

lvLV