Tika atklāta pasaulē pirmā dabīgā dzintara pirts

Pasaulē pirmā dabīgā dzintara pirts, kurā ir aptuveni trīs tonnas dabīgā Baltijas dzintara, tika iepazīstināta ar publiku 6. novembrī. Pirts atgādina mājīgu un greznu dzintara istabu. Tā ir pirmā šāda veida dzintara pirts pasaulē, kas pieejama sabiedrībai. Sienas, griesti un pat pirts gultas šeit ir klātas tikai ar dabīgo dzintaru.

Pirties vidus padengtas 3 tonomis natūralaus gintaro

Gintaro pirčiai duotas „Saulės“ vardas. Jos plotas – 22 kv. m., čia komfortiškai vienu metu sveikatą stiprinti gali 15 žmonių.

Pirmoji tokia pasaulyje natūralaus gintaro pirtis įrengta poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“. Gintaro pirties įrengimas čia truko beveik metus – buvo kruopščiai studijuojama ir tariamasi su ekspertais, kaip žmonių sveikatinimui geriausiai panaudoti Lietuvos auksu vadinamo gintaro savybes. Be kita ko, pirtį norėta įrengti itin estetiškai. „Svarbiausiu tikslu sau kėlėme žmogaus sveikatai itin naudingo mineralo gintaro teisingą panaudojimą sveikatos stiprinimui. Tarėmės su mokslininkais ir po beveik metų galiausiai turime rezultatą. Gintaro, šilumos ir infraraudonųjų spindulių sąveika buvo mums atsakymas, kaip ši pirtis pasitarnaus žmonių sveikatos stiprinimui“, – sako pirtį sukūręs „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša.

Tam, kad šilumoje ir infraraudonuose spinduliuose išsiskiriančios gintaro aminorūgštys turėtų jaučiamą poveikį žmogaus savijautai ir sveikatai, anot R. Jovaišos, gintaro turi būti ganėtinai daug. Be to, ir estetinis bei fizinis pojūtis, pasak jo, atsidūrus natūralaus gintaro apsuptyje – ypatingai šildantis ir šviesus.

Naujas traukos objektas Lietuvos ir užsienio turistams

Atidarymo metu krištolo arfų ir skirtingas stichijas simbolizuojančių varpelių muzika svečius pasitikę profesionalūs „Atostogų parko“ pirties meistrai Jonas Pudžmys ir Eduardas Mišeikis teigia, kad gintaro pirtyje iki tinkamos temperatūros įšilęs gintaras į aplinką paskleidžia gintaro rūgštį. Anot J. Pudžmio, tai aminorūgščių grupei priskiriama rūgštis, kuri yra gyvybiškai svarbi kiekvieno žmogaus organizmui. Pirtyje rekomenduojama būti iki 30 minučių – tai pakankamas laikas pasisemti visoms naudingoms gintaro savybėms. Anot E. Mišeikio, šia pirtimi galima mėgautis kad ir kasdien, nes ji labai teigiamai veikia žmogaus nervų sistemą, nuima stresą, rekomenduojama paaugliams ir net padykusiems vaikams, nes pirtis veikia raminančiai. Po pirties rekomenduojama atsigerti gintaro vandens, kuriame taip pat yra ištirpusios gintaro rūgšties.

Naujove ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje gintarinę pirtį įvardijusi Palangos miesto viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė sako, kad ši nauja paslauga ypatingai svarbi Vakarų Lietuvos regionui šaltuoju metų laiku, nes skatina žmonių užimtumą, sveikatinimą, geras emocijas ir kviečia sugrįžti vėl.

Tai, kad ypatingo dydžio gintaro pirtis taps turistų traukos objektu neabejoja ir Palangos miesto turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė. „Palangos turizmo informacijos centre praėjusiais metais apsilankė beveik 100 tūkstančių turistų, – teigia ji. – Didėjančius turistų srautus traukia kiekviena nauja paslauga, o vienintelė tokia pasaulyje gintarinė pirtis bus ypatingas turistų traukos objektas. Su tokia paslauga mes tampame išskirtiniais ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalių regione.“

Atidarymo metu taip pat kalbėjo Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Viktoras Krolis, kuris teigė, kad naujovės versle – būtinos. Gintarinę „Saulės“ pirtį pašventino Kretingos vienuoliai pranciškonai.

Kaip veikia gintaras? Naudingas gintaro savybes išlaisvina šiluma

Prieš 35-140 mln. metų susiformavęs gintaras (fosiliniai sakai) turi savybių, iš kurių svarbiausia – gintaro rūgštis.

Žmogaus organizmas nedidelį jos kiekį gamina pats, tačiau esant didesniems fiziniams ar psichologiniams krūviams, gintaro rūgšties resursai organizme greitai išnaudojami, tad silpsta imunitetas, jaučiamas nuovargis ir apatija. Gintaro rūgštis į organizmą patenka difuzijos būdu, liečiantis ar masažuojant bei gali būti įkvepiamos mikroskopinės dalelės. Vokietijos Hamburgo universitetas patvirtino tradicinį teigiamą ir saugų gintaro ir fumaro rūgšties poveikį žmogaus organizme vykstančioms cheminėms reakcijoms.

Pēc R. Jovaisa domām, lai dzintara skābe (Succinic acid), ko izdala infrasarkanie stari, atstātu būtisku ietekmi uz cilvēka labsajūtu un veselību, vajadzētu daudz dzintara. Kamēr apkārt mirdz vien dabīgā dzintara skaistums, rodas siltas un estētiskas sajūtas.

Įsigijusiems apsilankymą Vandens ir pirčių erdvėje, įėjimas į natūralaus gintaro „Saulės“ pirtį kainuoja 3 EUR.

Daugiau nuotraukų rasite – šeit.

lvLV