Duris lankytojams atvėrė vienintelė Lietuvoje „Nefrito“ pirtis

Priežasčių džiaugtis vasara daugėja, mat duris lankytojams atvėrė dar viena naujiena: greta vienintelės pasaulyje gintarinės pirties atidaryta ir pirmoji Lietuvoje viešai prieinama „Nefrito“ pirtis. Šias pirtis aplankyti galima šalia Palangos įsikūrusiame sveikatinimo ir gydymo komplekso „Atostogų parkas“.

Naujoje pirtyje – natūralus nefritas ir raudonasis Kanados kedras

„Nefrito“ pirties įrengimui panaudotos tik išskirtinės natūralios medžiagos: Uralo kalnuose susiformavęs natūralus nefrito akmuo ir Kanados taigos miškuose augantis raudonasis Kanados kedras. Šioje pirtyje lankytojus lepina itin švelnus pirties garas susidaro vandeniui patekus vandeniui ant įkaitusių tikro nefrito akmenų. Su garu į orą patenka ir naudingosios nefrito savybės. Pirties sienos, gultai ir lubos pagaminti iš raudonojo Kanados kedro.

„Ši pirtis apjungia dviejų senovės civilizacijų išmintį. Nefritas Rytų medicinoje laikomas jaunystės ir sveikatos akmeniu, naudojamas organizmo valymui, sergant daugeliu ligų, pavyzdžiui, inkstų, skrandžio, šlapimo takų ir t.t. Taip pat jis padeda išvengti inkstų akmenligės ir skatina inkstų akmenų pasišalinimą iš organizmo, valo nuo toksinų, reguliuoja adrenalino kiekį, balansuoja vandens, druskų ir rūgščių pusiausvyrą organizme, gydančiai veikia ląstelių ir griaučių veiklą. Be to, nefrito akmenys pasižymi specifinėmis fizikinėmis savybėmis: labai ilgai įkaista iki itin aukštos temperatūros, tačiau labai ilgai išlaiko šilumą, dovanodamas tokios pirties lankytojams ypatingus pojūčius,“ – sako „Atostogų parko“ direktorius ir pirties sumanytojas Ričardas Jovaiša.

Pirties gultams ir sienoms įrengti raudonasis Kanados kedras taip pat pasirinktas neatsitiktinai. Pasak R. Jovaišos, lėtai augantis ir natūraliai įgavęs atsparumą, vakarų raudonasis kedras yra vienas ilgaamžiškiausių šiaurės Amerikos minkštųjų medžių ir yra itin atsparus aplinkos poveikiui.

„Atlaso švelnumo vienalytė, smulkiagrūdė Kanados kedro medienos faktūra yra maloni liesti, o sodraus gintaro, raudonojo cinamono ir ochros rudumo atspalviai sukuria jaukią, raminančią atmosferą. Be to, ši mediena pasižymi žmogaus sveikatai palankiomis savybėmis: įkaitus pirtyje į orą pasklinda išraiškingi natūralūs kedro eterinių aliejų kvapai, turintys dezinfekcinių, antimikrobinių, odą maitinančių savybių ir raminančiai veikia organizmą,“ – pažymi R. Jovaiša.

Jaunajā "Nefrīta" saunā ir augsts mitruma līmenis 60 - 70% un temperatūra 50 ° - 60 °, kas ir optimāls tiem, kas vēlas efektīvi izmantot visas šīs pirts veselību veicinošās īpašības.

Į naująją „Nefrito“ pirtį patekti galės visi Vandens ir pirčių erdvės lankytojai be papildomo mokesčio. Siekiant užtikrinti lankytojų saugumą, vienu metu čia rekomenduojama kaitintis ne daugiau nei 10 žmonių, o pirtis moderniomis germicidinėmis UVC lempomis dezinfekuojama kas 2 valandas, kurios sunaikina iki 99 % patalpoje galinčių būti bakterijų ir virusų.

Darbus paskatino karantinas

Atverti „Nefrito“ pirtį lankytojams buvo planuota šių metų lapkričio 6 dieną, „Atostogų parkui“ minint penktuosius gyvavimo metus. Tačiau karantinas pakoregavo planus. „Anksčiau pirties įrengimo darbus vykdėme atsižvelgdami į lankytojų srautus, tausodami jų poilsio kokybę. Tačiau laikinai dėl Vyriausybės paskelbto karantino sustabdžius komplekso veiklą, darbus galėjome vykdyti gerokai sparčiau. Nusprendėme staigmenos ateičiai nebetaupyti: įspūdžių ir gero poilsio pasiilgę lankytojai „Atostogų parke“ ras būtiną saugumą, komfortą, naujų įspūdžių ir dar daugiau kokybiško poilsio idėjų,“ – sako R. Jovaiša.

Svarbiausia – lankytojų saugumas

Į sveikatinimo ir gydymo kompleksą „Atostogų parkas“ grįžę lankytojai netruks pastebėti daug naujovių, užtikrinančių didesnį lankytojų saugumą: parankiose vietose įrengtas dezinfekcinio skysčio stoteles, saugumo priemonėmis aprūpintus darbuotojus ir griežčiau ribojamus lankytojų srautus.

Visos komplekso patalpos periodiškai valomos, dezinfekuojamos ir tvarkomos nuolat, o dažniausiai liečiami paviršiai valomi ir dezinfekuojami kas valandą. Mažiausiai kartą per savaitę kruopščiai atliekama sustiprinta Vandens ir pirčių erdvės ir dažniausiai lankomų komplekso vietų dezinfekcija.

„Papildomai, siekdami kiek įmanoma didesnio lankytojų ir darbuotojų saugumo, pasitelkiame ir inovacijas, deriname skirtingus dezinfekavimo metodus,“ – sako R. Jovaiša. Viešbučio kambariai, rąstinės vilos, SPA procedūrų kabinetai, Vandens ir pirčių erdvės persirengimo patalpos ir pirtys papildomai periodiškai dezinfekuojami moderniomis germicidinėmis UVC lempomis, kurios sunaikina iki 99 procentų ore ir ant paviršių galinčių būti virusų ir mikrobų ir yra naudojamos medicinos įstaigose. Taip pat kaip papildoma dezinfekcijos priemonė pasitelktas chloras, kurio kiekis baseinų vandenyje padidintas iki maksimalios sveikatai saugios ribos. Pasak R. Jovaišos, saugiai naudojamas chloras pasižymi puikiomis dezinfekcinėmis ir antivirusinėmis savybėmis, o švelniai garuodamas, papildomai dezinfekuoja ir patalpos orą. Padidinto chloro kiekio dauguma lankytojų nė nepajus, tačiau tokiu būdu bus užtikrintas didesnis lankytojų, viešbučio svečių ir darbuotojų saugumas.

lvLV