„Atostogų parkas“: 2019-ųjų rezultatai ir 2020-ųjų planai

Šiame tekste apžvelgsime 2019-aisiais metais nuveiktus darbus ir pristatysime artimiausius poilsio ir sveikatinimo komplekso „Atostogų parkas“ planus.

Sausis. Vienintelė pasaulyje natūralaus gintaro pirtis pristatoma pasaulyje

2018-ųjų lapkričio 6 d. lankytojams duris atvėrusios vienintelės pasaulyje natūralaus gintaro pirties sumažinta versija sausio mėnesį keliavo po įvairias turizmo sektoriaus parodas. Jaukia prabanga ir malonia šiluma užburianti pirtis užsieniečius stebino Vilniaus, Rygos, Talino, Londono ir Tel Avivo tarptautinėse turizmo parodose.

„Dažnas lankytojas gintarinės pirties stendą palydėdavo išpūstomis akimis, netikėdamas, kad tai gali būti tikras gintaras, – po parodų įspūdžiais dalijosi parodose dalyvavusi „Atostogų parko“ projektų vadovė Edita Šauklytė. – Pakviesti paliesti sumažintą gintaro pirtį, supažindinti su gintaro tikrumą patvirtinančiu sertifikatu, jie paaiškindavo negalintys patikėti, kad kažkas sugebėjo įrengti pirtį panaudojant beveik 3 tonas jų šalyje itin vertinamo gintaro.“

Vasaris. Lankosi aukšti Lietuvos politikai

„Atostogų parkas“ ne kartą buvo įvardintas vienu sėkmingiausių pavyzdžių, kaip talentingi vietiniai verslininkai gali panaudoti ES ir Ūkio ministerijos skirtas projektines lėšas naujų darbo vietų kūrimui ir turizmo skatinimui regione.

2018 metų lapkritį, po vienintelės pasaulyje natūralios gintaro pirties atidarymo, čia taikomų naujovių ir inovacijų su oficialiu vizitu apžiūrėti buvo atvykęs tuometinis Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, 2019-ųjų vasarį čia sulaukta ir kito aukšto Lietuvos politiko – Seimo Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio.

Kovas. Sulaukta tarptautinio lygio mokslininkų dėmesio

Kovo mėnesį „Atostogų parke“ vyko Pietų Baltijos programos projekto mokymai apie energijos naudojimo efektyvumą ir aplinkosaugą plėtojant turizmo verslą. Juose dalyvavo garsūs mokslininkai ir apie 20 turizmo sektoriaus atstovų iš Švedijos, Lenkijos ir Lietuvos. Šiame projekte „Atostogų parkas“ buvo pasirinktas kaip gerasis aplinkos taršos mažinimo, ekologijos ir atsinaujinančių išteklių naudojimo pavyzdys.

Balandis. Įregistruotas Lietuvos rekordas, pradėti organizuoti pirtininkų kursai

„Didžiausia gintarų pirtis – 22 kv. m. ploto ir 15 vietų – įrengta poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“ Žibininkuose (Kretingos r.) 2018 m. lapkričio 6 d.“, – taip oficialiai skamba 2019-ųjų balandžio mėnesį užregistruotas Lietuvos rekordas, kurio diplomas puošia „Atostogų parko“ fojė. Šį naują Lietuvos rekordą patvirtino agentūra „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo.

Balandžio mėnuo buvo dosnus ir kitomis naujovėmis – „Atostogų parke“ startavo pirtininkų kursai pažengusiesiems ir pradedantiesiems, kuriuos veda profesionalus pirtininkas, Europos sportinio vanojimo varžybų nugalėtojas ir tarptautinių pirties čempionatų teisėjas Vladas Jokubauskas. „Svarbiausia šių kursų užduotis – perduoti sukauptas žinias jaunajai kartai apie teisingą naudojimąsi pirtimi, joje vykstančius procesus ir vanojimo technikas. Tokiose vietose kaip „Atostogų parkas“ lietuviai pirtį atranda iš naujo, pradeda mėgautis procesu, atranda vanojimą kaip specifinę masažo techniką.“

