„Atostogų parke“ – natūralistinis želdynas ir neregėtas ekologiškų moliūgų derlius

„Atostogų parke“ darbuotojai šį rudenį džiaugiasi kaip niekad gausiu derliumi – norint apželdinti tris po vėjovartos likusius kelmus, pasodintos trys moliūgų sėklytės užaugino tiek derliaus, kad jo užteks išvirti moliūgų sriubos „Parko virtuvėlės“ lankytojams. Už sriubą surinkti pinigai bus aukojami skurstantiems vienišiems senoliams.

Lipo per tvorą

„Atostogų parko“ kraštovaizdžio specialistė Olga Varapnickienė pasakoja tokio gausaus moliūgų derliaus ir prasmingo jų panaudojimo nesitikėjusi. Iš trijų sėklyčių išaugę daigai keliavo į žolę, lipo per tvorą. Iš vieno daigelio išaugo 11 didokų moliūgų. Iš pradžių moliūgėlių pasiprašydavo vienas kitas sargas, vėliau kilo mintis pavaišinti „Parko virtuvėlės“ klientus, o dar vėliau – surinktus pinigus paaukoti skurstantiems. Olga pasakoja, kad ekologiškų uogų – braškių ir žemuogių prie „Parko virtuvėlės“ jau seniai galima paragauti. Čia taip pat auginama po lysvę rozmarinų bei mėtų, kurios visą vasarą buvo naudojamos kokteiliams.

Plės natūralistinį želdyną

Bene daugiausiai „Atostogų parkas“ liaupsių susilaukia dėl išpuoselėtos aplinkos. „Malonu, kai pats įstaigos vadovas prieina ir asmeniškai padėkoja. Man tai – kaip premija,“- juokiasi moteris, kasdien bene po tris kartus apibėganti šešių hektarų poilsio parko teritoriją.

„Šios paskutinės vasaros buvo labai sausos ir karštos. Labai nukentėjo rožynai. Turėjo sužydėti antrą kartą, tačiau nepražydo. Palaipsniui į želdynus ketinu įtraukti vis daugiau natūralistinio stiliaus augalų. Jų priežiūra minimali ir jie ne tokie reiklūs, bet džiugina subtiliu grožiu“,- pasakoja moteris.

Vizualizacijos virsta gyvu želdynu

Toks gyvas, besikeičiantis gėlynas reikalauja nemažai priežiūros – nuo pavasario iki rudens vis tekina bėganti Olga pasakoja pokalbio dieną pasodinusi per dvidešimt kadagiukų.

„Rudenį gerai persodinti augalus, sodinti spygliuočius, tulpių svogūnėlius, kurie žydės pavasarį,“- pasakoja moteris. Žiemą prasideda planavimo darbai. Panaudojant modernių kursų metu įgytas žinias, programose braižomos gėlynų schemos, kuriamos vizualizacijos, jomis dalinamasi su įstaigos vadovu. Žiemos pabaigoje palanges jau nutupia dėžutės su žemėmis ir jose pasėtomis sėklytėmis, o vėliau sudygstančiais daigeliais.

„Stengiuosi rinkti sėklas ir sėti pati. Natūralistinio stiliaus augalai daugiamečiai, tačiau labai brangūs, visą teritoriją apželdinti vienu kartu – nepigus malonumas. Todėl auginam, plečiam, dauginam, renkame sėklas ir sėjame. Smagu stebėti, kaip bėgant metams keičiasi teritorija, ji tampa vis jaukesnė, ją labai vertina klientai“,- šypsosi moteris.

Pamatyti, kaip su laiku augo ir suvešėjo „Atostogų parko“ aplinka galite ir jūs, atsidarę fotografijų galeriją. Už fotografijas dėkojame Olgai.

lvLV