Gegužė. Apdovanoti plaukikai, sulaukta svečių, naujienos restoranuose

Pavasarį „Atostogų parkas“ užbaigė išties darbingai. Gegužės 12-ąją vyko „Atostogų parko“ Vaikų plaukimo mokyklos varžybos, kurios uždarė jau trečiąjį šios mokyklos sezoną. Daugiau nei dvi dešimtys mažųjų plaukikų rungėsi įvairiose plaukimo rungtyse dėl puikių prizų sau ir savo šeimos nariams. „Visais jaunaisiais plaukikais labai didžiuojamės, – tuomet kalbėjo „Atostogų parko“ Vaikų plaukimo mokyklos treneris Sergej Slipak. – Susirinko visi: lankantys pusmetį ar jau antrus metus. Tarp jų atradome ir itin gabių vaikų, tiesiog sutvertų plaukimui.“

Gegužės 13-14 dienomis „Atostogų parke“ lankėsi garsus rusiškos pirties meistras, televizijos laidų apie pirtis kūrėjas ir vedėjas Sergejus Beliajevas (Сергей Беляев). Jis drauge su lietuviškos pirties meistru Igoriu Michailovu vedė autorines pirties programas lietuviškoje pirtyje „Perenė“ ir dalijosi su lankytojais ir „Atostogų parko“ tinklaraščio skaitytojais geriausiais pirties patarimais.

Gegužę „Parko virtuvėlė“ pasipuošė garbingu 5 puodelių restorano įvertinimu. Suteiktas puodelių skaičius rodo, kaip įstaigoje laikomasi švaros, kokio šviežumo produktai naudojami ir ar jie tinkamai saugomi, ar virtuvės įranga atitinka visus būtinus kriterijus. Tokį patį įvertinimą gavo ir lankytojų pamėgta „Parko ranča“.

„Parko virtuvėlė“ startavo su dar viena naujove: kiekvieną ketvirtadienį lankytojus pakvietė mėgautis teminėmis vakarienėmis, lydimomis gyvai atliekamos muzikos. Teminio vakaro metu lankytojams siūlomi išskirtinio skonio patiekalai, kurių nerasite kiekvienos dienos meniu.

Birželis. Surengti II pakopos pirtininkų kursai ir paminėtas „Parko rančos“ gimtadienis

Intensyvių 40 valandų trukmės II pakopos pirtininkų kursų metu dalyviai įgijo praktinių ir teorinių žinių, kaip teisingai įvertinti pirties lankytojų organizmo būklę ir individualiai parinkti tinkamiausią vanojimo programą. Taip pat buvo suteikta sisteminė informacija apie pagrindines vanojimo programas ir gilinti praktiniai vanojimo įgūdžiai. Šiuos kursus įveikė net 10 dalyvių. Vairāk 

Pirmąjį gimtadienį trankiai su gyvai atliekama muzika, vaišėmis lankytojams ir įspūdingais fejerverkais sutiko „Parko ranča“. Dėl skanaus ir sotaus maisto, linksmybių ir charizmatiškų barmenų, „Parko ranča“ tapo tikru traukos centru: čia atsipalaiduoti mėgsta ne tik „Atostogų parko“ svečiai, bet apylinkių gyventojai.

Liepa. Dvi naujovės: suaugusiesiems pristatyta osteopatijos paslauga, vaikams – nauja Vaikų erdvė

„Atostogų parko“ SPA centro lankytojams nuo liepos pradėta teikti nauja osteopatijos paslauga, įvairaus pobūdžio skausmus ir negalavimus sėkmingai šalinanti be vaistų. „Skausmas dingsta, kai gydome ne pasekmes, o priežastis“, – tuomet sakė čia darbą pradėjęs kineziterapeutas-osteopatas Valdas Mišeikis.

Liepą duris atvėrė ir ilgai laukta erdvė vaikams su smagiu kalneliu ir žaismingais fontanėliais.

Rugpjūtis. Įvyko III pakopos pirtininkų kursai

Rugpjūčio 25-27 dienomis „Atostogų parke“ vykusius trečiosios pakopos pirtininkų kursus profesionalams ir mėgėjams baigė net 13 dalyvių. Dalyviai mokėsi parinkti tinkamiausią individualių procedūrų programą, gilino teorines žinias apie procesus, vykstančius žmogaus organizme pirties ir SPA procedūrų metu, o taip pat išmoko atlikti turkiško hamamo procedūrą.

Rugsėjis. Pradedamos teikti gydomosios paslaugos

Rugsėjo pradžioje veiklą „Atostogų parke“ pradėjo naujas medicininis SPA centras „Natura Termo SPA“. Čia profesionalias konsultacijas ir gydymo paslaugas teikia gydytojai dermatologai, kineziterapeutai, ergoterapeutai, osteopatai, kiti medicinos ir SPA srities darbuotojai, gydomųjų ir reabilitacinių procedūrų metu naudojamas gydomasis mineralinis geoterminis vanduo ir gydomasis sapropelio purvas.

Spalis. Atidaryta dienos sanatorija vaikams, organizuotas labdaringas bėgimas

Parsidėjus rudens sezonui, lankytojams pasiūlyta nauja paslauga – dienos sanatorija vaikams. „Vos kelios dienos ramaus, sveikatą stiprinančio poilsio padeda vaikams greičiau atsistatyti po ligos ir į ugdymo įstaigas grįžti gerokai sutvirtėjus. Kad tėvams netektų rinktis tarp darbo ir vaikų sveikatos, kviečiame atžalas atvežti į dienos sanatoriją vaikams. Čia jie gaus visą aibę sveikatą stiprinančių procedūrų, bus saugūs, pamaitinti“, – tuomet sakė Sonata Bartkuvienė, „Atostogų parko“ Vaikų edukacinės studijos darbuotoja.

Tuo tarpu ketvirtus metus iš eilės Kretingoje organizuojamo labdaringo bėgimo metu buvo surinkta rekordiškai daug lėšų labdaros valgyklai paremti. „Nebėk nuo problemos, bėk maratoną“, – tokio šūkio suvienyti 740 bėgikų siekė „Šv. Pranciškaus taurės“. „Atostogų parkas“ – generalinis šio bėgimo rėmėjas.

Lapkritis. Organizuoti IV pakopos pirtininkų kursai

Ketvirtuosius veiklos metus lapkritį skaičiuoti pradėjęs „Atostogų parkas“ ištikimiems pirties mylėtojams lapkritį organizavo papildomus IV pakopos pirtininkų kursus. „Planavome pirtininkų kursus baigti sulig trečia pakopa, tačiau buvusių kursų dalyviai labai norėjo sužinoti išskirtinių, tik pažengusiems pirtininkams įveikiamų ajurvedinio, holistinio ir sportinio vanojimo pirtyje paslapčių. Teko jas atskleisti“, – atskleidė kursus pirtininkams vedęs Vladas Jokubauskas.

Gruodis. Tęsiama jauki Šv. Kūčių tradicija su broliais Pranciškonais

Nuolat skubančiame pasaulyje laikas tapo didžiausia dovana, kurią galime vieni kitiems įteikti. Gruodžio 24 dieną lankytojai kviečiami į tradicinę Šv. Kūčių vakarienę „Parko virtuvėlėje“. Prie 12-kos tradicinių patiekalų susibūrusiems svečiams palaiminimą suteiks broliai pranciškonai, o giliausias senovės lietuvių tradicijas ir stalo žaidimus pristatys Lietuvos Žolinčių akademijos prezidentė Danutė Kunčienė.

2020-ieji. Planuojama, kad duris atvers nauja Nefrito pirtis

2020-aisiais metais „Atostogų parkas“ planuoja pasiūlyti dar daugiau naujovių. Jau pradėti parengiamieji darbai naujos, išskirtinės nefrito pirties įrengimui. Čia vietoje įprastų pirties akmenų bus naudojami tikro nefrito akmenys, kurių gydomąja galia Rytų medicinoje tikima nuo senų senovės. Planuojama, kad šios pirties sienos bus įrengtos iš itin žmogaus sveikatai naudingo Raudonojo kedro, turinčio natūralių antiseptinių ir dezinfekuojančių savybių.

2020 metais „Atostogų parkas“ tęs pirties kultūros puoselėjimą Lietuvoje – bus organizuojami vis daugiau dėmesio sulaukiantys pirtininkų kursai pradedantiesiems ir pažengusiesiems. Šių kursų metu pirties paslaptimis, teorinėmis žiniomis ir praktiniais įgūdžiais dalinasi vienas geriausių pirties meistrų Lietuvoje – Vladas Jokubauskas. Kursai pirtininkams reguliariai vyko visus 2019 metus.

Kitąmet poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“ bus pradėtas projektuoti naujas gydomasis korpusas, kuriame bus įrengta 600 vietų konferencijų salė, 100 vietų viešbutis su numeriais šeimoms. Šio korpuso statytos numatytos po 2 metų.

lvLV